Pondělí 9. prosince 2019, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Může se stát, že nedám ani korunu, varuje šéf fotbalové Olomouce Lébr

Josef Lébr - spolumajitel a předseda představenstva fotbalové Olomouce | foto: MF DNES

7 2014
Celý rok to lepím ze svého, říká šéf fotbalové Sigmy Olomouc Josef Lébr v rozhovoru pro MF DNES. A nebyl to dobrý rok: finanční problémy přebil sestup z ligy.

Jak se vám poslední noci spí?
Poslední měsíc spím hodně těžce. Některý noci jen za pomoci prášků. Tlak a stres byl strašný a nepřál bych to nikomu zažít. Bylo to úděsné, protože člověku pak v koncovkách připadá, že je na vše sám.

A koncovky byly pro Sigmu zlé i na hřišti. V nastavení několika zápasů přišla o klíčové body a jeden chyběl k záchraně...
To byl jeden díl z mozaiky, pak některé odpískané věci v závěru utkání. Já nechci říct, že to bylo jen to, protože o sestupu rozhodlo navrstvení množství chyb od prosince loňského roku, končil trenér Pivarník. A vyústily sestupem.

Jak to, že jste si připadal, že jste na problémy Sigmy sám?
Řešení bohužel bylo jen na mně, protože v představenstvu jsou lidé, kteří mi v něm těžko mohli pomáhat. Jsou to politici, kteří se až tak ve fotbalovém prostředí nepohybují, pak lidé, kteří mají na starosti právo, ekonomiku. Jediné mé štěstí bylo, že končil pan Minář v Boleslavi a mohl jsem ho vzít, jinak si to vůbec nedovedu představit.

ZOUFALSTVÍ. Olomoucký kouč Zdeněk Psotka při utkání na hřišti Slovácka trpěl....

Bývalý trenér fotbalistů Olomouce Zdeněk Psotka

Dostáváme se ke Zdeňku Psotkovi, kterého jste označil za jednoho z viníků sestupu. Zklamal vás?
My Psotku vzali s tím, že jsme mu dali kompetence. Hodně jeho kroků nebylo vždy šťastných, ale to nemůžete vědět, když ho berete. Zklamal? Sypu si popel na hlavu, co dělalo představenstvo pro to, aby některé kroky neudělal. A tam jsme selhali my, byli jsme slabí.

V tom spatřujete svou největší chybu a podíl na sestupu?
V tom spatřuji podíl viny, protože v některých jeho rozhodnutích jsem měl říct „ne“. Je to těžké. Přece nemůžu polemizovat s držitelem profilicence, když mám jen trenérské béčko. Je to, jako kdyby radil pacient doktorovi, jak operovat.

My si to v novinách dovolit můžeme, ačkoliv nemáme žádnou trenérskou licenci, přesto jsme v zimě upozorňovali, že je chybou pouštět zkušeného obránce Vepřeka ke konkurenci. Stejně tak nepočítat se Schulmeisterem. O útěku Doležala nemluvě. Neříkal jste si, že tohle je divné?
Schulmeister je jeden z případů, kdy jsem hlasitě proti jeho odchodu protestoval a naštěstí z toho sešlo. Jenže jsem měl být takhle razantní ve více případech. Chyběly i klauzule, že naši hráči proti nám nesmí nastupovat. A úplně extrémní selhání vidím v případu Doležala. To je tak velké manažerské pochybení! Ale to není pochybení představenstva, to je opravdu pochybení manažera. Je to tak hrubý lapsus, že se to ani nedá odůvodnit.

Byla to chyba, která vás možná stála i záchranu. Navíc jste přišli také o miliony. Ale vy jste vystoupil tak, že jde jen o selhání Doležala a jeho agenta. Proč?
V rozehrané soutěži, kdy jste skoro na padáka, to rozdrbat ještě tím, že budu útočit na sportovní management, by byla chyba. Možná by se pak řeklo, že to byl důvod, proč jsme spadli. Vy jste to mohli udělat, říct: Ano, bylo to manažerské pochybení. A jméno. Ale já bych to jméno v té době neřekl. Jednak jsem loajální k firmě, druhak bych toho člověka oslabil, on by ztratil prestiž možná i před hráči. Teď jsou po bitvě všichni generálové: Ten měl vyletět! Ale je těžké v chvíli to rozhodnutí udělat.

