GÓLOVÁ RADOST. Fotbalisté Sparty se radují ze vstřeleného gólu proti FC Vaduz.

GÓLOVÁ RADOST. Fotbalisté Sparty se radují ze vstřeleného gólu proti FC Vaduz. | foto: Petr Šedivý, iDNES.cz

Sparta udolala Keričovým gólem Vaduz, dařilo se i dalším českým týmům

• 46
Fotbalisté Sparty zdolali ve svém druhém duelu na herním soustředění ve Španělsku FC Vaduz 1:0. O jediný gól v souboji s lichtenštejnským outsiderem se postaral Andrej Kerič.

Svého prvního vítězství na kyperském soustředění se dočkala mistrovská Plzeň, která vyhrála nad ruskou Volgou Nižnij Novgorod 3:2. V teple Turecka a Kypru se v pátek vedlo i Liberci a Žižkovu, naopak neuspěl Hradec Králové.

Sparta - Vaduz 1:0 (1:0)

"Ten gól mě samozřejmě potěšil, ale důležitější je, že se začínáme sehrávat jako tým," citoval sparťanský web jediného střelce duelu Andreje Keriče, který na rozdíl od minulého utkání nastoupil v základní sestavě na hrotu útoku.

Podobný posun zažil i Tomáš Přikryl: před dvěma dny se představil jako pravý bek, dnes hrál na kraji záložní řady. "Jasně že se v záloze cítím lépe. Mám víc volnosti a celkově lepší pocit," řekla posila z Olomouce.

Sparťanští trenéři zatím se sestavou hodně točí a hledají ideální složení základní jedenáctky. Sestava, která vyrukovala do utkání s Poznaní, dnes s Vaduzem odehrála poslední půlhodinu. U druhé části týmu to bylo přesně naopak. Sparťané sehrají další utkání ve Španělsku v neděli se švýcarskou Bellinzonou.

Branka: 35. Kerič.
Sestava Sparty: Švenger - Vidlička (32. Jánoš, 63. Kušnír), J. Brabec (63. Zápotočný), E. Brabec (63. Jarošík), Frýdek (63. Pamič) - Mareš (32. Sionko, 63. Kadeřábek), Hušbauer (63. Holek), Folprecht (63. Matějovský), Juhar (32. Přikryl, 63. Krejčí) - Kerič (63. Grajciar), Slepička (63. Kweuke). Trenér: Hašek.

Volga Nižnij Novgorod - Plzeň 2:3 (1:3)

Západočeši vstřelili všechny své branky už během prvního poločasu, kdy se prosadili Darida, Řezník a také útočník Wágner, který se trefil poprvé od nedávného příchodu z Příbrami. Plzeň od třetí minuty prohrávala, ale pak utkání se soupeřem, který v úterý remizoval s Libercem 1:1, během 17 minut otočila ve svůj prospěch.

"Porazili jsme účastníka ruské ligy, což je povzbuzující. Ve druhém poločasu místo toho, abychom přidali nějakou další branku, jsme zbytečně inkasovali," řekl trenér Pavel Vrba. Jeho tým v dalších třech dnech čekají dvoufázové tréninky, v úterý se Plzeň poměří s lídrem polské ligy Šlaskem Vratislav.

Branky Plzně: 20. Darida, 32. Řezník, 37. Wágner. Sestava Plzně: Čech - Rajtoral (46. Limberský), Ševinský, Procházka (46. Čišovský), Řezník (77. Beránek) - Horváth (46. Trapp), Darida (46. Petržela) - Berger (77. Sladký), Ďuriš (46. Bakoš), Pilař (60. Kolář) - Wágner (60. Hora). Trenér: Vrba.

Liberec - Amkar Perm 3:1 (0:1)

Branky: 54. Hadaščok, 88. Musiol, 90. Janů - 4.Gerus (penalta).
Sestava Liberce: Bičík - Gebre Selassie, Nezmar, Kelić, Fleišman - Šural (46.Bosančić), Vácha, Janů, Štajner (75.Musiol), Breznaník (75.Liška) - Rabušic (46.Hadaščok).

Žižkov - Vogar Gazprom 2:1 (1:0)

Branky Žižkova: 20. Valenta, 51. Bálek.
Sestava Žižkova: Ticháček - Bartl, Kiidron, Ricka, Čermák - Lafrance (77.