Filip Čihák (vlevo) a Jen Jeřábek z Pardubic se radují po konci utkání.

Filip Čihák (vlevo) a Jen Jeřábek z Pardubic se radují po konci utkání. | foto: ČTK

Pardubice sebevědomější? Dokázali jsme si, že umíme vyhrát, těší kapitána

• 0
Kdyby měli pardubičtí fotbalisté ukázat na nejoblíbenějšího soupeře z první ligy, pravděpodobně by to byly Teplice. Severočeši jsou totiž jediným týmem, který svěřenci Jiřího Krejčího a Jaroslava Novotného ve své zatím krátké novodobé prvoligové historii pokaždé dokázali porazit.

„V sobotu večer jsem koukal doma na televizi a u toho jsem přemýšlel nad tím, že jsme Teplice zatím pokaždé porazili. Jsem moc rád, že se nám povedlo tu sérii znovu prodloužit,“ říkal pardubický kapitán Jan Jeřábek na nedělní tiskové konferenci po dalším utkání právě s Teplicemi.

Východočeši jej v Ďolíčku zvládli vítězně 2:0 a připsali si první výhru v letošní jarní části nejvyšší soutěže. V tuto chvíli možná vůbec nejdůležitější v celé sezoně, jelikož díky němu na patnáctém místě tabulky udrželi krok se soupeři bojujícími o záchranu a náskok na poslední Karvinou, se kterou se v dalším klíčovém boji střetnou už zítra v 18 hodin ve Slezsku, znovu navýšili na deset bodů.

„Před nadstavbou, která nás čeká, bylo to vítězství nad Teplicemi opravdu důležité. Konečně jsme si dokázali, že umíme vyhrát,“ těšilo Jeřábka.

Osmatřicetiletý šéf pardubické kabiny položil základy nedělní výhry ve 33. minutě, když uklidil do sítě odražený balon po rohovém kopu a poslal Pardubice do vedení 1:0.

„Byl to takový ušmudlaný gól, ale počítá se. Využili jsme standardní situaci, ve kterých jsme proti Teplicím byli vcelku nebezpeční,“ kvitoval Jeřábek.

Ten se dočkal první letošní trefy, v lize navíc skóroval téměř po roce. Naposledy se totiž prosadil 21. dubna 2021 proti Spartě (2:2).

Na Jeřábkův nakonec vítězný gól navázal dvacet minut před koncem z dorážky Dominik Kostka a dodal Pardubicím definitivní klid, utkání s Teplicemi pro ně však zprvu „smrdělo“ dalším průšvihem. Neproměnily hned několik tutovek v prvním poločase, tu největší měl na noze Jakub Rezek, jenž úplně sám na malém vápně nedokázal zakončit.

„Byl to bojovný zápas, ale měli jsme Teplice dobře načtené, nepouštěli jsme je do kombinace. Získávali jsme druhé balony a z toho pramenila naše převaha,“ mínil defenzivní štít Jeřábek.