Sobota 7. prosince 2019, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Nejvíc hvězd do sestavy české fotbalové ligy dodala Slavia

Největší zastoupení v ideální ligové sestavě má Slavia.

18 2009
V brance Vaniak, na postu stoperů Řepka s Brabcem, v záloze mimo jiné Otepka s Horváthem a na hrotu Švancara. To jsou některá jména z galerie nejkvalitnějších fotbalistů, kteří v české lize momentálně jsou.

MF DNES oslovila vždy jednu oporu ze všech 16 prvoligových klubů s prosbou o vytvoření nejlepší ligové sestavy, do níž se mohli vejít maximálně dva spoluhráči.

Po sečtení hlasů vznikla ideální jedenáctka soutěže. A nejsou v ní vůbec špatná jména.

"Tenhle tým by útočil na titul, tím jsem si jistý," okomentoval zálibně žižkovský záložník Martin Vozábal svůj výběr. Ten se na pěti místech lišil od konečného ideálu, nicméně Vozábalova věta i tak zřejmě platí.

Elitní jedenáctka podle hlasování: Vaniak - Suchý, Řepka, Brabec, Marek - Papoušek, Otepka, Horváth, Černý - Švancara, Huňa.

Ostravský špílmachr Rudolf Otepka se zase nad vlastním "dílem" zasnil: "V této jedenáctce bych si rád zahrál, ale sám sebe jsem do ní napsat nemohl." Ani nemusel, udělali to za něj jiní: Otepka byl s jedenácti nominacemi druhým nejčastěji vybíraným hráčem.

O hlas víc dostal Tomáš Řepka, absolutní vítěz ankety. Obránce Sparty nemají soupeři zrovna v lásce, přesto uznali, jak velkou osobností ligy je.

rozhovor s tomášem řepkou

Řepka je však zároveň jediným sparťanem v sestavě, což je důkaz nevalného podzimu mužstva. Naopak Slavia, nynější lídr, dodala do jedenáctky hned čtyři hráče.

Zastoupení mezi elitou vůbec nemá v tabulce druhá Mladá Boleslav: možná to svědčí o vyrovnaném kádru bez hvězd, navíc ji opustil Jan Rajnoch, jenž by asi sbíral hlasy.

Celkem se v anketě objevilo 69 hráčů, někteří z nich se ocitli v hlasování na více místech sestavy, přičemž nejvíc logicky "putoval" ostravský univerzál Marek.

Slávista Suchý byl zase dáván do středu obrany, ale protože tam bylo obsazeno, byl přesunut doprava, kde na začátku sezony hrával, a nikdo z dalších zadáků mu v počtu hlasů nemohl konkurovat.

Dva fotbalisté se do sestavy nedostali, byť měli stejně hlasů jako ti, kteří se do ní vešli: díky větší efektivitě dostal před slávistou Šventem přednost spoluhráč Černý a před libereckým Keričem příbramský útočník Huňa.

Brankář Martin Vaniak, Slavia

Sestava:

Martin Vaniak (Slavia, 9 hlasů) "Zkušenost a velká kvalita, která by měla dovést Slavii – nejlepší tým ligy – za titulem," říká Marek Kincl z Bohemians.

Marek Suchý (Slavia, 5 hlasů) "I přes svůj mladistvý věk dokazuje, jak důležitým hráčem pro Slavii je. Má výbornou hru hlavou a předvídavost," říká Daniel Huňa z Příbrami.

Tomáš Řepka (Sparta, 12 hlasů) "To je velká osobnost. Myslím, že si svoje pořád odehraje. Sparta by bez něj byla poloviční," říká Štěpán Vachoušek z Teplic.

Erich Brabec (Slavia, 7 hlasů) "Pro něj stejně jako pro Řepku platí, že v nejlepších ligových klubech řídí obranu a musím říct, že to oba dělají kvalitně," říká Tomáš Hunal z Budějovic.

Tomáš Marek (Ostrava, 10 hlasů) "Univerzál, který by mohl hrát opravdu všude. Stabilními výkony se propracoval zaslouženě až do nároďáku," říká Štěpán Vachoušek z Teplic.

Petr Papoušek (Liberec, 4 hlasy) "O jeho ránách zdálky se mi občas jako brankářovi dokonce i zdá," říká Petr Drobisz z Olomouce.

Rudolf Otepka (Ostrava, 11 hlasů) "Hraje moc chytře. Umí rozehrát standardku a dát hře myšlenku, to je velmi cenné," říká Vladimír Šmicer ze Slavie.

