Před ostravským Tomášem Frejlachem (uprostřed) odkopává míč Karel Piták z Jablonce | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Severočeši prohrávali, ale zápas otočili: Ostrava - Jablonec 1:3

• 22
Prohrávali, ale fotbalisté Jablonce dokázali zápas 13. kola Gambrinus ligy v Ostravě otočit. Tým trenéra Komňackého nakonec vyhrál 3:1.

Skóre otevřel domácí Neves, jenž proměnil penaltu, jenže ještě do přestávky zvrátili výsledek zápasu jablonečtí Pekhart a Loučka. A po přestávce potvrdil tři body Piták.

ON-LINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Pekhart se v posledních třech duelech trefil pětkrát. Má tak střeleckou formu jako celý Jablonec, který v posledních dvou utkání nastřílel osm gólů.

Ostrava měla rozpačitý úvod. Už ve druhé minutě vystavil Baránka velkému nebezpečí otálející stoper Neuwirth, kterému sebral míč Jablonský, jenže Lafata nakonec nevytěžil víc než roh.

Jablonec udával rytmus v úvodní čtvrthodině, ale Ostrava ho zaskočila gólem z první vážnější akce.

Dvěma vynucenými fauly ho vybojoval Varadi: po jeho sražení na hranici pokutového území Zeherův přímý kop Špit vyrazil před sebe, dorážejícího
Varadiho však zatáhl Kovařík a Neves proměnil penaltu dloubákem ve vedoucí gól.

Ostravský útočník Adam Varadi (v bílém) se snaží projít přes Petra Zábojníka z JablonceOstravský obránce Fernando Neves (vpravo) odehrává míč před Janem Vošahlíkem z JablonceOstravský Robert Zeher (vpravo) bojuje o míč s Petrem Zábojníkem z Jablonce

"Zápas se pro nás nevyvíjel dobře. Ale zvýšili jsme agresivitu a zvládli jsme zápas otočit," vráti se po utkání k inkasované brance jablonecký trenér Komňacký.

Seriál laciných obdržených branek Ostravy však pokračoval i tentokrát.
Severočechy postavily na nohy dvě hrubky ostravské zálohy.

V 35. minutě jablonský odzbrojil Lukeše a jeho centr z levé strany poslal hlavou do sítě Pehkart. Ještě před pauzou hosté zápas otočili - o balon před šestnáctkou přišel Marek, jeho spoluhráč Loučka si vychutnal domácí beky a nakonec ještě parádním obstřelem vymetl levý horní růžek.

"Měli jsme nějakou strategii, ale po hrubých individuálních chybách nejzkušenějších hráčů jsme přišli o vedení," zlobil se po utkání ostravský trenér Koubek.

Baník pak opět upadl do křeče a nemohoucnosti. Soupeř mu nedal možnost k rychlým protiútokům a postupné dobývání území před Špitovou brankou mělo spíše sporadický charakter.

Domácí své naděje symbolicky pochovali sami. Gólman Baránek na výletu z šestnáctky neúspěšně obhazoval Pehkarta, kterého následně musel faulovat a nemohlo ho minout vyloučení. Přesilovku rychle využil Piták, jenž se parádně trefil ze střední vzdálenosti.

Domácí fanoušci tak v závěru tleskali jen neukázněnému divákovi, který přeskočil plot a vběhnul na hřiště.