Sedláček řídil porážku nového olomouckého kouče

• 6
České Budějovice - Nový olomoucký trenér Jiří Kotrba v premiéře neuspěl. Jeho svěřenci podlehli 1:3 na hřišti Českých Budějovic, kde před lety s trénováním začínal. Domácí nováček vyhrál potřetí v řadě, proti Olomouci se prosadil především ze standardních sitiuacích, z nichž padly všechny góly. První dal záložník Lumír Sedláček z přímého kopu, na druhý nacentroval Lafatovi a jeho další centr usměrnil Plocek. Za hosty se trefil Reiter, který na začátku druhé půle vyrovnával na 1:1.

"Jsem rád, že se nám povedlo dát tři góly. Pro nás je to nadstandardní záležitost," radoval se budějovický kouč Pavel Tobiáš, který se se svým protějškem Kotrbou shodl, že se hrál výborný zápas.

Na mokrém trávníku začali aktivněji hosté, kteří si do sedmé minuty vynutili pět rohových kopů. Šestý kopali poté, co domácí zadák Penner nešťastně tečoval míč a málem trefil vlastní branku. První vážnou šanci utkání měli ale domácí ve 24. minutě, kdy Latka hlavičkoval vedle.

Domácí brankář Seman byl i nadále víc zaměstnaný než jeho protějšek Vaniak, ale pro míč šel jako první do sítě gólman hostí. V závěru prvního poločasu zahrával Sedláček přímý kop, jeho rána ve zdi změnila směr a skončila za zády bezmocného Vaniaka.

Do druhé půle vstoupili hosté raketově a Reiter hlavou vyrovnal. Olomoučtí byli chvíli na koni, ale už po šesti minutách Sedláček z velké dálky poslal centr před branku, Lafata hlavičkoval a od tyče si míč našel podruhé cestu do sítě.

Domácí ožili, Plocek orazítkoval břevno, Latkovu střelu zázračně zneškodnil Vaniak. Ještě před závěrečným hvizdem potřetí ve standardní situaci zaúřadoval Sedláček, jeho úhlopříčně přetažený přímý kop skluzem poslal do branky Plocek.

"Propadli jsme při standardních situacích,," zlobil se olomoucký trenér. "Máme o
čem přemýšlet, z chyb se musíme poučit. Porážka po dobrém výkonu je ale také k něčemu dobrá."

ČESKÉ BUDĚJOVICE - OLOMOUC 3:1 (1:0) zápas skončil - podrobnosti
Góly: 38. L. Sedláček, 52. D. Lafata, 87. J. Plocek
Góly: 47. L. Reiter
Sestavy: M. Seman - V. Pončák, M. Konečný, M. Penner - J. Plocek, P. Jirousek, M. Latka, M. Vozábal (60. I. Svoboda), L. Sedláček - R. Jůn (71. A. Matoušek), D. Lafata (81. J. Povišer)
Sestavy: M. Vaniak - R. Kováč, D. Rozehnal, R. Kučera, P. Zbožínek - R. Špiláček (63. P. Putík), P. Siegl, V. Petrenko (76. J. Černý), A. Urbánek - S. Vlček, L. Reiter
Náhradníci: P. Kolář, D. Horejš, S. Rožboud, K. Vácha
Náhradníci: T. Kjučukov, J. Gába, R. Hubník, M. Ševela
Žluté karty: 83. A. Matoušek