Slovácko - Mladá Boleslav, Milan Ivana a Lukáš Vaculík

Slovácko - Mladá Boleslav, Milan Ivana a Lukáš Vaculík - Milan Ivana střílí na mladoboleslavskou branku, ale k úspěchu Slovácku nepomohl a jeho tým podlehl 0:2. Sleduje ho hostující Lukáš Vaculík. | foto: MF DNES

Rozjetá Boleslav má další tři body

• 47
Uherské Hradiště - Další tři body si připsalo rozjeté mužstvo Mladé Boleslavi. Po domácí výhře nad Olomoucí nyní jeho hráči pokořili domácí tým Slovácka. Soupeře zaskočili rychlým gólem z úvodu zápasu a když se v samém závěru Slovácko vypjalo k náporu, z rychlého protiútoku rozhodl o vítězství středočeského celku Riegel.

Kvůli úspoře sil před středečním duelem s Galatasaray Istanbul zvolili fotbalisté Mladé Boleslavi na cestu do Uherského Hradiště letecký speciál. Navíc trenér Dušan Uhrin nechal odpočívat brankáře Kučeru, obránce Víta, středopolaře Vaculíka s Matějovským a útočníka Pecku.

Střelec Kulič dostal volno, protože se v sobotu ráno stal otcem syna.

Slovácko ve stejné sestavě jako při vítězné premiéře ve Zlíně začalo podle útočných not. Boleslav počáteční nápor Slovácka ale rychle eliminovala. V 7. minutě hned z prvního vážnějšího přímočarého protiútoku si pohrál s domácí obranou Holub a z jeho přihrávky překonal Drobisze přesnou střelou k tyči Kysela.

Po inkasovaném gólu z projevu Slovácka vyprchala iniciativa, všechny útočné pokusy končily na důrazných zadácích soupeře. Po čtvrt hodině hry se zranil domácí Malár, kterého nahradil Roth a snažil se tvrdě zakončovat levačkou.

Boleslav trpělivě vyčkávala na chyby soupeře a nabídky k bleskovým brejkům. Jeden předvedl Abrahám, jenž ve 35. minutě patičkou přistrčil Kyselovi a po jeho centru hlavičkoval Sedláček nad branku.

Slovácko vsadilo po změně stran na nátlakovou hru, která mu vynesla územní převahu, střelecké akce si ale domácí vypracovali převážně po standardních situacích z trestných kopů.

V 54. minutě muselo trenéru Uhrinovi zatrnout, když obránce Brezinský, jenž už viděl žlutou kartu, srazil zezadu pronikajícího Vránu. Rozhodčí Kocián však naštěstí pro mladoboleslavský tým odvahu vytáhnout druhou žlutou kartu nenašel...

Z následného trestného kopu Vozábal trefil břevno a odražený míč Ineman zbrkle hlavičkoval vedle. Největší možnost k vyrovnání měl po centru střídajícího Mareše v 73. minutě Vrána, jenž trefil z bezprostřední blízkosti brankáře Millera.

V závěru domácím viditelně ubývaly síly a hosté převzali režii koncovky zápasu do svých rukou. V 84. minutě ještě únik Poláčka stačil brankář Drobisz s námahou krýt. Minutu před koncem však aktivní Poláček unikl po levé straně, našel volného Riegela a ten technickou střelou přidal druhý gól.

"Utkání jsme odehráli se vztyčenou hlavou. Výkonem a přístupem jsme navázali na zápas ve Zlíně. Jen musím podotknout, že zápasu by slušela remíza," řekl Plíšek, který viděl hlavní rozdíl v proměňování šancí.

"My jsme si sice vypracovali dost slibných příležitostí, Boleslav má ale zkušené hráče, kteří umí možnosti využít. Naši útočníci se teprve učí proměňovat takové nabídky."

Boleslavský kouč Dušan Uhrin zdůvodnil radikální změny v sestavě náročným programem. "Měli jsme poslední tři utkání velice těžká. S Olomoucí jsme museli navíc ještě otáčet výsledek," řekl Uhrin

"Noví hráči nastoupili do hry po měsíci, svou roli ale zvládli. Dnešní zápas byl pro nás také velmi těžký, neboť jsme se osmdesát procent času bránili. Soupeř měl výhodu velkého počtu standardních situací, které nás dostaly pod velký tlak."

Z pohledu generálky na utkání předkola Ligy mistrů byl Uhrin spokojen. "Vyzkoušeli jsme si v přípravě na Galatasaray některé herní varianty, které bychom mohli použít," dodal Uhrin.