Příbrami zachránil bod záložník Otepka

• 1
Příbram - Dlouho to vypadalo, že v tabulce poslední Slovácko se dočká druhého vítězství v soutěži. Od jedenácté minuty hosté na příbramském trávníku vedli gólem kanonýra Ivany a až do samého závěru se těšili na tři body. Jenže těsně před koncem vzal osud zápasu na své kopačky Otepka a vyrovnal na konečných 1:1.

utkání jsme sledovali on-line

Na hodně podmáčeném trávníku začali domácí aktivněji a v šesté minutě po centru Otepky z přímého kopu hlavičkoval Formánek, míč se ale otřel o břevno branky hostů. Na druhé straně již v jedenácté minutě poslal Vrána míč čtyřicet metrů před brankou do běhu Ivanovi, kterému Formánek nestačil, a slovenský útočník otevřel skóre.

Domácí se rychle otřepali a v 18. minutě po hezká akci Polodna střílel z otočky ze sedmi metrů jen do náruče Drobisze. Hrálo se většinou na polovině Slovácka, ale do šancí se hráči Příbrami nedostávali. Naopak hosté hrozili z rychlých brejků.

Hráči Slovácka byli o hodně nebezpečnější. Ve 39. minutě Racko zatáhl míč po pravém křídle, odcentroval a před nabíhajícím Vránou zachraňoval v poslední chvíli Navrátil.

Hned v první minutě po změně stran nechal ve hře domácí opět Pařízek, který bravurně zlikvidoval šanci Kúdelovi. Na těžkém terénu se domácím vůbec nedařilo přehrát pozorně bránící hosty.

Postupně příbramský tlak slábnul a hráči Slovácka v podstatě kontrolovali hru. Bez větších problémů spěli k výhře, ale dvě minuty před koncem utekl Otepka Studíkovi a tvrdou ranou jim vítězství sebral.

"Od začátku jsme zaostávali v pohybu ve středové řadě. Soupeře jsme nedostali pod tlak a nestačili ani chytat jeho brejky," viděl hlavní důvod nevydařeného prvního poločasu příbramský trenér František Barát. "Špatně jsme reagovali na situace a po inkasované brance jsme to měli dost těžké, protože soupeř prohloubil obranný blok."

Trenér hostí Pavel Malura, který v týdnu vystřídal Jiřího Plíška, měl po své premiéře trochu rozporuplné pocity.

"Povedl se nám výborně úvod, dařilo se nám hrát to, co jsme si předsevzali - bránit a chodit do rychlých protiútoků. Bohužel z dalších šancí se nám již nepodařilo skórovat. Jinak bychom dotáhli zápas do vítězného konce," řekl Malura.