David Horejš, trenér českobudějovických fotbalistů

David Horejš, trenér českobudějovických fotbalistů | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

Od první minuty jsme za vítězstvím šli, cení si budějovický trenér Horejš

• 1
Před třemi týdny Olomouc vyřadila českobudějovické fotbalisty na jejich hřišti z poháru. V neděli se tak mohli Jihočeši týmu z Hané pomstít. A to se jim také povedlo. Tentokrát už v ligovém osmnáctém kole porazilo Dynamo Olomouc 2:1 a do tabulky mu tak přibyly tři body.

Skóre otevřel v 35. minutě domácí útočník a nejlepší střelec týmu Fortune Bassey, jemuž na jeho devátý gól sezony nahrával Michal Škoda.

„Konečně jsme zápas s Olomoucí dotáhli do vítězného konce, takže za tři body jsem hrozně rád. Bylo to hodně o soubojích a od první minuty jsme si za vítězstvím šli,“ těšilo trenéra vítězného celku Davida Horejše.

„Soupeř do druhé půle udělal změnu, přešel na čtyři obránce, a z ojedinělé střely jsme dostali gól na 1:1,“ doplnil kouč Dynama a poukázal tak na trefu Pabla Gonzáleze z 57. minuty, který se nejrychleji dostal ke skákajícímu míči ve vápně.

Potom bylo utkání trochu divoké, a to na obě strany. Olomoucký střelec González v 75. minutě dostal červenou kartu, a soupeř tak dohrával v deseti. To Dynamo trochu uklidnilo a v 83. minutě přidalo druhý gól, o který se po pokutovém kopu postaral Benjamin Čolić.

Rozhodčí penaltu odpískal po pomoci VAR, který odhalil ruku hostujícího hráče. „Vytvořili jsme si slušný tlak, důkazem toho byla i červená karta pro soupeře a od ní to byl zápas na jednu bránu. Kluci oproti minulým utkáním podali proti Olomouci velice dobrý výkon,“ chválil Horejš své svěřence.

Po delší přestávce celý zápas v základní sestavě odehrál útočník Michal Škoda, který se podílel na první brance svého týmu. „Zápas byl celkem vyrovnaný, ale myslím si, že jsme ho zaslouženě vyhráli. Bylo to hodně fyzicky náročné utkání a chvílemi to připomínalo spíš ping-pong, byly tam samé dlouhé nakopávané balony,“ všiml si Škoda. Poslední zápas v tomto kalendářním roce sehraje Dynamo v neděli v Liberci.