Jakub Fulnek z Jihlavy právě překonal brankáře Dukly Filipa Radu a běží slavit.

Jakub Fulnek z Jihlavy právě překonal brankáře Dukly Filipa Radu a běží slavit. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Fotbalisté Jihlavy věří, že smolné období už skončilo

• 1
Fotbalisté Jihlavy připravili domácímu publiku nezapomenutelný zážitek. Z téměř beznadějného stavu se jim nakonec podařilo vyrobit velmi důležité vítězství 3:2.

Konečně vyhráli! Navíc způsobem, který rozhodně zaujal. Jihlavští fotbalisté odmítli v domácím souboji s pražskou Duklou roli už téměř „popraveného“ a doslova na poslední chvíli vyklouzli ze stahující se smyčky.

„Hráči odvedli fantastický výkon, jejich přístup byl příkladný,“ rozplýval se po famózním obratu svého týmu hlavní kouč FC Vysočina Ivan Kopecký.

Však také vítězný pokřik zněl tentokrát z jihlavské kabiny o poznání hlasitěji. A není divu. Naposledy si takhle doma fotbalisté Vysočiny zakřičeli po ligové výhře na konci dubna. „Pokřik máme naštěstí naučený dobře, vybavil jsem si ho hned,“ usmíval se útočník Pavel Dvořák.

Právě on zavelel dvě minuty před koncem utkání k útoku na body. „Vyrovnávací gól jsem dal se štěstím. Střela prošla brankáři mezi nohama. Minule jsem měl smůlu v tom, že jsem trefil jen tyčku, teď to naštěstí vyšlo,“ oddechl si.

Jihlavský Marin Popovič v šanci v utkání proti Dukle.
Davis Ikaunieks z Jihlavy (vlevo) v hlavičkovém souboji v utkání proti Dukle.

Výrazně se tenhle osmadvacetiletý fotbalista zapsal do zápasu už v první půli, kdy po úprku po levém křídle naservíroval ideální pas před branku volnému Jakubu Fulnekovi a ten v tu chvíli poslal Jihlavu do vedení 1:0.

„Říkal jsem si, že zkusím zaseknout obránce a nejednou jsem byl před ním. Překvapilo mě, že jsem utíkal tak rychle,“ smál se Dvořák.

Ještě pět minut před koncem však jihlavským fotbalistům do smíchu nebylo. Naopak s každou další odměřenou vteřinou se blížili novému propadáku. Pak ale přišlo už zmiňované Dvořákovo vyrovnání a o chvilku později i vítězná trefa dalšího jihlavského útočníka Davise Ikauniekse.

„Jsem moc rád, že se oběma klukům dnes takhle dařilo,“ nechal se slyšet Kopecký. „Dvořák pracuje na každém tréninku a už v minulosti dokázal, že je schopen branky dávat. A co se týká Ikauniekse, tak ten makal pro tým celý zápas a já věřil, že se nakonec gólově prosadí,“ přesvědčoval trenér.

Vydřená nedělní výhra zajistila Vysočině minimálně na pár dnů trochu klidnější spaní. Aktuálně má totiž v prvoligové tabulce čtyři body stejně jako další tři týmy - Karviná, Mladá Boleslav a Brno.

„Vítězství jsme strašně moc potřebovali a myslím, že tohle je přesně to, od čeho se teď musíme odrazit,“ měl jasno Jozef Urblík, který se po zranění a půlroční absenci v neděli vrátil zpátky do hry. Na trávník vběhl v 76. minutě, tedy jen chvíli před tím, než Jihlava načala svůj obrat.

„Nemyslím si, že by to bylo mnou,“ smál se jedenadvacetiletý jihlavský fotbalista. „Já jsem hlavně rád, že už jsem konečně zdravý a že jsem klukům mohl aspoň těch dvacet minut pomoct,“ dodal s úlevou.

Jakým způsobem se nyní víkendové „zmrtvýchvstání“ projeví na hře FC Vysočina, ukáže už následující kolo, v němž se Jihlava v neděli představí v Jablonci nad Nisou.

1. AC Sparta PrahaSparta 30 24 4 2 70:26 76
2. SK Slavia PrahaSlavia 30 22 6 2 62:23 72
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 30 19 5 6 67:33 62
4. FC Baník OstravaOstrava 30 13 6 11 48:39 45
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 30 12 8 10 50:46 44
6. 1. FC SlováckoSlovácko 30 11 8 11 39:40 41
7. FC Slovan LiberecLiberec 30 10 10 10 46:46 40
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 30 10 7 13 40:45 37