Bořek Dočkal po svém návratu do Sparty pomohl asistencí k výhře nad Baníkem...

Bořek Dočkal po svém návratu do Sparty pomohl asistencí k výhře nad Baníkem Ostrava. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

Sparta - Ostrava 3:2, výhra i v deseti, třetí gól vymyslel Dočkal

• 646
Sparťanští fotbalisté s kapitánem Dočkalem ve svém nejlepším utkání za několik posledních týdnů porazili Ostravu 3:2 a utrhli se od ní na třetím místě na tři body. Hosté na Letné v utkání 22. kola Fortuna ligy vedli, ale domácí góly Štetiny, Karlssona a Drchala skóre otočili. V nastavení snižoval Kuzmanovič.

Sparta na jaře vyhrála i třetí zápas. A zase se v něm dostávala z nesnází, když inkasovala po půlhodině. Ale znovu ukázala vůli a vnitřní sílu. A tentokrát zaujala i herně, soupeře přehrála i v deseti po vyloučení Štetiny.

ONLINE

Zápas jsme sledovali minutu po minutě.

Pomohly jí standardky, po rohu dal Štetina na 1:1 a krátce po pauze skóroval Karlsson z přímého kopu. Pak bodoval i Dočkal asistencí na gól Drchala, který nakonec byl vítězný.

Dočkalovi fanoušci věnovali bouřlivé uvítání, on je po pár minutách mohl rozjásat, ale trefil tyč. Po zpětné přihrávce Zahustela střílel na dlouhou nohu levačkou, brankář Laštůvka byl v roli diváka, ale měl štěstí.

Souhrn

22. ligového kola

Třicetiletý záložník nastoupil za Spartu po dvou letech a v první půli byl málo ve hře. Soutěžní zápas hrál poprvé od loňského listopadu v reprezentaci. Pohyboval se hodně vpravo, snažil se vymýšlet, měl nápady, ale žádný efekt z toho.

Naopak, nechtěně byl u inkasovaného gólu, když ve středu pole ztratil míč. Hosté ho nakopli dopředu, od Diopa se šťastně odrazil do strany k Barošovi, který ho už vědomě vrátil na malé vápno a Diop ve skluzu přetlačil Štetinu.

Hosté po půl hodině vedli. A ne zrovna nezaslouženě, ačkoli začali hodně pasivně a s velkým respektem. Nikam se nehnali, než rozehráli, trvalo to věčnost.

Jako by čekali, co Sparta předvede. Výpady dopředu hráči Baníku šetřili, ale když už do útoku vyrazili, byli nebezpeční. Baroš po čtvrthodině po centru z rohu hlavičkoval těsně vedle, hned si to vyčítal.

Dlouho neměl souboj rivalů říz, vypjaté momenty nastaly po tvrdém Štetinově skluzu na Baroše, který se následně v každém souboji mstil. Zklidnil se až po žluté kartě, kterou dostal za atak na Frýdka v přerušené hře.

Domácí hráli v prvním poločase pomalu, s míčem u nohy obehrávali hřiště ze strany na stranu. Chyběla kolmice, průniková přihrávka, víc náběhů za obranu. Křídelní hráči Hložek s Karlssonem byli dlouho odříznutí, nedařilo se Tettehovi.

Přesto se jim povedlo vyrovnat, Karlssonův centr z rohu propadl vápnem a Štetina ho na zadní tyči zblízka doklepl do sítě.

Druhý gól dala Sparta krátce po přestávce. Faul Jánoše na pronikajícího Sáčka ztrestal parádní střelou z přímého kopu Karlsson. Z víc než dvaceti metrů míč zatočil krásně přes zeď. V ní před rozehráním Baroš nevybíravě strčil do Frýdka, až sudí Houdek musel ostravského kapitána uklidňovat. Ale prodleva Karlssona nerozhodila.

V následujících minutách mohla Sparta zápas rozhodnout, Hložek utekl Fleišmanovi, ale zakončil vedle. Jak to muselo sparťany mrzet, když vzápětí dostal Štetina druhou žlutou kartu. Předkopl si míč a aby ho neztratil, šel do nebezpečného skluzu.

Baník ovšem přesilovku sehrál mizerně, i když... Nejdřív díky Laštůvkovi přežil tutovku Tetteha, nájezd střídajího Drchala už ne. Mladého útočníka vyslal do sóla Dočkal. A pak emotivně slavil s fanoušky.

Krátce před třetím gólem však mohl Baník vyrovnat, Baroš ve skluzu na malém vápně trefil Nitu, od nějž šel míč do tyče...

Pak už sparťané v exhibičním představení zápas dohráli, byť půlhodinu byli v deseti. Z klidu je nevyrušila ani parádní trefa Kuzmanoviče ve třetí minutě nastavení na 2:3.