Marcel Gecov

Marcel Gecov | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

Nechtěli jsme být za úplné kašpárky, říká liberecký záložník Gecov

• 4
Stadion Mladé Boleslavi začíná být postrachem pro libereckého fotbalistu Marcela Gecova. Před třemi měsíci se zde mladý záložník při výhře Slovanu 4:1 zranil, teď v neděli si vytrpěl porážku 1:4. "Při tom vítězství jsem kvůli špatnému došlápnutí hrál jen několik minut, pak jsem pár zápasů musel vynechat a teď si vezu čtyřku...," ulevil si jednadvacetiletý defenzivní štít Liberce Marcel Gecov. "Snad to Boleslavi na jaře nějak vrátím."

Jste ještě myšlenkami v tom nedělním utkání?
Už při výklusu jsem to vyhnal z hlavy. Někdy se prostě stane, že přijde takový zápas a den blbec. Naštěstí teď máme rychle před sebou pohár s Vaduzem, takže už se soustředíme plně na čtvrteční odvetu. Už se v tom nemůžeme pitvat.

Ale přece jen, co hlavně rozhodlo, že jste dostali za poločas čtyři góly? Byly to ty dvě úvodní slepené branky okolo 20. minuty?
Všichni to viděli, tři góly jsme si dali vlastně sami... Stav 2:0 je pořád hratelný a je jedno, jestli jsou ty góly slepené. Škoda jen, že jsme ten náš gól nedali hned na 2:1 nebo aspoň na 3:1, s tím by šlo ještě něco dělat, ale takhle už to bylo složité.

Co se vám honilo hlavou, když Boleslav zvýšila už na 4:0?
Nebylo to zrovna příjemné..., bál jsem se, abychom tady třeba nedostali sedmičku jako nějací nazdárci. Aspoň trochu jsme si před cestou do kabin zvedli náladu tím naším gólem.

Co jste si říkali o poločase?
Že zkusíme rychle snížit a trochu domácí znervóznit, ale nepovedlo se. Nic jsme však nezabalili a hráli dál, protože jsme nechtěli být za úplné kašpárky. Hlavně kvůli našim fanouškům, kterých bylo na stadionu hodně a povzbuzovali nás.

Nemohl ten váš výkon přece jen ovlivnit fakt, že jste ve čtvrtek hráli evropský pohár, do Liberce se vrátili v pátek a na Boleslav jste se připravovali jen den?
Na to se nemůžeme vymlouvat, na tohle tempo se musí připravit všechny týmy v pohárech. Absolvovali jsme klasické předzápasové soustředění, takže jsme určitě neprohráli 1:4 kvůli tomu. Jak říkám, takové zápasy prostě někdy přijdou.

Teď máte ve čtvrtek velkou šanci vysokou ligovou porážku odčinit...
Máme tak dvojnásobnou motivaci. Výchozí pozici po výhře 1:0 ve Vaduzu máme dobrou a v domácím prostředí chceme tu šanci stoprocentně využít, abychom si Evropskou ligu užili co nejdéle, když o ni celý rok bojujeme. A také chceme ukázat našim divákům, že jedna taková porážka nás nerozhodí.