Brněnští fotbalisté se radují s fanoušky po výhře v Olomouci. | foto: ČTK

Olomouc - Brno 0:2, nováček má první výhru, trefili se Řezníček a Ševčík

• 7
Olomoučtí fotbalisté nenavázali na vítězství v Ostravě a v druhém kole Fortuna ligy podlehli doma Zbrojovce Brno 0:2. Překvapivé vítězství nováčka zařídili Řezníček a Ševčík.

Brno zaskočilo dalšího soupeře, který myslí vysoko. Po domácí remíze se Slováckem si nečekané body zajistilo v Olomouci, která minule vyhrála v Ostravě 3:0.

„Jsme hodně zklamaní. Vstup do utkání nám vyšel, měli jsme dvě tři slibné situace, ale ty jsme nedohráli. Brno hned z první nebezpečné situace skórovalo a tím byl dán ráz utkání. Dnes byl velký rozdíl mezi oběma týmy v pohybu. Brno bylo živější, mělo lepší formu. Jeho ofenzivní dvojice Řezníček, Ševčík předčila Růska s Chytilem o dvě třídy,“ řekl olomoucký kouč Václav Jílek.

ONLINE

utkání jsme sledovali minutu po minutě

V dresu Brna nastoupila čerstvá posila Souček ze Sparty, hosté ale museli od prvních minut čelit náporu Sigmy. Ve čtvrté minutě byl po centru Chvátala blízko vedoucímu gólu Navrátil, o minutu později mířil z hranice šestnáctky těsně vedle Breite.

Zbrojovka enormní tlak Hanáků brzy otupila, přes křídelní prostory se tlačila před Macíkovu bránu, ovšem udeřila ze středu hřiště. Ševčíkovu střílenou nahrávku zpracoval ve 20. minutě v pokutovém území Řezníček a nejlepší střelec minulého ročníku druhé ligy se v této sezoně poprvé trefil i mezi elitou.

Hostům po vedoucím gólu stouplo sebevědomí, více udrželi míč na svých kopačkách a tím i opticky srovnali hru. Ve 30. minutě mohl navýšit brněnské vedení Ševčík, jeho hlavičku pod břevno s námahou vytáhl Macík na roh.

Hra Sigmy se už do poločasu nevrátila k úvodu zápasu. Brno důsledně bránilo a nepouštělo favorita do vážnějších příležitostí. Naopak na druhé straně Řezníček znovu protáhl Macíka mezi domácími tyčemi.

Druhou půli začala Olomouc velkým náporem. V 55. minutě pálil tvrdě při své premiéře v dresu Sigmy střídající Vodháněl a přinutil Berkovce k těžšímu zákroku. Brněnský gólman se pak vyznamenal i při hlavičce Růska.

Hosté čelili tlaku poctivou obranou a rychlými brejky. Po jednom z nich mohl vstřelit druhou branku Řezníček, ovšem vystřelil slabě a ještě mimo. Druhý gól Zbrojovky přišel až po akci střídajícího Alliho, který v 70. minutě povedenou přihrávku našel Ševčíka. Devatenáctiletý mládežnický reprezentant navázal na gól z úvodního kola.

Brňané pak měli možnosti ještě na třetí gól, ale žádnou z nich nevyužili. V defenzivě už Sigmu nepustili do vážnější šance a zápas poměrně s přehledem dotáhli k nečekanému vítězství.

„Domácí se v úvodu dostali do velkého tlaku, s čímž jsme měli problém. Byli jsme ze začátku horším týmem, ale přestáli jsme to. Naštěstí jsme šli do vedení my a spoléhali pak na rychlé protiútoky, což se nám vyplatilo. Sigma si během zápasu vypracovala několik velmi dobrých příležitostí, my jsme ale měli v bráně Martina Berkovce, jemuž zápas neskutečně vyšel. Výborně před ním hrála obrana. Nenechávali jsme soupeři prostor pro kombinaci, takže neměl čas na zakončení. Výborný výkon pro tým odvedl Kuba Řezníček, nejen gólem, ale i prací do defenzivy. Zápas nás stál enormní množství sil, hráli jsme proti velmi kvalitnímu týmu a výhra je odměnou za práci,“ řekl brněnský kouč Richard Dostálek.