Dzon Delarge z Liberce (v modrém druhý zleva) překonal gólmana Bohemians Zdeňka...

Dzon Delarge z Liberce (v modrém druhý zleva) překonal gólmana Bohemians Zdeňka Zlámala (ve žlutém). | foto: Ota Bartovský, MAFRA

Liberec - Bohemians 1:1, bod berou hosté díky penaltě v nastavení

• 20
Liberečtí fotbalisté mířili k dalšímu vítězství. Jenže si v 26. kole první ligy proti Bohemians 1905 nepohlídali závěr. Remíza 1:1 téměř jistě znamená pro pražský tým jistotu záchrany, i Liberečtí se dalším bodem posunuli ke klidu.

Hosté měli první dvě šance, ale do půle inkasovali. Delarge dorazil hlavičku Bakoše, skóroval ve třetím utkání za sebou.

Hosté vyrovnali v samém závěru z penalty, nařídil ji sudí Kovařík, který se na hřiště vrátil po trestu za to, že chybně nařídil pokutový kop na Spartě proti Teplicím za nafilmovaný pád Lafaty.

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Bohemians potvrdili slušnou formu, na dvě výhry z Budějovic a doma nad Teplicemi navázali remízou.

„Myslím, že utkání nám nevyšlo. Do vedení jsme se dostali poměrně šťastně, ale nedařila se nám spousta věcí jako součinnost, souhra, kazili jsme přihrávky ve chvílích, kdy jsme mohli jít do přečíslení. Takový zápas občas někdy přijde, ale snažili jsme se to alespoň ubojovat. Chyběla nám k tomu minuta, ale takový je život,“ řekl liberecký trenér David Vavruška.

Jako první zahrozili hosté, ale Mosquerův pokus z úhlu i Škerleho dorážku zlikvidoval liberecký brankář Hroššo. Pak převzal aktivitu Slovan a poprvé se dostal do šance v 23. minutě. Po rychlém brejku Delargeho střílel Mudra, ale gólman Zlámal vyrazil na roh.

Z něj domácí udeřit nedokázali, povedlo se jim to až v 38. minutě. Bakoš po rohovém kopu hlavičkoval do tyče, k dorážce se dostal Delarge a poslal míč do prázdné branky. Konžský útočník se tak střelecky prosadil ve třetím utkání za sebou.

Delarge byl i u první šance Liberce po přestávce, když na vápně našel Bakoše, jehož technická střela šla těsně vedle. Na opačné straně dopadl stejně po přímém kopu hlavičkující Šmíd a poté neuspěli s pohotovou střelou zpoza vápna Rada ani Bartek.

Bohemians v závěru ještě přitlačili a dočkali se vyrovnání. Rozhodčí po Karišikově faulu nařídil pokutový kop, ke kterému se postavil Rada, a i když Hroššo vystihl směr jeho střely, na míč nedosáhl. Klokani tak ukončili černou penaltovou sérii, když tři předchozí pokusy neproměnili.

Pro Slovan šlo už o dvanáctý nerozhodný výsledek v sezoně a Liberec tak potvrdil, že je remízovým králem nejvyšší soutěže.

„Jeli jsme sem s tím, že my i Liberec se prezentujeme dobrými výsledky. Chtěli jsme to potvrdit a myslím, že se nám celý zápas dařilo soupeře eliminovat a byli jsme fotbalovější. Škoda, že kvůli nedisciplinovanosti našeho hráče jsme dostali první gól, navíc tam nebylo dobré bránění. Pak jsme se snažili vyrovnat a v závěru se nám to podařilo,“ řekl hostující kouč Roman Pivarník.