Slávistický záložník Jaromír Zmrhal (vpravo) v akci v duelu s Libercem

Slávistický záložník Jaromír Zmrhal (vpravo) v akci v duelu s Libercem | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

Liberec - Slavia 1:3, jeden, dva, tři. O výhře rozhodl Škoda hattrickem

• 23
Slávisté se odrazili do bojů o poháry, Liberec se naopak z předposlední příčky nezvedl. Souboj v 17. kole první fotbalové ligy jednoznačně vyzněl pro hosty z Prahy, kteří vyhráli 3:1. Všechny tři góly dal Škoda už v první půli a v tabulce střelců se dotáhl na prvního Doška. Oba se trefili jedenáctkrát.

„Všichni v Liberci jsme smutní. Především z výsledku a prvního poločasu. Dali jsme si prakticky sami velice laciné góly za stavu, kdy jsme vyrovnali a kdy jsme měli asi i víc ze hry. Měl jsem pocit, že jsem podlehli takové euforii a moc otevřeli hru,“ litoval liberecký trenér Jiří Kotrba.

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Slavia perfektně začala, první gól dala už po čtyřech minutách. Nedůraznou a průchodnou defenzívu Liberce, které poprvé vedli Jiří Kotrba s Josefem Csaplárem, rozebírali při každém útoku. Ale gól padl na druhé straně, kdy přízemní ranou ze střední vzdálenosti vyrovnal Obročník.

Nerozhodný stav vydržel jen deset minut. Škoda během dvou minut přidal po křídelních akcích spoluhráčů další dva góly a nasměroval Slavii za třemi body.

„Myslím, že na sebevědomí obou týmů se podepsalo, že jsme v podstatě první protiútok úspěšně zakončili gólem. Byť domácí ještě stačili v první půli odpovědět, tak jsme dvěma téměř slepenými góly z podobných situací dali na 3:1. V první půli naše hra snesla parametry, byť jsme ještě nějaké šance nedotáhli,“ prohlásil slávistický kouč Miroslav Beránek.

Škoda na začátku druhé půle mohl přidat dokonce čtvrtý zásah, ale proti byl brankář Kolář. Liberec se ještě snažil zápas zdramatizovat, v 55. minutě překonal Hrubeše Šural, jenže radost mu zkazil odmávaný ofsajd.

Domácímu útočníkovi zřejmě nebyl gól souzený, protože deset minut před koncem tečoval podle rozhodčích míč do sítě znovu z ofsajdu. V závěru už se Slavia ubránila i při šanci Ndiayeho, který trestuhodně přestřelil.