Pavel Horváth (Plzeň, 10 hlasů) "Když Sparta pustila Horvátha do Plzně, ztratila podle mě po Řepkovi druhého vůdce mančaftu," říká Tomáš Hunal z Budějovic.

Jaroslav Černý (Slavia, 4 hlasy) "Moderní hráč do zálohy s výbornou technikou. Má nepříjemnou levačku, obrovsky se zlepšil v kondici," říká Jan Trousil z Brna.

Petr Švancara (Žižkov, 8 hlasů) "Nepředvídatelný útočník se skvělou kopací technikou, dostatečně zkušený a důrazný," říká David Limberský z Plzně.

Daniel Huňa (Příbram, 5 hlasů) "Zdobí ho dobrá koncovka. Na podzim dal za Příbram 10 gólů, to hovoří za vše," říká Luboš Pecka z Mladé Boleslavi.

Jak kdo hlasoval

Vladimír Šmicer (Slavia) Miller (Boleslav) – Řezník (Ostrava), Brabec (Slavia), Suchý (Slavia), Rosa (Teplice) – Mendy (Boleslav), Mareček (Brno), Otepka (Ostrava), Berger (Sparta) – Kerič (Liberec), Huňa (Příbram)

Luboš Pecka (Boleslav) Miller – Kalina (Boleslav), Košťál (Liberec), Brabec, Hubáček (Slavia) – Otepka, Marek (Ostrava), Polách (Brno), Švento (Slavia) – Kulič (Sparta), Huňa

Rudolf Otepka (Ostrava) Blažek (Sparta) – Hunal (Budějovice), Řepka (Sparta), Bolf (Ostrava), Janů (Liberec) – Verbíř (Teplice), Horváth (Plzeň), Polách, Tchuř (Ostrava) – Kulič, Nezmar (Liberec)

Jiří Kladrubský (Sparta) Miller – Marek, Řepka, Horejš (Budějovice), Tchuř – Otepka, Vozábal (Žižkov), Horváth, Berger – Huňa, Švancara (Žižkov)

Sparta: Jiří Kladrubský oslavuje gól

Miroslav Holeňák (Liberec) Vaniak (Slavia) – Marek, Řepka, Trousil (Brno), Janů – Papoušek (Liberec), Suchý, Horváth, Otepka – Šmicer (Slavia), Pecka (Boleslav)

Petr Drobisz (Olomouc) Vašek (Ostrava) – Švejnoha (Brno), Trousil, Šuškavčevič (Olomouc), Marek – Petržela (Plzeň), Polách, Kúdela (Boleslav), Papoušek – Zeher (Ostrava), M. Hubník (Olomouc)

David Limberský (Plzeň) Drobisz (Olomouc) – Kladrubský, Řepka, V. Procházka (Boleslav), Řezník – Petržela, Pilař (Žižkov), Horváth, Šíma (Budějovice) – Švancara, Papadopulos (Boleslav)

Štěpán Vachoušek (Teplice) Vaniak – Vidlička (Teplice), Řepka, Klein (Teplice), Marek – Otepka, Sylvestre (Boleslav), Horváth, Švento – Huňa, Kerič.

Michal Špit (Jablonec) Vaniak – Gebre Selassie (Liberec), Řepka, Brabec, Pamič (Sparta) – Kulič, Sylvestre, Otepka, Švento – Lafata (Jablonec), Kerič

Jan Trousil (Brno) Vaniak – Kalina, Řepka, Holeňák (Liberec), Hubáček – Mendy, Polách, Horváth, Černý (Slavia) – Švancara, Nezmar

Marek Kincl (Bohemians) Vaniak – Macháček (Bohemians), Brabec, Suchý, Marek – Zoubek (Bohemians), Horváth, Otepka, Poláček (Boleslav) – Huňa, Švancara

Daniel Huňa (Příbram) Vaniak – Marek, Suchý, Řepka, Onofrej (Olomouc) – Kerič, Otepka, Horváth, Pleško (Příbram) – Střihavka (Ostrava), Besta (Slavia)

Tomáš Hunal (Budějovice) Vaniak – Marek, Řepka, Brabec, Švento – Papoušek, Horváth, Otepka, Černý – Kerič, Švancara

Roman Pavlík (Kladno) Blažek – Kalina, Řepka, Brabec, J. Procházka (Kladno) – Papoušek, Szabo (Kladno), Otepka, Dočkal (Liberec) – Švancara, Šenkeřík (Slavia)

Martin Vozábal (Žižkov) Vaniak – Kladrubský, V. Procházka, Řepka, Marek – Mendy, Horváth, Sabou (Žižkov), Černý – Švancara, Pecka

Ivo Zbožínek (Zlín) Vaniak – Suchý, Řepka, Brabec, Marek – Otepka, Sylvestre, Šmicer, Černý – Střihavka, Švancara

Autoři:

Los Euro 2020: Anglie, Chorvatsko a soupeř z Ligy národů

Česká reprezentace se na ME 2020 utká ve skupině D v Londýně a Glasgow s Anglií, Chorvatskem a vítězem play off off Ligy národů C, jenž vzejde ze čtveřice Skotsko, Norsko, Izrael, Srbsko.

