Martin Jiránek (vlevo)

Martin Jiránek (vlevo) | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Smutný návrat zkušeného Jiránka. Gól do šatny byl rozhodující, řekl

• 6
Po šestnácti letech nastoupil v domácí nejvyšší soutěži. Obránci Martinu Jirákovi ale návrat v dresu Příbrami nevyšel podle představ. Jím organizovaná obrana umožnila Slavii dát tři branky, ofenzivní část posledního klubu tabulky také drhne. „Když nedáme gól, je těžké vyhrát,“ hlesl sedmatřicetiletý stoper.

Poslední tři roky hrál v Rusku za Tomsk, kde dělal i kapitána. Prošel Regginou, Spartakem Moskva nebo Birminghamem. Martin Jiránek nyní usoudil, že je čas na návrat domů.

Poněkud překvapivě zakotvil v Příbrami a v neděli odehrál za jednoho z adeptů na sestup první utkání. Ve stoperské dvojici nastoupil s teprve osmnáctiletým Matějem Chalušem a musel zkousnout porážku 0:3. To není ideální start nového angažmá.

Pulpit tušil konec

Trenér Martin Pulpit s Příbramí v novém ligovém ročníku ani jednou nebodoval, jeho svěřenci nedokázali vstřelit branku. Po prohře se Slavií na tiskové konferenci prohlásil, že „se může stát, že už nebude trenérem Příbrami.“

A stalo se.

„Určitě ne, chtěli jsme minimálně bodovat,“ potvrzuje Jiránek. Plán se však s výsledkem rozhodně nepotkal. Byť Příbram poměrně dlouho držela nadějný bezbrankový stav. Jenže hosté v Edenu inkasovali pár vteřin před přestávkou. „Chtěli jsme udržet poločas na 0:0. To se bohužel nepovedlo, dostali jsme gól do kabiny, který byl rozhodující,“ řekl Jiránek.

Obranná čtveřice, kterou zkušený fotbalista s reprezentačními zkušenostmi hlasitě dirigoval, pak ve druhé půli dovolila Slavii ještě dva zásahy. Příbram po náročném úvodu ligy (Zlín, Ml. Boleslav, Plzeň) stále čeká na bod a vstřelenou branku.

„Samozřejmě to není jednoduché, bráníme se celý zápas. Což se samozřejmě dá, ale chtělo by to nějaký gól a bylo by to jednodušší. Byly tam náznaky dobrých akcí, ale chyběla finální přihrávka, větší klid,“ popisoval po utkání.

Do dalšího duelu půjde Příbram s novým trenérem, jelikož Martin Pulpit chabý vstup do ligy neustál (čtěte více). „My se s tím (špatnou formou) musíme vyrovnat. Máme mladý tým, bude to těžké, ale další zápas půjdeme naplno a chceme uhrát nějaké body,“ věří Jiránek.