Olomoucký Jakub Plšek se raduje z gólu do teplické sítě.

Olomoucký Jakub Plšek se raduje z gólu do teplické sítě. | foto: Stanislav Heloňa, MAFRA

Olomouc - Teplice 2:0, Sigma se blíží nejlepší skupině, hosté se propadají

• 4
Fotbalisté Olomouce v 29. kole Fortuna ligy doma porazili Teplice 2:0 a před posledním zápasem základní části je dělí pouhé dva body od příček zajišťující účast ve skupině o titul. Severočeši, o jejichž porážce rozhodly góly Jakuba Plška a Davida Housky, naopak můžou spadnout do bojů o záchranu.

„Prvotně bych řekl, že určitá euforie je stoprocentní, protože jsme to utkání zvládli,“ řekl trenér Olomouce Václav Jílek. „Zvládli jsme i celkově sezónu, po podzimní části ta situace nebyla vůbec jednoduchá. Jsem hrozně rád, že před posledním zápasem máme jistotu minimálně té prostřední skupiny,“ dodal.

Po vlažném úvodu jako první zahrozili hosté, ale Houska z úrovně penalty vystřelil vysoko nad. Poté převzali otěže zápasu domácí. Střela Lalkoviče byla sražena na roh, Sladký ve 21. minutě trefil tyč a po půlhodině hry po rychlém brejku a přečíslení dopadl stejně Lalkovič.

ONLINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Gólu se Sigma dočkala chvíli před přestávkou. Jemelka vybojoval míč, poté přesnou přihrávkou našel mezi obránci Plška, který ranou zpoza vápna prostřelil Grigara. Teplický brankář si vzápětí zavařil špatnou rozehrávkou, ale aktivní Lalkovič ji potrestat nedokázal.

„Neustále chceme dávat prostor pro výchovu mladých hráčů, ale oni nám to nevracejí. Třeba situace ve 42.minutě, kdy Trubač prohraje jasný souboj na půlce a my z toho dostaneme gól na 0:1,“ posteskl si trenér Teplic Stanislav Hejkal.

Po přestávce se na první šanci čekalo až do 66. minuty, kdy Lalkovič po průniku obranou trefil tyč. Chvíli na to mohli hosté srovnat, jenže Radosta ve skvělé pozici trestuhodně minul. Dramatickou čtyřminutovku poté zakončil druhý gól Olomouce, o který se tvrdou ranou postaral Houska.

Teplice zvýšily aktivitu, vytěžili z ní však pouze Horovu hlavičku přímo do brankáře Buchty a Radostova střela skončila rohem.

Severočeši si tak zkomplikovali závěr základní části, protože před posledním kolem je na poslední příčce pro play off o poháry dělí od pásma skupiny o sestup jen dva body.

„Jak v Ostravě, tak Bohemka, tak i dneska Olomouc byli hladovější po vítězství, byli důraznější na míči, v soubojích a to my musíme do posledního zápasu zlepšit,“ připomněl Hejkal, že jeho tým prohrál poslední tři zápasy. „Musíme to zvládnout doma s Příbramí za každou cenu, stále to máme ve svých rukou. Nedovedu si představit, že by Teplice hrály s třetím týmem druhé ligy o udržení,“ dodal.

Sigma naopak udělala výrazný krok minimálně k účasti v prostřední skupině, ale stále může pomýšlet i na účast v té elitní o titul. Na sedmé příčce ji totiž od šestého Liberce dělí dva body. Olomouc však zakončí základní část na Slavii, zatímco Slovan míří na hřiště předposlední Karviné.