Slavia nezaváhala a ohlídala si čelo tabulky

P r a h a - Pražská Slavia ani ve 14. kola neokusila, jak chutná porážka a přivezla si důležité tři body z Českých Budějovic po vítězství 1:0, které jim po akci Kuchaře zajistil Tomáš Došek. V zápase o pohárové příčky remizovaly Teplice s Drnovicemi 2:2, když domácí promrhali dvougólové vedení. Stejný průběh měl i sobotní zápas Ostravy s Hradcem.

Dukla Příbram - SFC Opava 1:0
Už v prvním poločase padlo rozhodnutí, kdo vydoluje body z utkání mezi Duklou Příbram a SFC Opava. Šest minut před přestávkou vstřelil domácí Čížek střelou z dálky jedinou branku utkání a jeho tým obezřetnou hrou už výsledek uhájil.

Branka: 39. Čížek. Rozhodčí: Krula - Hanovský, Pokorný. ŽK: Kulič - Janoušek, Kamas. Diváci: 5830. Poločas: 1:0.
Dukla Příbram: Jakubech - Špinar - Podzemský, Mácha - Mynář, Čížek (85. Hynek), Jarolím, Mašek, Rychlík (72. Bašič) - Seman, Ryšavý (76. Kulič).
SFC Opava: Schmucker - Špiláček (46. Nezmar), Vychodil, Nohavica, Kamas - Štefka, Kolínek, Fencl, Szkukalek (62.Sedláček) - Prasek (29. Janoušek), Onderka.

František Kopač (asistent trenéra Dukly): "Moc důležitá výhra. První poločas asi vyzněl nejlépe z toho, co jsme zatím na podzim předváděli. Po přestávce už jsme se nechali zatlačit více od soupeřovy branky a klíčovým momentem byla situace, při níž Mácha
výborně přečetl rychlý brejk soupeře a tím nám vlastně zachránil tři body."
Jiří Bartl (Opava): "Chtěli jsme zabránit zbytečné chybě, abychom v úvodu neinkasovali, ale ve chvíli, kdy jsme se zvedali, tak jsme dostali rozhodující branku. Po přestávce jsme už hráli lépe, jenže nepochopím, že nedokážeme přečíslit jednoho obránce a v tak důležitý moment v závěru nevyrovnat."

Jablonec - Žižkov 3:0
Jablonečtí fotbalisté vyhráli v utkání 14. ligového kola nad Viktorií Žižkov 3:0. Dvě
branky ve čtvrté desetiminutovce zápasu vstřelili Holub a Nečas, těsně před koncem pečetil tři body pro domácí znovu Holub.

Branky: 30. a 86. Holub, 37. Nečas. Rozhodčí: Hábl - Hojsík, Novák. ŽK: Barteska - Pikl, Buryán, Holota, Klinka. Diváci: 2910. Poločas: 2:0.
Jablonec: Pižanowski - Kordule - Vejprava, Skuhravý - Vávra, Jirousek, Nečas, Barteska, Weber (81. Papoušek)- Čížek, Holub (87. Laštovka).
Žižkov: Kobr - Mlejnský - Pikl, Hunal - Buryán (66. Klinka), Chihuri, Holota, Gibala (46. Hromádko), Mikulík - Stracený, Kincl (69. Plocek)

Zdeněk Klucký (Jablonec): "Vítězství oba týmy potřebovaly jako sůl. My jsme měli štěstí, že po naší první vydařené akci padl gól. Viktorka potom musela otevřít hru a to nám vyhovovalo. Jsem rád, že se střelecky chytil Radim Holub, protože zatím jsme na podzim v mužstvu žádného kanonýra neměli."
Zdeněk Ščasný (Žižkov): "Porážka je pro nás krutá a výsledek 3:0 neodpovídá průběhu hry. Soupeř však své šance využil, zatímco my jsme je nedokázali realizovat.
Mrzí mě, že první gól padl po neodpískané ruce Nečase. Po tomto momentu hráči přestali hrát, ale to nás neomlouvá."

Teplice - Drnovice 2:2
Tepličtí fotbalisté v zápase s Drnovicemi využili hned svou první šanci v zápase a díky přesné hlavičce Pavla Holomka šli do vedení, ale k celkové výhře jim nestačila ani druhá branka stejného útočníka. Hosté dvěma trefami v závěru vyrovnali.

Branky: 19. a 49. Pavel Holomek - 68. Tuma, 82. Holeňák. Rozhodčí: Jára - Kašný, Hruška. Hráno bez žlutých karet. Diváci: 6521. Poločas: 1:0.
Teplice: Macháček - Řízek - Pokorný, Brabec - Kukol, Pavel Holomek, Bílek, Frýdek (78. Kolomazník), Tesařík - Verbíř, Divecký (66. Jindráček).
Drnovice: Vaniak - Kadlec - Pergl, Formánek - Holeňák, Pospíšil (60. Otepka), Kufa (80. Kaufman), Grygera, Valnoha - Cupák, Tuma.

Josef Pešice (Teplice): "Remíza je spravedlivá. Zápas jsme přitom měli velmi dobře rozehraný. Po naší chybě, kdy jsme neuhlídali Tumu a ten dal první gól, jsme si vzpomněli na zápas v loňské sezóně, který skončil také 2:2. Více mě mrzí, že ačkoli máme zkušené mužstvo, nedokázali jsme v závěru podržet míč a dovést utkání do vítězného konce."
Karel Večeřa (Drnovice): "I po obdržení druhé branky na začátku druhého poločasu jsem věřil, že utkání otočíme ve svůj prospěch. Bojovností, vůlí a nasazením jsme vyrovnali a v závěru nebyli daleko od výhry."

