Fotbalisté Plzně oslavují gól, který vstřelil Lukáš Kalvach (vlevo).

Fotbalisté Plzně oslavují gól, který vstřelil Lukáš Kalvach (vlevo). | foto: Petr Eret, MF DNES

Body a nula vzadu, to je základ, říká plzeňský záložník Kalvach

• 1
Byl to vskutku nezvyklý obrázek. Fotbalová Plzeň se v domácím prostředí bránila v zápase s celkem ze spodku tabulky, proti Teplicím totiž hrála více než poločas v deseti. „Pro nás jsou tři body ohromně důležité, takže to bereme,“ hlásil středopolař Lukáš Kalvach po vítězství 1:0, které Viktorii vyhouplo do čela ligové tabulky.

Po víkendu mají Západočeši tříbodový náskok na druhou Slavii, jež prohrála v Liberci.

Souhlasíte, že jste proti Teplicím odehráli netradiční duel?
Bylo to hodně těžké, hlavně ve druhé půli. Když je vás o jednoho míň, tak se hraje vždy složitě, navíc Teplice hrají celkem slušně. Dobře jsme to odbránili, do ničeho jsme je nepustili. Naštěstí jsme vyhráli.

Všechno špatně. Svou roli v Plzni nezvládli videoasistentka ani pomezní

Zápas ovlivnilo několik sporných momentů, po kterých se dlouze zkoumal videozáznam.
Nám se to tentokrát ve druhé půli trošku hodilo, ale jinak to příjemné nebývá. Když na to však jsou situace, tak se zasáhnout musí.

Myslíte, že vyloučení Milana Havla bylo oprávněné?
V první moment se mi to na červenou úplně nezdálo, ale rozhodčí dostal podnět od videa. Je to na nich.

Původně sudí vytáhl žlutou.
Faul to byl, ale na červenou mi to nepřišlo. Bylo to hodně ze strany. VAR to ale takhle viděl a rozhodčímu poradil. To je vše, co bych k tomu řekl.

Vyděsilo vás, že budete muset hrát celý poločas v oslabení?
Asi jsem se nelekl, ale samozřejmě to není nic příjemného. Chtěli jsme to odehrát jinak, ale stalo se.

Znovu jste vyhráli o gól, neinkasovali jste. Plzeňská klasika.
Víme, o co hrajeme. Každý z nás je v tomhle zodpovědný a nula vzadu je základ, abychom zápasy zvládali. Jsem rád, že se nám to daří.

1. AC Sparta PrahaSparta 30 24 4 2 70:26 76
2. SK Slavia PrahaSlavia 30 22 6 2 62:23 72
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 30 19 5 6 67:33 62
4. FC Baník OstravaOstrava 30 13 6 11 48:39 45
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 30 12 8 10 50:46 44
6. 1. FC SlováckoSlovácko 30 11 8 11 39:40 41
7. FC Slovan LiberecLiberec 30 10 10 10 46:46 40
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 30 10 7 13 40:45 37