Teplický útočník Ajdin Mahmutovič během přípravného utkání s Karlovými Vary. | foto: Petr Kreutzer, MF DNES

Ostrava v generálce remizovala s Brnem, Teplice a Olomouc zvítězily

• 10
Zimní přípravu zakončili fotbalisté Ostravy remízou 1:1 s druholigovým Brnem. O pátý nerozhodný výsledek Baníku za sebou se na umělé trávě stadionu ve Vítkovicích postaral v 55. minutě Antonín Fantiš, vítěznou branku však domácí tým v osmistupňovém mrazu nevstřelil. Teplice porazily Karlovy Vary 2:0, Olomouc zdolala Trenčín 3:1.

Ostravskou generálku si nenechal ujít ani mladoboleslavský trenér Miroslav Koubek, s jehož týmem se Baník utká za týden v prvním jarním kole, a z výkonu svého soupeře mohl mít v první půli škodolibou radost.

Favorit Brno pořádně zmáčkl až v druhé půli. Fantiš po akci Svěrkoše se Zawadou vyrovnal, ale velký tlak už Baník k obratu nezužitkoval, byť Limanovský a znovu Fantiš možnosti měli.

Zimní fotbalová příprava 2012

Přehled všech zápasů prvoligových týmů

"Parametry snesl až druhý poločas. Na konci už byl náš tlak drtivý, ale příležitosti, které jsme měli, jsme neproměnili. Tam máme co zlepšovat, chybí nám větší důraz v zakončení. S prvním poločasem jsem byl ale zklamán," řekl novinářům kouč Ostravy Pavel Malura.

Zkvalitnění do ofenzivy by mohl přinést chorvatský záložník Davor Kukec, jehož příchod na Bazaly by měl být dotažen v týdnu. Baník dnes testoval i srbského levonohého záložníka a bývalého mládežnického reprezentanta Nemanju Zlatkoviče, který naposledy působil v Žilině.

Ostrava - Brno 1:1 (0:1)
Branky
: 55. Fantiš - 11. Mezlík. Rozhodčí: Machálek. Diváci: 150. Ostrava: Pietrzkiewicz - Zawada, Frydrych, Adámik, Cverna - Droppa, Marek - Vrťo (73. Zlatkovič), Greguš (59. Limanovský), Fantiš - Svěrkoš.

Další přípravná utkání

Trenčínský Peter Kleščik centruje, zblokovat míč se pokouší Jakub Podaný z
Trenér Olomouce Petr Uličný udílí pokyny během přípravného utkání s Trenčínem.

Teplice - Karlovy Vary 2:0 (1:0)
11. Rosa, 73. Čajič. Teplice: I. poločas: Grigar - Vondrášek, Lukáš, Rosa, Matula - Ljevakovič, Čajič - Dolejš, Vachoušek, Vůch - Mahmutovič. II. poločas: Grigar - Vondrášek (83. Krátký), Lukáš, Rosa, Ježdík - Stožický, Čajič (89. Šraga), Siva, Volek - Jindráček, Mahmutovič (72. Mujagič).

Olomouc - Trenčín 3:1 (2:0)
6. Podaný, 12. Schulmeister, 84. Ordoš - 54. Salina. Rozhodčí: Královec. Diváci: 350. Olomouc: Zlámal - Vepřek, Škerle, Koutný, Hála - Ordoš, Nepožitek (46. Pospíšil), Heinz (46. Navrátil) - Podaný, Jirouš (46. Klesnil), Schulmeister (46. Varadi).