Hráči Bohemians slaví branku se svými fanoušky.

Hráči Bohemians slaví branku se svými fanoušky. | foto: ČTK

Bohemians - Zlín 3:2, otočka po změně stran, v závěru domácí rozjásal Květ

• 4
Prokletí Ďolíčku zlomeno, fotbalisté Bohemians se drží v elitní pětce díky premiérovému vítězství na domácím stadionu. V 15. kole Fortuna ligy prohráli se Zlínem poločas 0:2, ale po změně stran stav otočila. Rozhodující branku zaznamenal v závěru Květ.

Bohemians bodovali naplno po třech zápasech a posunuli se na páté místo neúplné tabulky. Zlín neuspěl proti dnešnímu soupeři v lize podeváté v řadě a zůstává předposlední, v nejvyšší soutěži navíc potřetí za sebou prohrál.

„O poločase v kabině ode mě hráči neslyšeli hezké věci. Ani jsem nemluvil o obratu, chtěli jsme se hlavně vrátit do zápasu. Zdůraznil jsem, že můžeme prohrát, ale že to musí být diametrálně odlišný výkon. Tým ukázal, že má sílu. Do budoucna nás to může posunout víc, než kdybychom vyhráli jednoznačně,“ řekl Jaroslav Veselý, trenér Bohemians.

ONLINE

utkání jsme sledovali minutu po minutě

Ve zlínské základní sestavě poprvé chyběl kvůli zdravotním problémům gambijský útočník Jawo, jehož na hrotu zastoupil Silný. Nejlepší střelec týmu nešel do hry ani ve 20. minutě, kdy musel Silný kvůli zranění vystřídat a jeho místo zaujal Fillo.

V úvodu utkání ale měla práci především zlínská defenziva. Bohemians si vypracovali v první čtvrthodině velký tlak a po sérii rohů se dostali k několika nadějným zakončením, Rakovan ale musel zasáhnout pouze proti přízemní střele Květa.

Hosté naopak udeřili z první vážnější akce. Čanturišvili našel před bránou osamoceného Filla a zkušený univerzál uklidil míč hlavou pohodlně do sítě. Trojnásobný reprezentant se v lize trefil poprvé od 14. srpna loňského roku a zápasu s Karvinou.

O šest minut později navíc zachyboval brankář Bačkovský, kterému Čanturišviliho nepříliš razantní technický pokus propadl mezi rukama do brány. Rovněž gruzínský fotbalista zaznamenal premiérový zásah v ligovém ročníku a stylově oslavil 100. start v české lize.

„Půl hodiny jsme hráli zhruba tak, jak jsme si představovali. Poločas jsme ale dohrávali v křeči, těch 15 minut bylo tristních. Takhle už mě mužstvo dlouho nenaštvalo, pět šest hráčů bylo na střídání,“ zlobil se Veselý.

Domácí kouč Veselý poslal do druhé půle na hrot druhého útočníka Puškáče a Klokani brzy vytěžili z nátlakové hry kontaktní gól. Prekopův vysoký centr si našel v pokutovém území Křapka a hlavou dal svůj čtvrtý gól v ligové sezoně.

Tlak vršovického celku byl vyjádřen i počtem 14 rohových kopů. Právě po jednom z nich srovnal v 67. minutě premiérovým zásahem v ročníku další stoper Hůlka.

„Myslím si, že pískání rozhodčích nebylo konzistentní, co se týká posuzování některých drobných faulů a situací. Tím se nechci vymlouvat, ale standardky jsou silná zbraň Bohemky, tím se dostávali do tlaku. Umocní to ještě dlouhé auty, všechno letí do šestnáctky a jsou z toho závary,“ uvedl zlínský kouč Jan Jelínek.

Velký obrat domácích dokonal v závěru nejlepší střelec týmu Květ, jenž za pokutovým územím zpracoval propadlý míč a technickou střelou ho poslal přesně k tyči. Čtyřiadvacetiletý záložník se trefil ve třetím kole po sobě a na druhém místě tabulky střelců dotáhl s devíti zásahy slávistu Tecla.

Z poslední akce utkání mohl ještě zařídit hostům bod Janetzký, Bačkovský byl ale u levé tyče včas. Vršovický celek vyhrál doma v lize po sedmi zápasech, v roli hostujícího celku tam ale mezitím porazil Pardubice.

„Je to obrovské zklamání, ztratili jsme dobře rozehraný zápas. Bohemka nás převalila silou a maximálně využila domácí prostředí. To, co tady předvedli diváci, bych si přál u nás také,“ konstatoval Jelínek.