Fotbalová Ostrava neměla v utkání s Teplicemi podporu radikálních fanoušků,...

Fotbalová Ostrava neměla v utkání s Teplicemi podporu radikálních fanoušků, kteří na protest proti bezpečnostním opatřením zápas bojkotovali. | foto: ČTK

Už potřebují dát gól, litoval ostravský Frydrych zahozených šancí

• 2
Obránce ostravského fotbalového klubu Michal Frydrych se v duelu s Teplicemi dostal v první půli do tří výborných příležitostí. Leč ani jednou neuspěl. A proto zápas skončil 1:1, což pro Baník byla ztráta.

"Byla to škoda, mohli jsme jít do vedení, těch šancí jsme měli více," komentoval Frydrych úsek zápasu mezi 10. a 30. minutou.

Frydrych se během chvíle ocitl hned dvakrát sám před brankářem Grigarem. Nejprve trefil břevno a jeho dorážku teplický gólman vyrazil.

Bylo by utkání jiné, kdybyste vedli?
Bylo, více bychom si věřili, byli bychom v takovém stavu jako na konci minulé sezony, kdy jsme měli takovou tu víru v sama sebe. Musíme ale pokračovat a pracovat dále, abychom vyhrávali hlavně domácí zápasy a nasbírali co nejvíce bodů.

Překvapilo vás, že jste byl po tom břevnu znovu sám před brankou?
Spíše jsme byl překvapený z té první situace, že to nebyl ofsajd. To jsem se hlavičkou snažil přehodit hlavně Grigara a šlo to do břevna. Pak jsem se soustředil na odražený balon, abych ho mohl dorazit. Snažil jsem se do střely položit, abych nepřekopl branku, chtěl jsem dát nártem co největší ránu, ale Grigar to reflexivně vyrazil rukou.

Byly to rozhodující okamžiky zápasu?
Rozhodující... No mohl to být moment, který by nám v tom zápase hodně pomohl, ale rozhodující asi ne. Kdybychom ve druhém poločase měli větší kvalitu, tak jsme to mohli i otočit. Byly to ale důležité momenty. Z takových šancí musíme dávat branky.

Navíc jste po vašich zahozených šancích sami dostali gól.
To jsme zbytečně uprostřed hřiště ztratili míč. Nevím, jestli to náhodou nebylo po faulu, ale i tak nemůžeme přijít o balon. Naše obrana byla roztažená, nezachytili jsme Mahmutoviče. Byla to velká škoda, protože jsme byli lepší a měli jsme více šancí.

Michal Frydrych (vlevo)

Proti Teplicím jste se vrátili ke složení obrany z prvního kola. Vy jste se tak znovu posunul z postu stopera na pravý kraj. Vyhovuje vám to?
Trenér se rozhodl pro změnu, ale cítil jsme se tam dobře. Snažil jsem se mužstvu pomoci. Akorát mě mrzí, že jsem nedal ten gól. Ostatně už jsem ho nedal dlouho, potřeboval bych už nějaký dát.

V ostravském kotli chyběli fanoušci, kteří protestují proti některým změnám při prodeji vstupenek. Bylo znát, že tam nejsou?
Ano, kotel vytváří atmosféru. Doufám, že se to nějak vyřeší hlavně v náš prospěch.