Přitom jste jich za poslední rok udělali dost. Vyměnit čtyři trenéry má špatný dopad na tým.
Tak pojďme si to rozebrat: Pivarník odcházel z nějakých důvodů...

Teď použijete slůvko interních.
Dá se říct. Bylo tam sedm prohraných zápasů za sebou, i to je dost.

O autorovi

Jan Dočkal, sportovní redaktor MF DNES

Autor se v redakci věnuje především fotbalovým tématům. V MF DNES je pět let, což je doba, která lemuje vzestup a pád Sigmy. Psal o její evropské jízdě, ale také korupční aféře a skandálu s vykupováním hráčů, na který list upozornil.

Ale pořád byl čtyři kola před koncem sezony s týmem čtvrtý a mohl vybojovat poháry.
Máte pravdu. Když jsme hlasovali o odvolání Pivarníka, tak z těch důvodů – i vnitřních – hlasování dopadlo jednoznačně – jeden se zdržel a všichni byli pro odvolání. My jsme chtěli hrát pohár, neprodali jsme Hořavu, kterého jsme mohli v zimě prodat za velké peníze. Ztratili jsme dvacet milionů. Hráči, kteří odešli, odešli proto, že Pivarník řekl, aby odešli, a pak to ještě zkritizoval v novinách. To bylo to, co mě tak naštvalo. Po Pivarníkovi to vzal Martin Kotůlek. A udělal sedmnáct bodů na podzim. Kdyby se na jaře udělalo sedmnáct...

Tak si nepovídáme o sestupu.
Odvolal se z důvodu nějakých a generální manažer šel na jeho místo. Angažování pana Mináře byl záchranný kruh. Kdyby se hodil dřív, tak jsme nesestoupili.

Jaký je teď váš vztah s Psotkou?
Já vůči němu nemám antagonistický vztah. S odstupem času vidím jeho pochybení, ale protože jsem je neviděl v reálném čase, tak mu nemám co vyčítat. Je otázka, jestli lidem, kteří mají profilicenci, udělají kádr, zda představenstvo je kompetentní jim kádr narušit. Myslím, že ne. Je to jako kdyby zedník do toho kecal architektovi.

Je špatně, když fotbalovým odborníkům mluví do práce kdokoli z vedení. Pokud ovšem není přešlap do nebe volající. Pak se i zedník může architektovi ozvat, že hlavou zeď neprorazí...
Ale ve fotbale je to tak, že některé přehmaty vidíte až zpětně. Někdy si řeknete: Tenhle hráč stojí za houby. Pustíte ho, a on jinde hraje výborně. Je ale otázka, jestli by ten hráč byl tam, kde je, kdyby zůstal.

Od nového trenéra Leoše Kalvody si slibujete rychlý postup?
Leoš Kalvoda prokázal, že umí pracovat nejen ve Znojmě. A hlavně je to trenér, který zná druholigové prostředí. A to je jiný fotbal – pro odolné typy. To není pro fotbalové baletky. Tam se jezdí, tam se jiskří.

Nemáte ale v týmu více těch baletek – technických subtilních hráčů? Čeká kádr větší obměna?
Jsou hráči, které neudržíme, i kdybychom chtěli. Mají výstupní klauzule. Ale ony jsou tak vysoké, že to jsou peníze, které se v lize neplatí. Je to v úrovni deset milionů.

Prodávat hráče ale potřebujete. Bez vašich půjček by už v Sigmě nechodily včas výplaty.
Já to celý rok lepím ze svého. Béčko hraje na prsou se Snyze, ale já nepotřebuju reklamu. Comes Group, se kterým hraje áčko, už vůbec nepotřebuje reklamu. Jsou to mé firmy. A kromě toho do Sigmy posílám peníze jako fyzická osoba. Dostanu za ně akcie v nominále, ale nominál už není skutečnost. Kupuju něco za sto, co má hodnotu třeba třicet. A lidi říkají: On nic nedává! Jestli pro ně je dvacet milionů ročně nic, pak mají pravdu.

U FOTBALOVÉHO SOUDU. Před disciplinárku předstoupil předseda představenstva
Vedení fotbalové Olomouce.  Zleva: bývalý trenér Zdeněk Psotka, předseda

Šéf olomouckého fotbalu Josef Lébr

Informace, že do klubu dáváte peníze na úvěr, jsou nesmyslné?
Tak to není. Dám příklad: teď jsem dal klubu minulý měsíc pět milionů korun. A za to dostanu akcie. Skutečné úroky nedostanu, já je dostanu v pofidérních – a nemyslím to zle – akciích klubu, které mají nominální hodnotu, kterou zaplatím, ale skutečnou mají třetinovou. Fotbalový stadion se nedá prodat, vždy tam bude stadion.

