Nevydařená generálka poslala Olomouc ke dnu ligové tabulky

P r a h a - Na předposlední místo klesla po nedělních dohrávkách 6. kola fotbalové ligy Olomouc, která v generálce před pohárovým duelem s Mallorkou podlehla na vlastním hřišti Blšanům 0:1. Jen o příčku výše je Opava, která v derby s Ostravou prohrávala už v prvních minutách, pak Onderka strhl vedení na její stranu, jenže zvrat se vydařil i hostům.

O místech na čele tabulky se rozhodovalo už v sobotu. Tři góly během prvních deseti minut nastříleli fotbalisté Sparty do českobudějovické sítě a nakonec svého soupeře rozstříleli 7:0. Vedoucí Slavia dohrávala v Příbrami bez vyloučeného Rady, a tak se musela spokojit s remízou 1:1. Náskok slávistů na prvním místě se tak snížil na jediný bod, o který zaostává Sparta. Výhru Teplic nad Brnem zařídil záložník Kolomazník, který ještě na jaře působil v týmu soupeře.

Petra Drnovice - Slovan Liberec 1:1 (0:0)
Branky: 48. Grygera - 76. Lazzaro Liuni. Rozhodčí: Liba - Tulinger, Jeřábek. ŽK: Müller, Grygera, Holeňák, Pospíšil - Breda, Neumann, Pilný. Diváci: 3650.

Drnovice: Vaniak - Kadlec - Müller (81. Formánek), Brabec, Grygera - Holeňák, Pospíšil, Kufa, Valnoha - Kaufman (46. Otepka), Cupák (81. Červenka).

Liberec: Hauzr - Pilný - Marek, Neumann, Lexa (55. Kincl) - Janáček, Breda, Michalík, Čupr - Lazzaro Liuni, Klago (55. Čapek).

Slezský FC Opava - Baník Ostrava 2:3 (2:1)
Branky: 20. a 22. Onderka - 1. Lička z pen., 68. Žůrek, 81. Šlachta. Rozhodčí: Vidlák - Vodička, Hruška. ŽK: Schmucker - Jankulovski, Šťástka, Veselý. Diváci: 13.000.

Opava: Schmucker - Harazim, Nohavica, Fencl, Kamas - Kolínek, Sedláček, Štefka (78. Janoušek), Szkukálek (70. Špiláček) - Hendrych (54. Nezmar), Onderka.

Ostrava: V. Baránek - Veselý, Poštulka, Šťástka, Čáp - J. Baránek, Šlachta (90. Páleník), Lička, Jankulovski (54. Caha) - Samec, Baroš (54. Žůrek).

Olomouc - Blšany 0:1 (0:1)
Branka: 19. Šimák. Rozhodčí: Hábl - Helebrant, Zvonič. ŽK: Kováč, Vlček - Šmarda, Koubek. Diváci: 5190.

Olomouc: Bureš - Machala - Kovář, Kotůlek - Kováč (68. Nečas), Mucha (71. Kotrys), Ujfaluši, Urbánek - Heinz - Vlček, Fabuš (46. Kučera).
Blšany: Chvalovský - Vorel (78. Pergl), Drobný, Velkoborský, Šmarda - Bittengel, Sýkora, Gedeon, Šimák (73. Grund) - Koubek (61. Pospíšil), Lib. Došek.

Viktoria Žižkov - Hradec Králové 2:1 (1:0)
Branky: 42. Gibala, 52. Navrátil - 79. Kraus. Rozhodčí: Polák - Ondo, Kašný. ŽK: Gibala, Hertl, Chihuri - Pokorný, Zemánek. Diváci: 3128.

Viktoria Žižkov: Kobr - Zakopal - Buryán, Hunal - Zbožínek, Gibala, Hertl (62. Holota), Navrátil (67. Sabou), Plocek (79. Valkoun) - Chihuri, Hromádko.

Hradec Králové: Podhajský - Homoláč, Juračka, Pokorný, Kalousek - Doležal, Zemánek, Szabo, Lesák (59. Samek)- Zoubek (77. Kraus), Černý (62. Bouška).

Sparta Praha - Č. Budějovice 7:0
Branky: 2. a 9. Lokvenc, 7. a 32. Rosický, 25. Z. Svoboda, 64. Sionko, 75. Siegl. Rozhodčí: Jára - Amler, Paták. ŽK: Gabriel, Hašek - Pejša, Káník. Diváci: 7364. Poločas: 5:0.

Sparta Praha: Poštulka - J. Novotný - Fukal, Gabriel - Baranek, Hašek (56. Flachbart), Z. Svoboda, Rosický (46. Sionko), Labant (72. Horňák) - Siegl, Lokvenc.

České Budějovice: Drobný - Pěnička - Pejša (87. Krejčí), Penner - Drahorád, Lengyel, Vozábal (61. Vozábal), Obšitník, Káník - Fujdiar (38. Rožboud), Janda.

FK Teplice - Boby Brno 2:1¨
Branky: 38. Tesařík, 65. Kolomazník - 36. Siegl. Rozhodčí: Bouše - Hanovský, Hojsík. ŽK: Maroši, Křivánek. Diváci: 8495. Poločas: 1:1.

Teplice: Macháček - Řízek - Brabec, Rada - Fousek (75. Bílek), Frťala, Frýdek, Kolomazník (89. Vachoušek), Tesařík - Verbíř, Jindráček (68. Kukol).

Boby Brno: Přibyl - Palinek - Křivánek (78. Patrik Holomek), Cihlář - Siegl (66. Baštař), Zúbek, Polák, Maroši, Zbončák - Švancara, Pavel Holomek.

Dukla Příbram - Slavia Praha 1:1
Branky: 10. Kulič - 44. Zelenka. Rozhodčí: Puček - Legierský, Lenfeld. ŽK: Mácha, Seman, Hynek - Dostálek, T. Došek. ČK: 47. Rada. Diváci: 11 720. Poločas: 1:1.

Dukla Příbram: Jánoš - Špinar - Podzemský, Mácha - Mynář (73. Čížek), Hynek, Jarolím, Šmejkal (61. Mašek), Jarolím - Seman, Kulič (74. Zušťák).

Slavia Praha: Černý - L. Došek, Vlček, Rada, Petrouš (46. Krejčík) - Ulich, Kuchař, Horváth, Lerch (46. Dostálek) - Zelenka, T. Došek (51. Koller).

FK Jablonec - Bohemians Praha 1:2
Branky: 76. z pen. Nečas - 19. a 42. Jůn. Rozhodčí: Filípek - Krátký, Trčka. ŽK: Slezák, Chaloupka - Blažek, Kamenický, Doležal, Vašíček, Matuszny. ČK: 82. Skuhravý (Jablonec). Diváci: 3150. Poločas: 0:2.

Jablonec: Pižanowski - Havlíček - Kordule, Skuhravý - Hruška (25. Papoušek), Barteska, Mašek (67. Jirousek), Nečas, Weber - Slezák, Holub (63. Chaloupka).

Bohemians Praha: Blažek - Kamenický - Jiránek, Doležal - Šnajdr, Culek, Vašíček, Kulig, Jůn (61. Matuszny) - Jinoch (81. Návrat), Zdráhal (85. Melecký).