Schuster: Bod s Ostravou bereme

• 1
Brno - Čtyři nejlepší střelci ligy: ostravský Heinz a Pospěch ani brněnští Došek s Pacandou v pondělním zápase Brno Ostrava neuspěli. I proto skončil ligový šlágr bezbrankovou remízou. Bod ze zápasu s Baníkem? Cenný a zasloužený. Tak hodnotí utkání prvního se třetím, v němž Brno remizovalo s Ostravou 0:0, obránce Aleš Schuster.

"Byla to dřina, ale co jiného lze čekat od utkání proti tak silnému celku, jakým Baník letos je."

Zvlášť prvních dvacet minut ve druhém poločase jste byli pod silným tlakem ostravského Baníku. Čím to?
Baník v tu chvíli zahrával tři nebo čtyři rohové kopy za sebou, to je pro bránící mužstvo vždy nepříjemné. Naštěstí se nám podařilo všechny nebezpečné situace odvrátit.

Vám obráncům se vůbec nedařila rozehrávka, útočníci si stěžovali, že nedostali zezadu potřebné přihrávky.
Kazili jsme víc než obvykle, to je fakt.

Byli jste nervózní?
Utkání bylo hodně vyhecované, ale nervozita? To ne. Hráči Baníku dobře napadají, je to složité.

Myslíte, že remíza odpovídá průběhu utkání? Vystřelili jste na branku soupeře jen jednou, Baník zahrozil pětkrát.
Bod beru jako zasloužený. Myslím, že obě strany jsou nakonec spokojené. Nikdo nechtěl v zápase udělat chybu, a to se v podstatě povedlo. Šance sice nějaké byly, ale žádná vyložená, z níž by se dalo rozhodnout. I proto skončil zápas bez branek.

Tři minuty před koncem vám prošel centr Slončíka a Žůrek byl sám před Belicem. To nebyla vyložená šance?
Tak ta asi vyložená byla. Ale Tomáš Belic ji naštěstí skvěle zlikvidoval.

Co říkáte kulise, kterou utkání mělo? Přišlo skoro deset tisíc lidí, zastoupeny byly oba tábory, předháněly se.
Atmosféra byla skvělá a my za ni divákům taky poděkovali. Moc nám pomohli. Věřím, že budou chodit i dál.