Brankář fotbalistů Bohemians Praha 1905 Zdeněk Zlámal chytá míč před...

Brankář fotbalistů Bohemians Praha 1905 Zdeněk Zlámal chytá míč před jabloneckým Nerminem Crnkićem. | foto: ČTK

Byl to porod, oddechl si po prvním vítězství v sezoně brankář Zlámal

• 4
Konečně. Mohli si říct fotbalisté Bohemians po sobotním utkání s Jihlavou, ve kterém se poprvé v sezoně dočkali tří bodů. Zápas se přitom pro zelenobílou ekipu trenéra Pivarníka nevyvíjel vůbec dobře. „V kabině byla v poločase pořádná bouřka," přiznal brankář Zlámal po utkání, které nakonec domácí otočili ve svůj prospěch.

Slavíte první vítězství v sezoně. Jak velká to je úleva?
Obrovská. I když to byl dnes pořádný porod. Ale už jsme se o tom s klukama bavili, že podobný zápas jsme potřebovali, protože ve spoustě utkání jsme doma byli lepší, ale nevyhráli jsme. Dnes to bylo naopak, ale máme tři body a já věřím, že nás to nakopne do dalších zápasů.

Usnadnila vám cestu za výhrou ve druhém poločase Jihlava těmi dvěma červenými kartami?
To nám rozhodně pomohlo, ale jak jste viděli, ani to málem nestačilo. Kdyby v závěru - v devíti lidech - vyrovnali na 2:2, už bych to vážně asi nezkousl.

Jak těžký byl zákrok proti Mešanovičovi v úplném závěru?
Já tušil, že se ještě do nějaké šance dostanou. Byla tam spousta nakopávaných míčů a věděl jsem, že pokud to propadne, musím to chytit. Proti Mešanovičovi se mi to nadvakrát povedlo.

Co jste si říkali o přestávce? V závěru prvního poločasu jste dostali gól a Jihlava navíc měla další příležitosti.
Bylo to kritické a v šatně byla velká bouřka. Je pravda, že kdybychom tenhle zápas nezvládli, už by ta situace pro nás byla hodně složitá. Klukům jsem ale říkal, hrajme klidně hůř, ale hlavně vyhrajme. Snad to pro nás bude ten správný odrazový můstek.

Bylo před utkáním cítit, že jde skutečně o všechno?
Pro nás už byl klíčový zápas s Brnem, který se nám nepovedl. Ale je jasné, že kdybychom nezvládli ani utkání s Jihlavou, boj o záchranu už by byl enormně těžký. V týmu ale vládla uvolněná atmosféra, snažíme se vytvářet dobrou náladu a nedostávat se zbytečně ještě víc pod tlak. Řekl bych, že nám shora pomohl i zesnulý pan Suchý.

Jak moc vás tížilo, že jste dosud neměli žádné vítězství?
Byli jsme poslední tým bez výhry, takže v hlavách to má stoprocentně každý. Snad se nám podaří rozject dobrou sérii a posbíráme do konce podzimu ještě nějaké body, abychom si to udělali co nejpříjemnější.

1. AC Sparta PrahaSparta 30 24 4 2 70:26 76
2. SK Slavia PrahaSlavia 30 22 6 2 62:23 72
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 30 19 5 6 67:33 62
4. FC Baník OstravaOstrava 30 13 6 11 48:39 45
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 30 12 8 10 50:46 44
6. 1. FC SlováckoSlovácko 30 11 8 11 39:40 41
7. FC Slovan LiberecLiberec 30 10 10 10 46:46 40
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 30 10 7 13 40:45 37