Radek Voltr ze Slavie padá před Urošem Radakovičem z Olomouce.

Radek Voltr ze Slavie padá před Urošem Radakovičem z Olomouce. | foto: ČTK

Slavia vyhrála i třetí zápas v přípravě, její kádr opouští Voltr

• 142
Třetí zápas, třetí soupeř z nižších soutěží, třetí vítězství. Slávističtí fotbalisté v pátek na přírodní trávě v Nymburku porazili druholigové Táborsko 3:1. Všechny góly padly až ve druhém poločase, za Slavii se trefili Vukadinovič, Zmrhal a Linhart.

Slávisté minulý víkend porazili třetiligový Kolín 5:0, druholigové Vlašimi dali o branku méně.

„S hrou úplně spokojený nejsem, ale den před zápasem jsme měli těžké tři fáze. Byli jsme hodně unavení, řekl slávistický trenér Dušan Uhrin mladší pro klubový web.

Proti Táborsku Uhrin postrádal lehce zraněné Železníka, Škodu, Štohanzla, Pitáka a Keniju. Nenastoupil ani Voltr, který jde na hostování do Jihlavy. Nehrála ani nejnovější akvizice Mihálik.

I tak slávisté díky širokému kádru sestavili dvě jedenáctky, Tomáš Souček jako jediný odehrál hodinu, než ho vystřídal Daniel Souček.

První gól dal v 50. minutě Vukadinovič, který přehodil brankáře. Druhý přidal Zmrhal, k němuž propadl centr Mikuly. V samém závěru se uvedl jeden z nových hráčů Linhart.

„Do mužstva zapadli všichni noví hráči naprosto perfektně. V týmu je větší konkurence, což je cítit. Ale je brzo, abych hodnotil, kdo bude, nebo nebude hrát. Všichni mají šanci o to zabojovat,“ prohlásil Uhrin. „V tuto chvíli žádné další příchody nejsou aktuální, spíše ještě nějací hráči odejdou.“

Táborsko v 75. minutě snížilo na 1:2 po parádní ráně z hranice vápna.

Slavia měla se sedmým týmem druhé ligy víc práce než například o dva dny dříve Sparta s Ústím nad Labem (7:1), pátým týmem druhé ligy.

Příští duel sehrají slávisté v sobotu od 11.00 na umělé trávě v Edenu s třetiligovou Chrudimí.

Slavia Praha - MAS Táborsko 3:1 (0:0)
50. M. Vukadinovič, 69. Zmrhal, 90. Linhart - 75. Froněk. Rozhodčí: Lerch.
Slavia, 1. poločas: Berkovec - Bořil, Bílek, Deli, T. Jablonský - T. Souček - Vošahlík, Hušbauer, Černý - Mešanovič, Kuchta; 2. poločas: Pavlenka - Holík, Latka, Frydrych, Kodr - Mikula, Barák, T. Souček (61. D. Souček), Zmrhal - M. Vukadinovič, Linhart. Trenér: Uhrin ml..
Táborsko, 1. poločas: Toma - P. Pilík, Mráz, Navrátil, Hanzlík - Javorek - Ciku, Kočí, Džafić, Presl - Surmaj; 2. poločas: Toma - Sladký, Mráz, Cíferský, J. Rabiňák - Šiml, Hájek, Nešický, Froněk Frizoni - Silný.