Zaklepu to na váš pracovní stůl.
Jasně. Dřív se dal kádr ocenit stamiliony, ale dneska? V českém fotbale ještě chtějí zrušit článek o vyrovnání. Pak hráči skončí smlouva a půjde zadarmo i v Česku.

Když prodáte hráče dobře, například za dvanáct až patnáct milionů, jak se spekulovalo v případě Hořavy, můžete si z té částky vzít za vaše půjčky provizi zpátky?
Nemůžu, protože jsme ve ztrátě 47 milionů. Mohlo by se to stát v případě, že vykopeme první ligu a hned budeme hrát evropské poháry. I Liberec, který hrál výborně pohár, je finančně šul nul.

Chcete říct, že s penězi, které jste do Sigmy dal, jste se rozloučil?
Já se s nimi rozloučil. Když se to posečítá, tak se bavíme v rozmezí 100 milionů a nahoru. To nejsou malé peníze. Já pokoupil akcie, které nemají tu hodnotu. Hrajeme si na imaginární peníze, a já si na ně hraju proto, aby Sigma přežila.

Je pro vás 100 milionů suma, jejíž ztrátu pocítíte?
Není to pro mě fatální, když vezmu roční příjmy. Ale jsou to velké peníze. Ať jsem zabezpečený, jak jsem, tak tisíc korun je pro mě vždy tisíc korun. Za minulé dva měsíce jsem poslal sedm milionů. Peníze posílám jen já a jsem třetinový vlastník.

Spekulovalo se, že chcete akcie Sigmy prodat. Napadlo vás to?
Ne, ale měl jsem toho už dost, štve mě to – celková image, kterou veřejnost od někoho dostává, je krmená. Akcie bych si nechal. Stejně je neprodáte. Prodat můžete něco, kdy to ovládáte. Ale může se velmi reálně stát, že se fakt naštvu a odstoupím z vedení, ale nedám ani korunu. To je reálné.

Před čtyřmi roky jste mi tvrdil, že Sigma není hračka, která by vás mohla přestat bavit.
To platí. Nemám Sigmu jako vrtoch, je to pro mě práce. Teď jsme dole a strašně rychle se zapomíná, že jsme byli navrchu.

Jiří Kubíček oznamuje, že opouští všechny své fotbalové funkce

Bývalý olomoucký funkcionář Jiří Kubíček

Získali jste trofeje, mluvili o titulu.
Mluvili... Za Kubíčka – při vší úctě – Sigma nevyhrála nikdy nic. Kdežto my vyhráli pohár a Superpohár.

A ještě před rokem a půl jste za trenéra Pivarníka na podzim atakovali první místo.
Měli jsme ztrátu dva body...

Nejde vám z tak strmého sešupu husí kůže po těle?
Je to pravda. Ale neurvu nikomu hlavu, protože těch střípků bylo moc, a aby se to svedlo na jednoho člověka, by bylo nespravedlivé.

Kde se zvrtla ekonomika Sigmy?
Pořád jsme byli ve vyrovnané bilanci. Pak jsme stavěli tribunu a umělohmotné hřiště. Tam vznikla ztráta minus čtyřicet milionů.

Špatný výpočet?
Nebyl to špatný výpočet. My to udělali tak, že drtivou část tribuny jsme prodali. A v celém spodku máme technické zázemí, které bychom stejně museli vybudovat. Stálo nás to dvacet milionů. To bylo první zadlužení. Druhé bylo vyrovnání po aféře, kdy jsme platili vysoké odstupné, pokutu. To se bavíme o dalších deseti milionech. Jsme na minus padesáti a musíme se snažit to lepit. Já půjčky nemám časově ohraničené, mně se ani v uvozovkách nemusí vracet. Protože kdybych to udělal od – do, tak je to v účetnictví nekrytá položka a důvod, proč neudělit klubu licenci.

Hrozí úbytek sponzorů?
Zaznamenal jsem lidi, kteří říkají: Na druhou ligu nic nedám. Má na to každý nárok. Zaznamenal jsem i lidi – a to mě strašně potěšilo – kteří říkají: Já na první ligu nedával, ale se Sigmou cítím, a dám na druhou. Je to chlapský přístup: Jsem sigmák a nebojím se k tomu přihlásit! Ale úbytek bude. Někteří to vezmou jako důvod, proč odejít. Na druhou stranu se to pročistí.

