Zlínský záložník Robert Hrubý prochází s míčem okolo Jakuba Považance z...

Zlínský záložník Robert Hrubý prochází s míčem okolo Jakuba Považance z Jablonce (vlevo). | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

Zlín - Jablonec 1:1, domácí dotahovali a zůstávají poslední v tabulce

• 0
Fotbalisté Zlína na úvod nadstavbové skupiny o záchranu doma remizovali s Jabloncem 1:1 a neodlepili se ode dna tabulky. Po trefě Šulce ze třiapadesáté minuty prohrávali, po hodině hry srovnal střídající Kovinič.

Vzájemný duel v nejvyšší soutěži skončil nerozhodně pošesté za sebou, „Ševci“ v lize neporazili Severočechy už 20 zápasů.

ONLINE

utkání jsme sledovali minutu po minutě

Zlínští sice tři kola po sobě neprohráli, v tabulce ale zůstali poslední s jednobodovou ztrátou na patnácté Pardubice a s osmibodovým mankem na první pozici mimo baráž. Jablonec čeká na ligovou výhru už sedm zápasů, i tak na 12. místě zvýšil svůj náskok před barážovými příčkami na pět bodů.

„Stáhli jsme náskok týmů na barážových pozicích na jeden a čtyři body, stále žijeme a nyní musíme něco uhrát venku. Potřebujeme každý bod a dva další duely venku budou v mnohém rozhodující,“ řekl trenér domácích Pavel Vrba. „Byl to zápas dvou rozdílných poločasů, bod musíme brát. Teď nás čekají dva zápasy doma, které chceme zvládnout a zachránit se,“ konstatoval jablonecký kouč David Horejš.

Ve čtvrté minutě se po přihrávce Fantiše dostal ke slibnému zakončení domácí Vukadinovič, jeho střela ale mířila vysoko nad.

Postupem času získávali převahu hosté a byli také blízko vedoucímu gólu. Chramostovu střelu ve 14. minutě zlikvidoval brankář Dostál, který se vytáhl i při pokusu Ikauniekse. Tyč pak pomohla domácím při další ráně Chramosty. „Modlil jsem se, aby se to neodrazilo do sítě,“ přiznal Dostál.

Snahu Zlína o zteč Hanušovy branky brzdila nepřesnost ve finální fázi a tak musel domácí akcie držet gólman Dostál, který po půlhodině hry s pomocí břevna chytil šanci Ikauniekse. V závěru půle mohl na opačné straně otevřít skóre Kozák, po přesné přihrávce od Slončíka ale nejlepší zlínský střelec trefil jen nohy brankáře Hanuše, v jehož náruči skončila i Cedidlova hlavička.

Druhou půli silně ovlivnil podmáčený terén na hranici regulérnosti po silné průtrži mračen.

S těžkými podmínkami se v úvodu lépe vypořádali hosté. V 52. minutě přezval od Považance míč Šulc a z hranice šestnáctky se trefil přesně k tyči. „Na normálním terénu by asi k této situaci nedošlo. Vzal jsem balon Považancovi, soustředil jsem se na střelu a ta zapadla k tyči,“ prohlásil Šulc, jenž skóroval ve druhém utkání po sobě a v první lize celkově podesáté.

Zlínskému kouči Vrbovi poté vyšla střídání. Krátce po nástupu na hřiště našel Dramé na malém vápně Koviniče, jehož jemná teč po hodině hry zapadla k tyči jablonecké branky. V 70. minutě zachraňoval před zlínskými útočníky na poslední chvíli Souček.

Domácí se tlačili za třemi body, k šanci se však už přes důkladnou jabloneckou obranu nedostali.

„Velkou roli hrálo počasí, muselo se to zjednodušit, proto jsme dali gól. Mohli jsme přidat i další. Vzhledem k průběhu utkání nám sice dva body budou chybět, ale jeden získaný odpovídá dění na hřišti,“ uvedl Vrba.