Radost ostravských hráčů z branky proti Mladé Boleslavi

Radost ostravských hráčů z branky proti Mladé Boleslavi | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

Ostrava - Ml. Boleslav 1:0, domácí odčinili debakl, prosadil se Šichor

• 15
Už s podporou skalních fanoušků vyhráli fotbalisté Baníku Ostrava nad Mladou Boleslaví těsně 1:0. Jedinou branku utkání vstřelil ve 20. minutě Marek Šichor, když přesně pálil k levé tyči. Domácí tak alespoň trochu odčinili debakl z posledního kola, v němž prohráli v Liberci vysoko 0:6, a ukázali, že se jim na stadionu na Bazalech daří. Vždyť zde pošesté v řadě neprohráli.

Přestože slezský klub před utkáním zjednodušil pravidla pro nákup vstupenek, po výprasku na severu Čech přišlo ještě méně lidí než na Brno. S ultras se však na Bazaly vrátila alespoň fotbalová atmosféra a Baník v ní udeřil hned z první povedené akce. Šichor si ve 20. minutě na velkém vápně vzorně zpracoval chytrý pas Lindpereho, tváří v tvář Hruškovi zachoval klid a umístěnou střelou k tyči poslal domácí do vedení.

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

"Myslím, že oproti zápasu v Liberci tam byl znát progres. Hlavně co se týká nasazení a dostupování hráčů. Dnes to bylo myslím fajn," řekl ostravský záložník Ján Greguš.

Boleslav už tak ofenzivní styl hry po gólu ještě více otevřela, jenomže do obrany Baníku se jí dostat nedařilo. Vyrovnat mohla ze standardní situace: Bořilův roh ve 26. minutě přesně trefil hlavou Navrátil, ale Pavlenka svým reflexem uhájil domácím vedení. "To byla jedna z jejich mála nebezpečných akcí. Měli jsme to založené na tom hrát po zemi, dostupovat je včas, a aby neměli standardky. Až na pár okamžiků jsme je uhlídali," řekl Greguš.

Ostravě naopak boleslavská snaha o vyrovnání vyhovovala, protože zadní řady soupeře nebyly zdaleka tak neprůchodné. Z několika nadějných brejků byl nejblíže druhému gólu Štěpán, kterého ale v 30. minutě vychytal Hruška. Daleko líp mohl s trestným kopem pět minut před půlí naložit i Kukec, ale ze středu velkého vápna nastřelil jen boleslavskou zeď. Hruška se mnohem víc zapotil vzápětí po dělovce Greguše, ale bombu pod břevno zlikvidoval.

"Měli jsme několik šancí na rozhodnutí zápasu, v tom máme co zlepšovat. Ale jako tým jsme podali dobrý výkon a to mě těší. Nepustili jsme je do žádné nějaké vyložené šance," řekl Greguš.

Jalové převaze Středočechů nijak nepomohlo poločasové dvojí střídání, v jehož rámci přišel na trávník Hůlka s exostravským útočníkem Magerou. Postupně hostující ofenzíva úplně uvadla a nespasil ji ani Wágnerův příchod. I když Baník se v závěru zatáhl do hlubokého bloku, hosté neměli jedinou šanci. Střídající debutant Šašinka naopak vydřel vyloženou šanci pro De Azeveda, který však po sólu na brankáře s Hruškou obstřelil i tyčku.

Hostující gólman se na poslední standardku vydal až do vápna Baníku, ale i závěrečný centr Pavlenka odvrátil a hosté po nepřesvědčivém výkonu zůstali bez bodu. "Naše hra byla celkově taková kostrbatá. Moc jsme ztráceli balony, dopředu jsme se dostávali v málo lidech. Baník byl bojovnější," řekl hostující útočník Lukáš Magera.