Los mistrovství Evropy

Skupina A (Řím, Baku): Turecko, Itálie, Wales, Švýcarsko. Skupina B (Petrohrad, Kodaň): Dánsko, Finsko, Belgie, Rusko. Skupina C (Amsterdam, Bukurešť): Nizozemsko, Ukrajina, Rakousko, vítěz play off Ligy D. Skupina D (Londýn, Glasgow): Anglie, Chorvatsko, vítěz play off Ligy C, Česko. Skupina E (Bilbao, Dublin): Španělsko, Švédsko, Polsko, vítěz play off Ligy B. Skupina F (Mnichov, Budapešť): vítěz play off Ligy A, Portugalsko, Francie, Německo.

Program českého týmu na Euru

15. června: vítěz Ligy národů C - Česko (Glasgow), 19. června: Chorvatsko - Česko (Glasgow), 23. června: Česko - Anglie (Londýn).

Slavia v Lize mistrů

10. prosince: Dortmund - Slavia od 21:00.

Statistiky

Slavia

Aktuálně nejdelší série bez porážky

Slavia

Nejdéle bez obdrženého gólu

Slavia

Nejvíc vyhraných zápasů venku

Mužstvo Z V R P S B
1.SK Slavia Praha 19 16 3 0 41:3 51
2.FC Viktoria Plzeň 18 11 4 3 33:16 37
3.FK Mladá Boleslav 18 10 2 6 35:24 32
4.FC Baník Ostrava 19 9 3 7 30:23 30
5.AC Sparta Praha 18 8 5 5 34:24 29
6.FK Jablonec 18 8 5 5 30:24 29
7.SK Dynamo Č. Budějovice 18 8 3 7 30:29 27
8.1. FC Slovácko 18 7 5 6 22:24 26
9.FC Slovan Liberec 19 7 3 9 30:30 24
10.SK Sigma Olomouc 18 5 8 5 23:23 23
  • Nejčtenější

Fotbalisté jdou zase proti Anglii, na Euru se utkají i s Chorvatskem

Dva zápasy v Glasgow, jeden v londýnském Wembley. Jeden soupeř Anglie ve Wembley, druhý Chorvatsko v Glasgow a třetí...

Bývalý fotbalista Kolář: Mluvit o smrti by společnosti jedině prospělo

Před Vánoci to bude přesně pět let, co Daniel Kolář, nyní manažer mládeže ve fotbalové Viktorii Plzeň, přišel o...

Český koeficient padá dolů. Jak to bude s nasazením do poháru číslo tři

Vyřazení už i slávistických fotbalistů z evropských pohárů se nemile projeví na národním koeficientu, který rozhoduje o...

České Budějovice jsou k nezastavení, vyhrály i Slavia, Plzeň a Sparta

Slavia má patnácté vítězství v sezoně, Plzeň jedenácté. I po 18. kole zůstává bodový rozestup mezi prvním a druhým...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

PONEDĚLNÍK: Cirkus Sigma. Co o ní případ Pilař vypovídá?

Byla by to jen aférka připomínající bouři ve sklenici vody. Kolik zhrzených fotbalistů už přes média dalo...

Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...

  • Další z rubriky

Spartu čeká boj o třetí místo, Plzeň hraje na Slovácku

Sparťanští fotbalisté mají možnost napravit jednu z pěti porážek z podzimní části, jejich soupeřem v utkání 19. kola je...

Výhru už nutně potřebujeme, burcuje tým ostravský stoper Stronati

Šest zápasů fotbalisté Baníku Ostrava čekají na výhru na hřišti soupeře. Další příležitost mají v pátek v 19. kole...

Před Dortmundem pod Ještěd. Slávisté předehrají ligu v Liberci

Čtyřiadvacet zápasů dlouho sérii neporazitelnosti v nejvyšší soutěži budou slávističtí fotbalisté hájit v pátek v...

Liberec - Slavia 0:3, jasná záležitost lídra, dva góly zařídil Škoda

Tři góly, k tomu neproměněná penalta. Slávističtí fotbalisté si v předehrávce 19. kola Fortuna ligy poradili s domácím...

Najdete na iDNES.cz