Příbramský útočník Antonín Vávra slaví branku do sítě Mladé Boleslavi. | foto: ČTK

Příbram - Mladá Boleslav 2:1, domácí otáčeli a slaví první vítězství

• 9
Příbramští fotbalisté v první lize poprvé vyhráli. Zápas s Mladou Boleslaví otočili díky gólům Radka Voltra a Stanislava Vávry, za hosty se trefil Michal Škoda. I po vítězství 2:1 v 9. kole ale zůstávají poslední

„Jsem strašně rád především za hráče, kteří se každým zápasem zvedají a už minule v Brně naznačili svoje možnosti. Vyhráli jsme, máme konečně tři body a navíc dali dva góly. Takže je tu dnes velká spokojenost, a to na celém stadionu od šatny po kanceláře,“ řekl na tiskové konferenci asistent příbramského trenéra Pavel Horváth.

ONLINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě.

Příbram nastoupila povzbuzena minulou remízou 1:1 v Brně a proti favoritovi hrála aktivně. Větší šance si ale v první půli připravili hosté a u obou byl útočník Škoda, který do léta hrával za domácí. V osmé minutě ještě nedokázal dostat do sítě špatně vyražený míč od brankáře Kočího, ale o 20 minut později už jeho zásluhou hosté vedli. Z hranice šestnáctky vypálil nepřesně Douděra a Škoda balon usměrnil do sítě.

Domácí byli opticky i statisticky aktivnější, ale jejich šance v první půli k brankám nevedly. Ve 23. minutě Voltr minul po akci Nového, těsně před poločasem pálil vedle po rychlé kombinaci Vávra.

„Naprosto zbytečná porážka. Nemusela být, pokud bychom dotáhli už v prvním poločase další akce, po kterých jsme mohli mít vyšší vedení,“ řekl mladoboleslavský trenér Jozef Weber.

Hosté byli po pauze opatrnější a evidentně spoléhali na rychlé brejky do stále více otevřené domácí obrany. Příbramští však byli aktivnější a v 64. minutě srovnali. Po Pilíkově rohovém kopu a následném závaru usměrnil míč v krkolomné pozici vleže do sítě Voltr a stylově oslavil dnešní 29. narozeniny.

Domácí se snažili o otočení výsledku. V 69. minutě mohl nebezpečně pálit Vávra, ale možnost prováhal. V 74. minutě postupoval ze strany sám na Mikulce příbramský Pilík, hostující gólman však zasáhl.

V 76. minutě už Příbramští skóre obrátili. Vávra prošel nekoncentrovanou defenzivou hostů a jeho vydařená střela obloukem skončila v síti.

„Možná mi při té střele trochu pomohla teč soupeře. Já už měl předtím v utkání několik možností, bohužel jsem je řešil zbytečně složitě a trenér mi to i vyčítal. Tady jsem rychle střílel a možná s tečí to tam zapadlo. Byla to velká euforie, už jsme moc potřebovali vyhrát,“ řekl Vávra.

Hosté ve zbytku zápasu už nedokázali na zvrat zareagovat, jedinou slibnou možnost Ikauniekse dokázal zneškodnit brankář Kočí. Boleslav venku v lize nevyhrála posedmé za sebou a před Příbramí má v tabulce už jen tříbodový náskok.

„Trojím střídáním za stavu 1:1 jsme se snažili zvýšit ofenzivu. Byla to trochu hra vabank, přesto o prohře ta střídání nerozhodla. Rozhodovalo se v prvních 20 minutách po přestávce. Stejně jako před týdnem jsme podle představ odehráli pouze jeden poločas. Minule to stačilo na výhru, dnes jedeme bez bodu,“ konstatoval Weber.