Barcelona dostala počtvrté za sebou tři góly

B a r c e l o n a - Fotbalisté Barcelony dostali počtvrté za sebou tři góly, po Chelsea, Mallorce a Atlétiku Madrid překonali obranu slavného katalánského týmu třikrát i hráči Ovieda. Barcelona prohrála v sobotním utkání španělské ligy 0:3 a její šance na obhajobu titulu se rapidně snížily. Oviedo bojuje v nejvyšší soutěži pouze o záchranu, ale sobotní zápas zvládlo na výtečnou.
Do vedení dostal domácí tým dvaatřicetiletý panamský útočník Dely Valdés, který v 34. minutě přeskočil dva obránce a překonal Hespa přesnou hlavičkou. Jedenáct minut po půli sice Valdés neproměnil penaltu za ruku Franka de Boera, ale míč odražený od tyče dopravil do barcelonské sítě Argentinec Roberto Pompei. Třetí gól Ovieda, svůj jedenáctý v sezóně, přidal v závěru opět Valdés.

Nizozemský trenér hostů Louis van Gaal nezařadil do výpravy svého krajana Kluiverta za "nemístnou kritiku" a až po přestávce poslal na hřiště Guardiolu a Zendena. Čtyři minuty po jejich střídání však domácí zvýšili na 2:0 a ani útočné hvězdy Figo a Rivaldo nebyly schopny s nulou na barcelonském kontě už potřetí za sebou nic udělat.

V úterý čeká Barcelonu další těžký zápas, ve čtvrtfinálové odvetě Ligy mistrů musí doma proti Chelsea dotahovat dvoubrankovou ztrátu z Londýna. "Pořád máme šanci ve všech třech soutěžích," odmítal po zápase kritické hlasy trenér Van Gaal. "Bude to sice hodně těžké, ale pořád máme šanci," opakoval. "Dnes nás zlomila nespravedlivá penalta, ale v lize můžeme získat ještě patnáct bodů," dodal.

Barcelona má nyní stejný počet bodů jako Real Madrid, který díky Raúlově penaltě čtyři minuty před koncem zápasu zvítězil 1:0 v Zaragoze. Pokutový kop zařídil kontroverzní francouzský útočník Nicolas Anelka, který se v 59. minutě vrátil do madridské sestavy
místo vystřídaného Morientese. Raúl vstřelil ve španělské lize už rovnou stovku gólů.

1. AC Sparta PrahaSparta 35 27 6 2 82:30 87
2. SK Slavia PrahaSlavia 35 26 7 2 76:24 85
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 35 21 7 7 76:40 70
4. FC Baník OstravaOstrava 35 14 7 14 56:48 49
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 35 13 8 14 51:59 47
6. 1. FC SlováckoSlovácko 35 12 8 15 45:56 44