Plzeň - Slavia: Latka a Malár

Plzeň - Slavia: Latka a Malár - Slávista Martin Latka (vlevo) si kryje míč před domácím Vladimírem Malárem. | foto: Jaromír Pech, MF DNES

Slavia i Sparta zářily, Liberec už dostal gól

• 607
Praha - Mladá Boleslav už má v čele fotbalové ligy dvoubodový náskok. Získala ho díky šťastnému vítězství nad Zlínem a remíze Liberce v Jablonci. Mistr poprvé inkasoval, v poslední minutě dostal Čech gól z penalty na 1:1. Týden před slavným derby se vytáhla pražská "S", Slávistický střelecký vzmach odnesla Plzeň, Fořt se blýskl čistým hattrickem. Zahanbit se nenechala ani Sparta.
HRÁČSKÉ STATISTIKY

Sparta naložila Budějovicím tři góly už do poločasu, dvakrát se trefil Lustrinelli, po přestávce další branky nepřidala, hrála spíš pro diváky, kterých přišlo téměř deset tisíc.

Spartě kazí vítězství jen čtvrtá žlutá karta pro obránce Řepku, který tak příští týden přijde o derby.

Na posledním místě zůstala Olomouc, která na Kladně nezvládla první poločas, v němž dostala tři branky. Ač se pak zlepšila, na bod nedosáhla.

Slovácko poprvé bodovalo doma, ale s Brnem jen remizovalo. Na vítězství tak svěřenci trenéra Plíška čekají od 29. července.

Nový příbramský trenér Barát a poradce Horník museli strávit domácí debakl od Teplic.

V pondělní dohrávca pak domácí Most dotáhl k zaslouženému těsnému vítězství zápas s Ostravou. Hosté přišli o vyloučeného Mageru, který šel v závěru utkání ven po dvou žlutých kartách.

SPARTA  - Č. BUDĚJOVICE 3:0 (3:0)