Zlín - Slavia, Slávisté Toleski (vlevo) a Jarolím oslavují třetí gól v síti Zlína. | foto: ČTK

Pohodové vítězství mistra zařídily zahraniční hvězdy: Zlín - Slavia 0:3

• 59
V pohodě a lehce došla fotbalová Slavia k pátému ligovému vítězství. Ze Zlína si veze tři body za výhru 3:0, všechny tři góly stihla za první poločas. Zdecimovaný domácí tým se nezmohl na odpor. Úřadující šampioni se po 7. kole přiblížili vedoucí Spartě už jen na jeden bod, Zlín se dál krčí u dna.

. Vývoj zápasu minutu po minutě

Slávisté v chladném večeru naplno využili zaváhání rivala z Letné, jenž o dvě hodiny dřív nezvládl domácí souboj s Teplicemi. Po bezbrankové remíze zůstal neporažen, ale Slavia na něj dotírá víc a víc. A zatímco na sparťany se pískalo a padaly na ně nadávky, na sto padesát slávistických fanoušků na zlínském stadionu se dobře bavilo a slavilo.

Pořádně je rozproudilo šestnáct báječných minut v prvním poločase. Slávisté v nich stihli ze tří přímých střel na branku tři góly!

Hvězdou zápasu se stal tuniský reprezentant Belaid. Sám dal dva góly, první byl nádherný. Díky dvěma trefám se navíc dotáhl v tabulce střelců na první místo na klubového spoluhráče Necida, který se v dosavadním průběhu ligy trefil už šestkrát. Tentokrát se neprosadil, ale parťáci ho zastoupili.

Pojďme postupně.

26. minuta: Míč si asi třiadvacet metrů před zlínským pokutovým územím připravil ke střele Belaid. Pak levačkou krásně vypálil a míč zapadl přes do horního růžku branky. Gólman a kapitán domácích Baránek se snažil vyšroubovat, ale na proti krásné ráně neměl šanci.

34. minuta: Šventův opakovaný centr z levé strany propadl ke vzdálenější tyči k nabíhajícímu Belaidovi, který zblízka dorazil míč do sítě.

42. minuta: Také do třetice skóroval cizinec. Makedonský útočník Toleski pálil levačkou z hranice pokutového území k tyči. Radostí se sklouzl po kolenou.

Ještě ani neskončil poločas a bylo definitivně po zápase.

Slávisté si bez potíží hlídali pohodlný náskok a ještě semtam zahrozili. Po Belaidově centru hlavičkoval Necid, střelu kryl gólman Baránek. Šventovu ránu zase zblokoval Bača. Ivanovu bombu pak vytáhl Baránek, dorážející Necid stál v ofsajdu.

"Fotbal je o gólech a nám se proti Zlínu dařilo šance proměňovat," uvedl spokojený slávistický trenér Karel Jarolím. "Rozhodl už první poločas, druhý se dohrával už jen z povinnosti."

Šance Zlína? Jen jediná pořádná. Po půlhodině hry zakončoval pohotově levačkou stoper Zbožínek, ale střílel jen do středu branky, kde míč lapil gólman Vaniak. Pro Zlín velká škoda, mohl vyrovnat. Místo toho hned vzápětí na druhé straně přišel druhý úder Slavie.

"Hráli jsme špatně. Vůbec jsme nestačili zachytávat postupné útoky soupeře," řekl zlínský kouč Josef Mazura.

V druhém poločase pak ještě protáhl slávistického brankáře Vaniaka povedenou umístěnou střelou k tyči záložník Šmahaj. Na víc Zlín, v tabulce teď až patnáctý, neměl. Posledních dvacet minut navíc dohrával bez vyloučeného Pennera.