Českobudějovický Pavel Mezlík padá po souboji s plzeňským soupeřem Danielem Kolářem. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Plzeňský střelec Kolář: Nepřeceňoval bych, jak moc jsme rozjetí

• 9
Parádní jízda fotbalistů Viktorie Plzeň pokračuje i po sedmém ligovém kole. V neděli vpodvečer viktoriáni porazili na jihu Čech České Budějovice 3:0 a po sedmi remízách v dosavadních duelech obou soupeřů dokázali dobýt tvrz Střeleckého ostrova.

Strůjcem výhry se stal Daniel Kolář, který se ve druhém poločase trefil hned dvakrát.

Plzeň se proti Českým Budějovicím prosadila až ve druhé půli, ta první byla vyrovnaná. Jak těžký zápas to pro vás byl?
Byl to těžký zápas. České Budějovice do neděle neprohrály, jsou dlouho pohromadě a mají konsolidovaný, zkušený tým. Nám pomohl gól v úvodu druhé půle, oni to museli otevřít. Pak jsme je dorazili.

České Budějovice inkasovaly v dosavadních 6 kolech pouhé čtyři branky, vy jste jim v 7. nasázeli hned tři. V čem tkvěl recept?
Nic složitého bych v tom nehledal. Nám tam víceméně spadlo všechno. Musíme to zaklepat.

Utkání České Budějovice versus Plzeň ve videoreportáži

Hlasatel na stadionu vám ale jeden z gólů upřel...
Jo, hlásili Davida Limberského. Jsme si asi podobní. Moc vlasů nemáme, tak asi proto si nás spletli.

Kdy jste dal naposledy dva góly v zápase?
Už je to asi hodně dlouho, vážně nevím.

Teď následuje reprezentační pauza. Není to pro rozjetou Plzeň škoda?
Nepřeceňoval bych, jak moc jsme rozjetí. Třicet kol je dlouhá doba. Zaplaťbůh, že jsme před pauzou vyhráli, ale musíme makat dál, tohle jen dílčí úspěch. Musíme se připravit na pohár a pak se znovu soustředit na ligu.