Brno - Blšany 3:0
Brněnští fotbalisté si připsali zaslouženě tři body, když jejich soupeř opět prokázal, že na hřištích soupeřů se mu zdaleka tolik nedaří. O branky se postarali Siegl, Švancara a Patrik Holomek.

Branky: 19. Siegl, 28. Švancara, 70. Patrik Holomek. Rozhodčí: Beneš - Helebrant, Kruliš. Hráno bez žlutých karet. Diváci: 6700. Poločas: 2:0.
Brno: Přibyl - Zúbek - Křivánek, Baštař, Zbončák - Kocman, Siegl, Maroši, Šustr - Patrik Holomek, Švancara.
Blšany: Chvalovský - Gedeon, Tichota, Velkoborský, Šmarda - Pospíšil, Bittengel, Sýkora, Šimák (65. Hogen) - Koubek (76. Kyklhorn), Došek (84. Drobný).

Jiří Hamřík (asistent trenéra Brna): "Z utkání jsme měli obavy, měli jsme dva hráče mimo hru pro žluté karty a zraněného Palinka. Věděli jsme, co nás v utkání čeká, že Blšany budou hrát dopředu. Vyhráli jsme díky velké bojovnosti a po dlouhé době jsme také dokázali proměňovat šance."
Miroslav Beránek (Blšany): "Znova se ukázalo, že fotbal se nehraje na převahu, ale na góly. Měli jsme dvacet střeleckých pokusů, ale drtivá většina z nich byla nepřesných. Brno bylo v koncovce daleko efektivnější, proto vyhrálo zaslouženě."

České Budějovice - Slavia 0:1
Fotbalisté Slavie udrželi na jihu Čech těsné vedení i podzimní ligovou neporazitelnost a Budějovice porazili 1:0. Vítěznou branku Pražanů vstřelil Tomáš Došek.

Branka: 33. T. Došek. Rozhodčí: Jirků - Tulinger, Šedivý. ČK: 85. Penner (Budějovice) Hráno bez žlutých karet. Diváci: 8194. Poločas: 0:1.
České Budějovice: Drobný - Pěnička - Lengyel, Penner - Drahorád (64. Kopecký), Vozábal, Silmbrod (75. Rožboud), Obšitník, Káník - Fujdiar, Janda (85. Lafata).
Slavia: Černý - Rada - Vlček, Petrouš - L. Došek, Dostálek, Ulich, Horváth, Kuchař (79. Vágner)- T. Došek (90. Lerch), Zelenka (75. Krejčík).

Pavel Tobiáš (Budějovice): "Byl to dobrý fotbal, Slavia byla lepší a zaslouženě zvítězila. My jsme jen hráli to, na co v současnosti máme. Slavia dnes šlapala jako stroj a mě bylo našich útočníků chvílemi líto. Těžko jim ale při kvalitě soupeře něco vyčítat. To, co jsme předváděli ve druhém poločase, bylo asi naše současné maximum."
Františel Cipro (Slavia): "Viděli jsme velmi dobré utkání, ve kterém jsme asi zaslouženě zvítězili. První půle měla skončit větším rozdílem, neproměnili jsme však některé velmi dobré příležitosti. Už jsem měl strach, že to bude jako v Teplicích, naštěstí jsme ale dali gól, který byl velmi důležitý. Ve druhé půli pochopitelně domácí přidali v útočení, já jsem spokojen s našim výkonem především v prvním poločase."

Výsledky předehraných zápasů:

Sparta - Olomouc 6:0
Branky: 28. a 41. H. Siegl, 11. Baranek, 51. Lokvenc, 86. Bolf, 90. Fukal. Rozhodčí: Bejlek - Petřík, Handlíř. ŽK: Hašek - Barbořík, Fabuš. Diváci: 2926. Poločas: 3:0.
Sparta: Poštulka - J. Novotný - Fukal, Gabriel - Horňák (74. Flachbart), Baranek (79. Bolf), Hašek (74. Jarošík), Z. Svoboda, Obajdin - Siegl, Lokvenc.
Olomouc: Bureš - Machala - Rozehnal, Kotůlek, Kováč - Mucha, Barbořík (58. E. Nečas), Ujfaluši, Hendrych - Vlček, Fabuš (72. Urbánek).

Bohemians - Liberec 2:0
4. Zdráhal, 90. Vašíček. Rozhodčí: Liba - Vodička, Marek. ŽK: Novák, Melecký, Návrat - Hrbek, Neumann. Diváci: 1346. Poločas: 1:0.
Bohemians: Blažek - Jinoch - Jiránek, Doležal - Petrouš, Culek, Melecký (69. Vašíček), Jůn (72. Návrat), Kulig - Novák (59. Šnajdr), Zdráhal.
Liberec: Hauzr - Pilný - Lexa (88. Dvořák), Hrbek - Janáček, Čapek, Nečas, Breda, Neumann (57. Čupr) - Barbarič, Liuni (68. Klago).

Ostrava - Hradec Králové 2:2
24. a 44. Lukeš - 57. Černý, 84. Bouška. Rozhodčí: Hlaváč - Amler, Zvonič. ŽK: Lička, Jankulovski - Kaplan, Homoláč, Doležal. Diváci: 2850. Poločas: 2:0.
Ostrava: V. Baránek - Veselý, Šťástka, Dvorník, Jankulovski - Lička, Šlachta, J. Baránek - Lukeš (63. Samec), Baroš (46. Slončík), Caha (85. Poštulka).
Hradec: Podhajský - Homoláč, Juračka, Kaplan (73. Weisser), Kalousek - Kubeš (46. Doležal), Černý, Szabo, Piták - Kraus (76. Bouška), Zoubek.