Ostrava vybojovala vítězství po přestávce

• 29
Most - Ostravští fotbalisté si připsali na závěr podzimní sezony vítězství. V 16. kole vyhráli 2:0 v Mostě. První gól dal po rohovém kopu v 65. minutě Tchuř. Domácí se pak sice snažili útočit, ale víc nebezpečné byly brejkové situace Ostravy, která v poslední minutě potvrdila vítězství druhým gólem Varadiho.

Na těžkém promáčeném terénu se hrál od začátku pohledný fotbal. Už ve 4. minutě se prohnal po levé straně ostravský Tchuř, našel hlavu nabíhajícího Magery, jenže s jeho nepříliš dobře umístěnou hlavičkou si brankář Svoboda poradil.

Ve 12. minutě si došel pro faul před šestnáctkou Holenda, míč si postavil domácí kapitán Pilař a brankář Vašek se musel hodně rychle vrhnout po své levé ruce, aby míč snášející se k tyči vyrazil.

Půlhodinu mosteckého náporu poté korunoval Toleski efektní, ale nepříliš nebezpečnou střelou z hranice šestnáctky, kterou Vašek s přehledem vyrazil.

Po přestávce Ostrava hodně přitvrdila a šancí výrazně ubylo. Mostecký Čermák sice hned na úvod zatočil centr tak šikovně, že si míč zaskákal na břevnu, pak mu ale připomněl tvrdou realitu prosincového fotbalu ošklivým skluzem ostravský kapitán Marek.

V 62. minutě si sice ještě došel Pilař pro faul, který následně málem potrestal pěknou střelou do horního růžku Toleski, ale i tentokrát úřadoval Vašek a robinzonádou ukončil mostecký nápor.

Za dalších pět minut totiž Svoboda vyboxoval ojedinělý roh Ostravy jen před šestnáctku, kde na míč už čekal Tchuř. Nejlepší hráč hostů si míč s klidem přehodil na levačku a poslal ho do odkryté branky.

Most inkasovaný gól doslova položil. Jeho akce se začaly utápět v nepřesnostech a ofsajdech, naopak Ostrava začala hrozit z brejků.

Už v nastaveném čase byla domácí obrana krátká na střídajícího Mičolu, který předložil míč Varadimu, pro nějž už nebyl problém z kroku stvrdit výhru Ostravy.