Vukadin Vukadinovič ze Zlína (vlevo) se napřahuje ke střele.

Vukadin Vukadinovič ze Zlína (vlevo) se napřahuje ke střele. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

Zlín - Jihlava 2:1, účastník Evropské ligy doma válí, otočil v nastavení

• 14
Fotbalisté Zlína vyhráli čtvrtý z dosavadních pěti zápasů před vlastními fanoušky. V desátém ligovém kole zahájili pohárový týden obratem – s Jihlavou prohrávali, ale pak vyrovnal Diop a v nastavení z penalty upravil na 2:1 Železník.

Jihlava venku ještě nebodovala a spadla o skóre na poslední místo tabulky.

„Pozitivní je, že jsme to utkání dokázali převrátit a máme tři body. Špatný byl ale výkon v prvním poločase. Je to kruté pro Jihlavu, pomohlo nám i štěstí,“ řekl na tiskové konferenci zlínský trenér Bohumil Páník.

Přestože favoritem byli domácí, od úvodu hráli lépe hosté. Jihlavský brankář Hanuš chytil Ekpaiovu hlavičku a z bleskurychlého protiútoku se podařilo Vysočině skórovat. Až za obranu se ve 13. minutě dostal Ikaunieks, který si zpracoval brankářův výkop a po chytrém lobu rozvlnil síť za zlínským gólmanem.

ON-LINE

Zápas jsme sledovali minutu po minutě

Jihlavu vstřelená branka nastartovala a zaskočený Zlín se bránil. Defenziva domácích s potížemi odvracela rohy a Dostál několikrát hasil nebezpečí před svou brankou. Pořádně horko bylo domácímu gólmanovi zejména, když se v pokutovém území dostal ke střele Ikaunieks a taky Fulnek.

Bezzubému Zlínu se vůbec nedařilo a Hanuš byl v úvodu téměř bez práce. Neuspokojivý výkon donutil domácího trenéra Páníka k poločasové změně v sestavě, Vukadinoviče nahradil čerstvý Džafič.

„Hráčům chyběl pohyb a o poločase jsme provedli první výměnu. Mohlo jich klidně ale být i pět nebo šest. Hráči si vyslechli kritiku a ve druhé půli bylo vidět více aktivity,“ uvedl Páník.

Druhou polovinu začal Zlín lépe a vytvářel si optický tlak. V šanci byl ale znovu jihlavský Ikaunieks, který ztroskotal na obraně. Zvýšit mohl i Dvořák, jenž se dostal ke střele z bezprostřední blízkosti, ale minul.

„První poločas jsme sehráli dobře takticky a dali jsme gól z brejku. Ve druhé půlce jsme pokračovali. Škoda, že jsme nepřidali druhou branku Dvořákem,“ litoval jihlavský trenér Ivan Kopecký.

Vysočina se postupně zatahovala, ovšem stála byla nebezpečnější a Urblík protáhl Dostála. Po Hanušově zaváhání v rozehrávce to zkusil domácí Ekpai, ale jihlavský brankář se stihl vrátit zpět na své místo.

Až v 74. minutě se domácí dočkali. Kolmici skrz pokutové území narýsoval Kopečný, který přesně našel Diopa a ten u tyče uklidil přihrávku za Hanušova záda.

Zlínští ožili. Traoré utekl po pravé straně a hledal neobsazeného Diopa, který ale tentokrát nedokázal zakončit. S přibývajícími minutami „Ševci“ nadále zvyšovali obrátky. Džafič hledal centrem Diopa, zakončit se pokusil Železník, jenže brankář Hanuš držel Jihlavu.

Už v nastavení po Rosově zákroku v pokutovém území na Džafiče ale dostal Zlín výhodu pokutového kopu. K penaltě se postavil Železník a rozhodl, i když Hanuš si na míč sáhnul. „Ševci“ se tak vítězně naladili na čtvrteční pokračovaní skupiny Evropské ligy s Kodaní.

„Duel má pro nás nepříjemnou příchuť. Byli jsme dobře připraveni na Zlín a mrzí to. Je to velká škoda, protože kluci odvedli slušný výkon. Nezvládli jsme závěrečné minuty. Proto to dopadlo, jak to dopadlo,“ dodal Kopecký.

Zlín - Jihlava 2:1

Branky: 74. D. Diop, 90. L. Železník (pen.) - 13. D. Ikaunieks. Rozhodčí: M. Nenadál - J. Hrabovský, M. Flimmel. ŽK: 42. P. Jiráček, 66. A. Džafič - 69. M. Popovič, 75. J. Krejčí, 90. A. Rosa. Diváci: 4 056 (67 % z kapacity 6 089)

Zlín: S. Dostál - M. Kopečný, O. Bačo, Z. Gajič, D. Holzer - U. Ekpai, P. Hronek (52. I. Traoré), P. Jiráček, V. Vukadinovič (46. A. Džafič) - M. Mehanovič (81. L. Železník), D. Diop

Jihlava: J. Hanuš - M. Nový, P. Tlustý, J. Krejčí, M. Mišůn - J. Fulnek, L. Vaculík, J. Urblík (88. A. Rosa), M. Popovič (83. F. Novotný) - D. Ikaunieks, P. Dvořák (70. M. Rabušic)