Teplice po chybě Kuliga vydřely vítězství

T e p l i c e - Fotbalisté Teplic zvítězili v předehrávaném utkání 22. kola první ligy nad Bohemians 2:0. V prvním poločase zajistil domácím vedení Divecký a pět minut před koncem pečetil výhru teplického mužstva Holomek hlavičkou po rohu Verbíře. Teplice se v tabulce posunuly na páté místo za svého dnešního soupeře, na kterého ztrácejí jeden bod.

Po opatrném úvodu z obou stran se první osmělili hosté, ale Zdráhalovu hlavičku ve 13. minutě s přehledem zneškodnil gólman Macháček. Teplická záložní řada se utápěla v nepřesnosti, která vyprovokovala diváky k pískotu. V 25. minutě potěšil příznivce Kolomazník, který vybojoval míč u postranní čáry po chybě Kuliga, našel volného Diveckého a ten vstřelil úvodní gól zápasu.

Domácí tým branka povzbudila a s přibývajícím časem získávali převahu. V 36. minutě po volném kopu Verbíře přestřelil z hranice malého vápna ve výhodné pozici Brabec. V poslední minutě prvního poločasu měl ještě šanci Janáček, ale jeho hlavička šla nad teplickou branku.

Do první slibné šance druhého poločasu se dostal již po dvou minutách Verbíř, ale vysoko přestřelil. Diveckého umístěnou střelu v 53. minutě brankář hostů Čontofalský bezpečně chytil. V 65. minutě Frýdek milimetrovou nahrávkou našel sprintujícího Diveckého, který ve vyložené pozici minul. O minutu později ho napodobil Verbíř, který běžel zcela sám na gólmana, ale jeho technická střela šla vedle pravé tyče.

Bohemians dvojím střídáním v závěru posílili ofenzívu, ale jejich snaha ovoce nenesla. Hlavička Návrata našla jen náruč teplického brankáře. Rozuzlení přišlo pět minut před koncem, kdy po rohovém kopu Bílek, jenž po zranění střídal, přihrál hlavou Holomkovi a zřejmě nejlepší hráč zápasu hlavou rozhodl.

Teplice - Bohemians 2:0 (1:0)
Branky: 25. Divecký, 85. Holomek. Rozhodčí: Řehoř - Krátký, Dvořáček. ŽK: Divecký - Doležal, Vomáčka, Culek.
Diváci: 4720.

Teplice: Macháček - Pokorný - Brabec, Rampáček - Kolomazník (89. Jindráček), Frťala, Holomek, Frýdek (76. Bílek), Tesařík - Divecký, Verbíř (85. Kukol).
Bohemians: Čontofalský - Culek - Freisler, Doležal - Kulig (75. Klago), Melecký, Vomáčka (71. Kisel), Janáček, Petrouš - Návrat, Zdráhal.

Hlasy trenérů po utkání:
Josef Pešice (Teplice): "Jsem nesmírně šťastný, že jsme dokázali dnes zvítězit. Naši kombinační hru soupeř velmi dobře rozbil. Pokryl naši zálohu, byl běhavý a prosadit se bylo těžké. Ne náhodou je Bohemka na čtvrtém místě v tabulce."
Vlastimil Petržela (Bohemians): "Vítězství Teplic bylo vydřené. O osudu utkání rozhodla chyba Kuliga v prvním poločase. Před druhou brankou jsem měl dojem, že celé situaci předcházel faul na našeho brankáře. Pozorná obrana domácích nás příliš do šancí nepouštěla."