Fatální dopad na klub mít takové pročištění nebude?
Fatální dopad by bylo, kdybych odešel já s mými dvěma firmami. Tam se bavíme o milionech. Fatální dopad by bylo, kdyby odešla Sigma. Snížíme ve druhé lize náklady, hráči nemohou brát benefity, které mají ve smlouvě na první ligu.

Fatální dopad by mělo i to, kdyby Sigma přišla o podporu města, které si stěžuje na špatnou komunikaci s jejím vedením. Vnímáte, že je třeba image klubu zlepšit, aby byla po aférách sympatičtější?
Nejsme sympatický u veřejnosti. Ale je těžké, abych každému fanouškovi vysvětlovat, že fráze, které jim někdo navykládal, tak nejsou. Uděláme lepší komunikaci – i to je fráze. Jak se dělá lepší komunikace, když druhá strana to nechce slyšet? Uděláme besedu s fanoušky a přijde jich šest.

David Alberto Depetris z Olomouce se raduje ze svého gólu proti Znojmu.

David Alberto Depetris z Olomouce se raduje ze svého gólu proti Znojmu.

MÁM. Olomoucký obránce Vlastimil Vidlička zpracovává těžký míč v ligovém utkání...

MÁM. Olomoucký obránce Vlastimil Vidlička zpracovává těžký míč v ligovém utkání na Slovácku.

Lepší komunikace je, že se hejtman, člen představenstva, nedozví o odvolání trenéra přes SMS.
Já jsem panu Rozbořilovi volal, on mi pak vysvětloval, proč nemohl vzít telefon. Ve fotbale jsou věci, které musíte udělat hned.

Změna trenéra je přece zásadní.
Ale musíte to udělat hned, protože když to neuděláte, tak se může stát, že na tom ztratíte. Chápu, že esemeska nemusí být to nejvhodnější, ale já jsem všem volal, a někdo mi telefon vzal a někdo nevzal.

Když hejtman Rozbořil po půl roce odchází z představenstva Sigmy, jaký to pro vás signál?
On mi to vysvětloval – bavíme se řečí, které nerozumí. Naposledy jsme se bavili o třech hráčích, které chceme udělat a on říká: Já ani jednoho neznám. Pro mě to byl zbytečný čas, ale to neznamená, že vám nedám podporu. Není to rozchod ve zlém. Ale v představenstvu dojde k velkým změnám.

Změní se struktura vedení?
Budu na tom trvat, abych dostal pravomoc, že nebudu muset osm lidí v představenstvu obvolávat, než udělám rozhodnutí. To ve fotbale nefunguje. My jsme rarita na českém trhu. Bylo by spravedlivé bavit se o akciových podílech – kdo jak velké bude držet.

Abyste měl rozhodovací většinu?
Jasně, s tím, že můžu dostat akcie do úschovy. Abych to platil, ale na vše se ptal, to nemůže fungovat.

Nebylo pro klub špatně, že změny ve vedení, které chtěl po aféře s vykupováním hráčů nastartovat tehdejší primátor Novotný, zůstaly v půli cesty?
Na to máme my dva naprosto odlišný názor.

V pořádku.
Buď se mělo něco nachystat a udělat to jako celek, ale rozdrbat to – to je nejhorší, co může být. V době, kdy se to udělalo, byl pan Gajda ředitelem a řídil všechny úseky. Já dělal sport a byli jsme úspěšní – finále poháru, záchrana v lize po odpočtu, vítězství v poháru, Superpoháru, čtvrté místo.

Šéf olomouckého fotbalového klubu Jaromír Gajda.

Bývalý šéf olomouckého fotbalového klubu Jaromír Gajda.

Pak na tlak města se musí změnit struktura, že Gajda nemůže být tam, že já nemůžu být tam. A že se musí přijmout generální manažer. Přijal se, a teď něco na omluvu Psotky: dostal na záda balík dvou lidí. Najednou se ocitl v situaci, kdy měl na starost vše. Nikdo neuvažoval o tom, že to dělá jako první štaci. Jestli v tom nebylo pochybení.

