Teplický fotbalista David Jablonský slaví svůj gól.

Teplický fotbalista David Jablonský slaví svůj gól. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Až Ščasného křik probral Teplice. A Jablonský zachránil bod z Příbrami

• 0
Po bídném prvním poločase to vypadalo na další venkovní krach, nakonec fotbalisté Teplic urvali v Příbrami aspoň bod. Remízu 1:1 zařídil stoper David Jablonský, díky jeho trefě se žlutomodří udrželi v horní polovině 1. ligy.

„Bod hřeje, hlavně proto, že první poločas jsme se trápili. Ale po přestávce jsme do toho dali víc pohybu a byla z toho aspoň remíza,“ radoval se v České televizi Jablonský. Teplice v úvodu potvrzovaly, že se jim na hřištích soupeřů nedaří, v první půli zahrozily v podstatě jen jednou.

Mladík Takács předvedl hezký průnik, dostal se až do vápna a málem dotlačil míč do branky, ale akci zastavil jeho faul na brankáře. Jinak byli aktivnější domácí, Pilík však při brejku prováhal šanci na přihrávku a z úhlu trefil jen gólmana Grigara, Sus zase v akrobatické pozici střílel nad.

Šťastné období zrovna neprožívá teplický obránce Tomáš Vondrášek. Minule dostal těžkou malou domů pod tlak brankáře Grigara a Jihlava po jeho chybě rozhodla o výhře 3:2 na Stínadlech, včera bek namazal na příbramský gól v nastavení první půle. Fillo centroval do vápna, Vondráškův nepovedený odkop našel jen Řezníčka, který došťouchl míč za Grigara.

„Odrazilo se to ke mně a se štěstím to tam doskákalo. Jsem za to rád,“ slavil svou devátou trefu v sezoně příbramský útočník.

Jeho zásah ještě podtrhl teplickou ostudu v první poločase, za vše hovoří statistika střel: 5:0 pro Příbram! „Nemáme pohyb, vázne nám kombinace a ještě Příbrami sami nabídneme gól,“ rozčiloval se v poločasové přestávce teplický kapitán Milan Matula.

A že si skoro vykřičel hlasivky, přiznal i trenér Zdeněk Ščasný: „Vůbec to nedokážu pochopit. Hráli jsme něco úplně jiného, než jsme chtěli a měli. Ustrašení, bez soubojů, nebyli jsme aktivní dopředu,“ vyčítal.

Zřejmě to zabralo, do druhého dějství nastoupily jiné Teplice. Z levé strany přišlo několik centrů, které domácí obrana odvrátila, nakonec však Nivaldo přece jen našel ve vápně volného Jablonského a teplický stoper měl dostatek času na to, aby zpracoval míč a poslal ho přesně k tyči.

„Ve druhé půli se všechno otočilo a skončilo to asi zaslouženou remízou,“ hodnotil Ščasný. A příbramský kouč Pavel Tobiáš souhlasil: „První poločas jsme nasadili docela slušné tempo, vytvářeli jsme si dobré šance. Ale měli jsme v nohách dvě těžká venkovní utkání z minulého týdne a já věděl, že druhá půle pro nás bude složitější. A ono se to bohužel potvrdilo. Ale neprohráli jsme a já musím ten bod vzít.“

Stejně jako Teplice, které ani na sedmý pokus v lize venku nezvítězily.