Muris Mešanovič z Jihlavy po spálené šanci proti Zlínu

Muris Mešanovič z Jihlavy po spálené šanci proti Zlínu | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Jihlava - Zlín 2:2, hosté dvakrát vedli, v závěru vyrovnal Mešanovič

• 0
Zlínští fotbalisté byli blízko osmému podzimnímu vítězství, v Jihlavě dvakrát vedli, ale nakonec duel 16. kola první ligy nevyhráli. Domácí Mešanovič dal osmý gól sezony a svému týmu zajistil, že nepřezimuje na sestupové příčce.

Hosty poslal do vedení kapitán Železník rovněž svým osmým gólem podzimu. Za Zlín byl nejspíš i poslední, protože v lednu přestupuje do Slavie.

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Jihlavští srovnali z penalty po faulu na Mešanoviče. Hosty poslal podruhé do vedení Koreš, v 74. minutě zužitkoval pěknou akci. Poslední slovo však měl Mešanovič.

„Na začátku utkání nám chyběla větší aktivita a agresivita v obou vápnech, ale postupně jsme se dostali do hry. Podařilo se nám vyrovnat a měli jsme i další šance, ale bohužel jsme pustili soupeře do brejku a znovu do vedení. Podle vývoje utkání jsme rádi, že se nám podařilo získat aspoň bod. Soupeř byl na rozdíl od nás efektivní. Remíza je zasloužená,“ řekl jihlavský trenér Milan Boška.

Zlín vyhrál předchozí tři ligové zápasy a i v Jihlavě začal výborně. Už ve 13. minutě Poznar po centru za obranu hlavičkou uvolnil kapitána Železníka, který nedal jihlavskému brankáři Hanušovi šanci a dal svůj osmý gól v sezoně.

Domácí o sobě dali důrazně vědět až po půlhodině hry, kdy Mešanovič po centru do vápna hlavičkoval těsně vedle zlínské branky. Po dalším jihlavském útoku už následovala penalta. Jugas v 34. minutě fauloval ve vápně Mešanoviče a tradiční exekutor pokutových kopů Vaculík střelou k pravé tyči srovnal.

Hned o dvě minuty později se dostal mezi obránce znovu Mešanovič, ale sám před gólmanem Holým trestuhodně přestřelil. Po hodině hry brankář Holý chyboval v rozehrávce a Nerad vysunul Mešanoviče, který v tutovce znovu selhal a nastřelil jen gólmana Fastavu.

Trest na sebe nenechal dlouho čekat. Vukadinovič dostal volný prostor na pravé straně, poslal přihrávku na malé vápno, kterou Koreš v 74. minutě bez problémů zužitkoval.

Mešanovič v závěru proměnil alespoň jednu z mnoha svých šanci. Šulek nacentroval do šestnáctky na Fulneka, který hlavou přistrčil míč k zakončujícímu bosenskému kanonýrovi.

„Do utkání jsme vstoupili dobře, ale gól na 1:0 nám paradoxně uškodil. Ztráceli jsme lehce míče, díky čemuž domácí ovládli hřiště a zaslouženě vyrovnali. Vyšel nám i vstup do druhého poločasu, hráli jsme náš aktivní a důrazný fotbal, za stavu 2:1 jsme měli ještě další šance, které jsme bohužel nevyužili. Domácí v závěru zjednodušili hru a zápas skončil asi spravedlivou remízou,“ poznamenal zlínský trenér Bohumil Páník.