Nemuselo toho být na Psotku tolik, kdyby na protest proti vedení neodešel ze Sigmy i Martin Rak, na kterého byli sponzoři zvyklí.
Martin Rak odešel sám. Nevím, proč by měl mít zášť na Sigmu, protože ta mu vyplatila vše, co měla, včetně zlatého padáku. O ničem jsme nepolemizovali. Po jeho odchodu jsme sponzorsky dělali více peněz, možná tedy i díky mně.

Já bych očekával, že když se klub namočí do dvou afér, tak jeho šéf bouchne do stolu a řekne si: Co když na tom k čertu něco je? Udělám si tady pořádek!
Já vám rozumím, ale vždy musíte ctít presumpci neviny. S Kubíčkem (bývalým ředitelem klubu) můžu mít různé vztahy, a to jak Sigmu poškodil u soudu, mu neodpustím, ale nemyslím si ani o něm a panu Gajdovi vůbec, že by jim někdy zůstala koruna v ruce, že to nešlo ve prospěch klubu. Vím, že peníze nešly na soukromý účet, a to je pro mě důležité – dýchali pro klub.

Sigmě by podle mě hodně prospělo, kdyby se víc otevřela veřejnosti a šla po stejné cestě, jakou nastoupila Sparta za Lukáše Přibyla – pokora, pokora a zase pokora.
Já nemám problém s kýmkoliv si sednout. Jediné, co mě naštve, je, když čtu lži, nebo věci, které jsou překroucené. To mi pak beru chuť se dál bavit. Já jsem se o sobě dočetl v Blesku, že jsem Sigmu rozvrátil tím, že chodím hrát golf a jezdím si s Amforou někam hrát fotbal.

Zpátky ke otázce, prosím.
Ve Spartě to bylo hodně špatné, pak to Luky (zesnulý Lukáš Přibyl) změnil. Luky byl můj dobrý kamarád. Když jsme měli tu aféru, tak mi dělal PR poradce. Byl dokonalý. Ve Spartě pak ještě vzali kluka, kterého poslali na tři měsíce na stáž do Realu Madrid, a začali kopírovat některé věci. Sparta a Plzeň jsou ve fanouškovské části nejdál a může to být vzor, jak navázat vztah.

Zaměříte se na lepší PR klubu, kde máte rezervy?
Souhlasím. Máme spoustu dobrých věcí, ale nikdo o nich neví. To je chyba. Teď je ale důležité, abychom se rychle vrátili do první ligy. Být tam déle, mělo by to velký dopad na naši mládežnickou akademii. Druhá liga není pod takovým drobnohledem jako první, výkony jsou ovlivňované také výkony rozhodčích. To je reálný fakt.

Sigmě při zranění Ordoše chyběl na hřišti lídr. Co scházelo k tomu, abyste přivedl Kováče z Liberce, o kterého jste v zimě stáli?
Chybělo to, že nebyl ochotný jít v zimě. Rozumím tomu – hráli pohár, chtěl to dokončit. O penězích to nebylo. I když pak jsem se dozvěděl, že dostal ve Spartě ještě lepší podmínky. Bohužel má zlá předtucha, že by po skončení sezony mohlo být pozdě, se vyplnila.

Do budoucna chcete mít zase tým, který bude hrát poháry?
Teď je to přitažené za vlasy, ale nechceme mít nízké ambice. My na tom rozpočtově nebyli tak zle: v lize mají vyšší rozpočet Sparta, Plzeň, Boleslav, Teplice, Jablonec, Liberec a pak už jsme byli my se Slavií. Pohybovali jsme se ve vrchní polovině.

O to je smutnější, že jste se umístili na dně spodní poloviny.
O to je to horší.

Autor:

Los Euro 2020: Anglie, Chorvatsko a soupeř z Ligy národů

Česká reprezentace se na ME 2020 utká ve skupině D v Londýně a Glasgow s Anglií, Chorvatskem a vítězem play off off Ligy národů C, jenž vzejde ze čtveřice Skotsko, Norsko, Izrael, Srbsko.

Los mistrovství Evropy

Skupina A (Řím, Baku): Turecko, Itálie, Wales, Švýcarsko. Skupina B (Petrohrad, Kodaň): Dánsko, Finsko, Belgie, Rusko. Skupina C (Amsterdam, Bukurešť): Nizozemsko, Ukrajina, Rakousko, vítěz play off Ligy D. Skupina D (Londýn, Glasgow): Anglie, Chorvatsko, vítěz play off Ligy C, Česko. Skupina E (Bilbao, Dublin): Španělsko, Švédsko, Polsko, vítěz play off Ligy B. Skupina F (Mnichov, Budapešť): vítěz play off Ligy A, Portugalsko, Francie, Německo.

