Sparta porazila rumunského mistra

• 81
Nitra - Fotbalisté Sparty v druhém utkání na soustředění v Rakousku porazili Dinamo Bukurešť 2:1, přestože rumunský mistr v poločase vedl. Po pauze však Limberský a Rezek svými trefami rozhodli. V dalších přípravných duelech Žižkov přehrál Nitru, Brno remizovalo s Gdyní. Jablonec podlehl druholigovému Hradci.

Sparta - Dinamo Bukurešť 2:1 (0:1)
Sparťané v takřka pětatřicetistupňovém vedru vstoupili do zápasu více nabuzeni a bývalý rumunský reprezentační gólman Lobont měl mnohem více práce než na druhé straně Zlámal.

Český mistr se zastřeloval především ze střední vzdálenosti, hezké pokusy na soupeřovu branku vyslali Kisel i Kladrubský, ale neprosadili se. Soupeř se hůř rozehrával, ale v závěrečné čtvrthodině prvního poločasu převzal iniciativu.

Po několika chybách Sparty přišel rumunský tlak a po něm hlavičková trefa Niculeska. V druhém poločase sice už nevyběhli zranění Bíro s Matušovičem, ale sparťanská hra se přesto zlepšila. Více se prosazoval Limberský, který přešel do zálohy a právě bývalý plzeňský fotbalista se postaral o vyrovnání.

Jeho gól po signálu z trestného kopu, který rozehrál z levé strany Kisel, byl parádní. Rána z dvaceti metrů prosvištěla kolem Lobonta. Sparťanský nápor pokračoval a rumunskému celku nepomáhaly ani změny v sestavě. Kombinačnější hra Čechů přinesla druhý úspěch: Horváth po čtyřech minutách na hřišti poslal přesný pas k Rezkovi a jeho hlavička z deseti metrů skončila za zády střídajícího rumunského gólmana.

Trenér Michal Bílek se po utkání usmíval. "Porazili jsme rumunského mistra, navíc po velmi kvalitním výkonu. Ale už v pátečním utkání s Mnichovem byl výkon do vyloučení v pořádku," řekl kouč, kterému se líbilo, že ať přišel na hřišti jakýkoliv hráč, obraz hry se nezměnil.

Branky: 55. Limberský, 67. Rezek - 42. Nicolescu. Diváci: 500. Sparta: Zlámal - Kladrubský, Mareš, Řepka, Limberský - Kisel (63. Horváth), Sylvestre, Abraham (63. Hušek), Matušovič (46. Kadlec) - Bíro (44. Zabavník), Rezek (68. Pospěch).

FC Nitra - FK Viktoria Žižkov 2:3 (1:2)
Fotbalisté Viktorie Žižkov zvítězili v přípravném utkání proti kombinované sestavě A a B mužstva FC Nitra 3:2. Žižkov v zápase, který se hrál za velkého vedra, rozhodl z vyložených šancí. Pražané inkasovali po hrubých individuálních chybách. Kromě gólových momentů si Slováci další šance nevypracovali.

Branky Viktorie: Moughfire, Novotný, Bukač Sestava: Pařízek - Novák, Labant, (46. Besta), Procházka, Jambor - Tinga (46. Petržílka), Kropík (46. Pilař), Novotný, Moghfire - Bukač, Kalod (46. Švancara)

Jablonec -  Hradec 3:4 (1:1)
Fotbalisté druholigového Hradce Králové zdolali v letní přípravě další prvoligový celek. Po výhře nad Žižkovem dnes v Roudnici u Hradce Králové porazili FK Jablonec 4:3. Jablonec dvakrát vyrovnal, ale na stav 2:4 dokázal již jen reagovat snížením osm minut před koncem.

"Bylo značné horko a jen první poločas byl slušný. Ve druhém jsme hráli špatně především směrem dozadu a ani brankář neměl svůj den. Z toho se rekrutovaly čtyři branky v naší síti," řekl jablonecký trenér Luboš Kozel.

Branky Jablonce: 35. Zelenka, 54. Stožický, 82. Baranek. Sestava Jablonce: I. poločas: Bobok - Fukal, Zábojník, Homola, Hamouz - Flachbart, Vácha, Kordula, Hlouček - Zelenka, Nulíček. II. poločas: Bobok - Zábojník (67. Flachbart), Eliáš, Krejčí, Hozda - Hamouz (67. Nulíček), Šisler, Kordula (67. Hloušek), Stožický) - Baranek, Vošáhlík.

Brno - Gdyně 2:2 (1:1)
Brno remizovalo v úvodním utkání v rámci herního soustředění v Rakousku s jedenáctým týmem loňského ročníku polské ligy Gdyní 2:2. Kvůli vedru byl původní čas výkopu o půldruhé hodiny odložen.

Brňané vedli od 22. minuty brankou Wagnera, který dorazil hlavou do sítě Sieglovu střelu do břevna. Důrazně hrající polský tým po hrubce brněnských zadáků v poslední minutě vyrovnal.

Po změně stran aktivněji hrající Gdyně zužitkovala i druhé zaváhání brněnských zadáků. V závěru zápasu ale měli Brňané více sil, Besta vyhrál v 75. minutě hlavičkový souboj a z jeho přihrávky Vrána vyrovnal.

"Poláci byli důraznější v osobních soubojích. Zatím stále nejsem spokojen s hrou našich obránců, kteří střídají dobré okamžiky s hrubými chybami. Na druhé straně si cením toho, že se jsme si vypracovali dost střeleckých příležitostí," řekl po utkání trenér Brňanů Petr Uličný.

Branky Brna: 22. Wagner, 75. Vrána. Sestava Brna: Lejsal - Kuncl, Pavlík, R. Mezlík, Siegl - Večeřa (46. Schuster) Polách, Holek - Besta (80. P. Mezlík), Wagner (46. Vrána), T. Došek.