TO JE RADOST! Plzeňští fotbalisté oslavují gól. | foto: Jaromír Pech, MF DNES

Nováček padl, v Plzni dostal tři góly: Plzeň - Bohemians Praha 3:1

• 0
V prvním poločase fanoušci gól neviděli, ve druhém hned čtyři. Fotbalisté Plzně zvládli po přestávce nastřílet střížkovskému nováčkovi tři góly a vyhráli 3:1.

Plzeňský kouč Vrba udělal po nevydařeném pohárovém utkání se Spartou překvapivě pouze dvě změny v sestavě. Herní projev Viktorie se ale v první půli příliš nezlepšil. Navíc hosté přijeli s hodně defenzivní taktikou vyšperkovanou příležitostnými úniky po stranách.

Jeden z nich podnikl už v 5. minutě Dobeš, po jehož centru minul hlavou Kincl jen o centimetry pravou tyč Daňkovy branky.

On-Line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Z protiútoku pronikl Limberský individuálně až na hranici šestnáctky a přihrál nabíhajícímu Varadimu. Tísněný plzeňský útočník však nedokázal zblízka ve skluzu zakončit přesně.

Poté aktivnější domácí ve svých kombinacích naráželi na pozorný obranný blok hostů, který skvěle dirigovali dva reprezentanti svých zemí Bělorus Lencevič a Moldavec Andronic, který se dokonce ve 20. minutě dostal k nebezpečné střele. Na poslední chvíli mu ji obětavě zblokoval Lecjaks.

Střížkovského brankáře Beláně pořádně prověřil až Horváthův halfvolej z dvaceti metrů mířící k pravé tyči. Šance si ale domácí nedokázali vytvořit ani ze standardních situací.

Naopak roh střížkovského kapitána Zoubka ve 30. minutě vyboxoval Daněk reflexivně z brankové čáry.

Už po půlhodině stáhl ze hřiště kouč Vrba nevýrazného Tatanašviliho a vyztužil zálohu Jiráčkem. Přesto opět zahrozil Kincl, jehož hlavičku znovu po přesném centru Dobeše skvěle vyrazil Daněk.

Záhy po přestávce rozehrál standardku Horváth a Beláň musel zasahovat nadvakrát vleže proti střeleckým pokusům Koláře a Hájovského.

Na druhé straně vzápětí předvedl Dobeš po zaváhání Lecjakse na dlouho poslední kloudnou akci Bohemians, v dobré pozici ale netrefil branku.

Následně domácí zjednodušili a zrychlili hru a Horváth v 51. minutě z malého vápna jen těsně hlavičkoval mimo tři tyče. O minutu později už však po rohu zahraném nakrátko poslal Petrželův centr hlavou do sítě Hájovský.

Nedůrazu střížkovské obrany využil v 57. minutě Petržela, který po krásném zaseknutí vypálil přesně k pravé tyči.

Černou jedenáctiminutovku Střížkova podtrhl za dalších pět minut Beláň, jenž si za čáru srazil Horváthův rohový kop mířící do tyče.

Ani tříbrankové vedení domácí neukolébalo a především neúnavní Kolář s Horváthem vymýšleli nápadité útočné akce.

Gólově ale udeřilo už jen na druhé straně, když se v 87. minutě nádherně trefil z hranice šestnáctky do pravého horního rohu střídající Ibe. Tentýž hráč zaměstnal Daňka tvrdou střelou i v úplném závěru.