Program českého týmu na Euru

15. června: vítěz Ligy národů C - Česko (Glasgow), 19. června: Chorvatsko - Česko (Glasgow), 23. června: Česko - Anglie (Londýn).

Slavia v Lize mistrů

10. prosince: Dortmund - Slavia od 21:00.

Statistiky

Slavia

Nejvíc vstřelených gólů

Příbram

Aktuálně nejdelší série porážek

Slavia

Nejvíc vyhraných zápasů doma

Mužstvo Z V R P S B
1.SK Slavia Praha 19 16 3 0 41:3 51
2.FC Viktoria Plzeň 19 11 4 4 34:18 37
3.AC Sparta Praha 19 9 5 5 39:26 32
4.FK Mladá Boleslav 19 10 2 7 37:29 32
5.FK Jablonec 19 9 5 5 32:25 32
6.FC Baník Ostrava 19 9 3 7 30:23 30
7.SK Dynamo Č. Budějovice 19 9 3 7 32:29 30
8.1. FC Slovácko 19 8 5 6 24:25 29
9.FC Slovan Liberec 19 7 3 9 30:30 24
10.SK Sigma Olomouc 19 5 9 5 24:24 24
  • Nejčtenější

Bývalý fotbalista Kolář: Mluvit o smrti by společnosti jedině prospělo

Před Vánoci to bude přesně pět let, co Daniel Kolář, nyní manažer mládeže ve fotbalové Viktorii Plzeň, přišel o...

České Budějovice jsou k nezastavení, vyhrály i Slavia, Plzeň a Sparta

Slavia má patnácté vítězství v sezoně, Plzeň jedenácté. I po 18. kole zůstává bodový rozestup mezi prvním a druhým...

PONEDĚLNÍK: Cirkus Sigma. Co o ní případ Pilař vypovídá?

Byla by to jen aférka připomínající bouři ve sklenici vody. Kolik zhrzených fotbalistů už přes média dalo...

Sparta - Mladá Boleslav 5:2, v souboji o třetí místo padaly krásné góly

Sparťanští fotbalisté jsou třetí v ligové tabulce. Je to jejich nejlepší umístění v letošním ročníku, v 19. kole doma...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Liberec - Slavia 0:3, jasná záležitost lídra, dva góly zařídil Škoda

Tři góly, k tomu neproměněná penalta. Slávističtí fotbalisté si v předehrávce 19. kola Fortuna ligy poradili s domácím...

Premium

Cítím hořkost. Bývalý šéf mordparty poprvé promluvil o svém odchodu

Nejznámější český kriminalista Josef Mareš sloužil u policie téměř třicet let, stál za objasněním řady vražd a...

Premium

Zalepili matce prsa, aby nemohla kojit. Při příbězích z Osvětimi pláče i průvodce

Lukáš Lev provází v koncentračních táborech a popisuje nacistická zvěrstva. Jeho babička si však stála za tím, že za...

Premium

Hořký čaj? Nesmysl! Pediatr v knize vyvrací mýty o domácím léčení dětí

Hradecký dětský lékař Ladislav Hanousek vydal knihu Maminko, není mi dobře, která má rodičům pomoci s léčbou i výchovou...

  • Další z rubriky

Plzeňský rébus: na jaře s koučem Vrbou, nebo bez něj?

Znovu si před střídačkou zklamaně položil dlaň na vlasy a zakroutil hlavou. Další zbytečný gól. Další zbytečná ztráta....

Nguyen a Slavia? V létě něco proběhlo, ale teď o ničem nevím

Podal skvělý výkon, dokonce chytil penaltu a mohl si připsat i gólovou asistenci. Fotbalisty Liberce však brankář Filip...

Slovácký záložník Hellebrand po výhře nad Plzní: Pořád tomu nemůžu uvěřit

V lize zatím odehrál jen 602 minut a v základní sestavě se objevil pouze třikrát. Přesto se z dvacetiletého záložníka...

PONEDĚLNÍK: Vrba je Plzeň! Kterým trenérům zvoní hrana?

První Slavia, druhá Plzeň, třetí Sparta. Na spodku Příbram, Karviná, Opava. Dalo by se říct, že v české fotbalové lize...

Najdete na iDNES.cz