Ondřej Mihálik | foto: Ota Bartovský, MAFRA

Jablonecký útočník Mihálik dokázal, že už není jen „žolík“

• 0
Talentovaný útočník fotbalistů Jablonce Ondřej Mihálik odstartoval svým gólem hlavou už v 6. minutě cestu za vítězstvím. Jeho tým porazil včera doma v utkání 23. kola 1. ligy Zlín 2:0, když triumf zpečetil v poslední vteřině zápasu po sólu přes celé hřiště do prázdné brány Mehanovič. Hosté totiž zariskovali a na poslední roh si naběhl i gólman Švenger, který se nestihl vrátit.

Čerstvě 20letý Mihálik je se sedmi góly suverénně nejlepším jabloneckým kanonýrem. Čtyři z nich dal jako střídající hráč a pomalu dostával nálepku ideálního „žolíka“. V neděli se opět po třech zápasech dostal do základní sestavy, protože další dva forvardi Doležal a Zreľák jsou zranění, a uvedl se důležitou trefou.

„Letos to zatím bylo tak, že když jsem střídal, tak jsem většinou dal gól, když jsem hrál od začátku, tak mi to tam nepadalo. Proto jsem moc rád, že jsem takové to prokletí teď proti Zlínu zlomil a že nejsem jen žolík,“ pochvaloval si Ondřej Mihálik.

Svůj premiérový prvoligový gól oslavil před dvěma lety přesně v den svých osmnáctin. Dal ho Zlínu, proti „Ševcům“ se trefil v této sezoně i na podzim a v neděli do třetice.

Dame Diop (vpravo) ze Zlína se snaží zastavit jabloneckého Martina Pospíšila.
Ibrahim Traoré ze Zlína (vlevo) a jablonecký Tomáš Hübschman v souboji o míč

„Jako specialista na Zlín se nějak úplně necítím, ale je fakt, že jsem proti němu hrál třikrát a dal jsem mu tři góly,“ říkal Mihálik, který utkání nedohrál a ze hřiště šel už po osmi minutách druhé půle. „Ke konci prvního poločasu mě píchlo v levém lýtku, po pauze se to spíš zhoršovalo, takže jsem radši požádal o střídání.“

Jablonecký odchovanec věří, že se dostane do nominace české „21“ na červnové ME. „Každý můj gól, každý dobrý výkon, každá minuta, co hraju, jsou pro mě dobré, abych trenéru Lavičkovi ukázal, že na to Euro chci a aby mě tam nominoval. I když vím, že na pozici hrotového útočníka je konkurence veliká.

Jsou tam kvalitní kluci Schick, Juliš nebo Pulkrab. Přesto si myslím, že šanci mám a můžu o ní důstojně zabojovat,“ věří Mihálik, jenž si před dvěma týdny připsal své první dva starty za „Lvíčata v utkáních proti Slovensku a Polsku. Předtím prošel všemi mládežnickými reprezentacemi.

1. AC Sparta PrahaSparta 30 24 4 2 70:26 76
2. SK Slavia PrahaSlavia 30 22 6 2 62:23 72
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 30 19 5 6 67:33 62
4. FC Baník OstravaOstrava 30 13 6 11 48:39 45
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 30 12 8 10 50:46 44
6. 1. FC SlováckoSlovácko 30 11 8 11 39:40 41
7. FC Slovan LiberecLiberec 30 10 10 10 46:46 40
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 30 10 7 13 40:45 37