Bratislavský Guede (vlevo)  v souboji s pařížským protihráčem Armandem

Bratislavský Guede (vlevo) v souboji s pařížským protihráčem Armandem | foto: Reuters

Slovan Bratislava získal v Evropské lize premiérový bod

• 26
Fotbalisté Slovanu Bratislava získali v Evropské lize premiérový bod. Ve třetím kole remizovali 0:0 v domácím prostředí s francouzským týmem Paris St. Germain, mohli však myslet na víc, protože soupeř dohrával o devíti. Žádný z Čechů v sestavě se nedokázal gólově prosadit, stejně jako jejich krajané v dalších zápasech.

Shodně pěti góly počastovaly soupeře celky německého Schalke a izraelského Maccabi Haifa. Málokdy vídané příděly dostaly kyperská Larnaka a rumunská Steaua Bukurešť.

Čtyřmi vstřelenými góly se mohou pochlubit týmy Metalistu Charkov (do sítě Malmö) a Twente Enschede (do sítě Odense).

V dresu Slovanu Bratislava odehrál proti aktuálnímu lídrovi francouzské ligy odehrál celé utkání pouze záložník Jiří Kladrubský, útočník Ivo Táborský nastoupil na posledních pět minut. Obránce Radek Dosoudil a další forvard Lukáš Hartig zůstali mezi náhradníky.

Pařížané sice měli na bratislavských Pasienkách více příležitostí, ale opakovaně naráželi na pozorného brankáře Hrošša. Klub s bohatými katarskými vlastníky se nakonec musel bát o výsledek. V 63. minutě totiž dostal druhou žlutou kartu záložník Chantome a za sedmnáct minut ho napodobil obránce Tiéné. Svěřenci trenéra Vladimíra Weisse se však ani přes závěrečný tlak neprosadili.

V dresu anglického Fulhamu si premiéru v Evropské lize odbyl český záložník Marcel Gecov, ale jeho tým prohrál v Krakově s Wislou 0:1.

Český reprezentant do jednadvaceti let, který nastoupil v novém působišti teprve v druhém soutěžním zápase po letním přestupu z Liberce, odehrál 75 minut. Další český hráč Zdeněk Grygera nebyl ani na střídačce.

Skvělý zákrok birminghamského gólmana Coosemanse v duelu s Bruggami

Alan z Bragy se snaží zkrotit míč při duelu s Mariborem

Johnson z Fulhamu si chce osedlat protihráče Wilka z Wisly Krakov

Fulhamu už po půlhodině zkomplikovalo situaci vyloučení Belgičana Dembélého. Domácí s Tomášem Jirsákem na lavičce početní výhodu využili v 60. minutě po trefě útočníka Bitona. Tři minuty před koncem musel po druhé žluté kartě ze hřiště také domácí Chávez, ale polské mužstvo si těsný náskok a první body v soutěži pohlídalo.

Schalke se záložníkem Janem Morávkem si na hřišti AEK Larnaka vypracovalo tříbrankový náskok už během sedmnácti minut prvního poločasu díky gólům Holtbyho, Huntelaara a Höwedese. V druhé pětačtyřicetiminutovce, do níž Morávek nastoupil místo Španěla Raúla, se trefil Draxler a znovu Nizozemec Huntelaar.

Austria Vídeň s útočníkem Tomášem Junem neudržela v Alkmaaru dvoubrankové vedení a remizovala 2:2. Hosté začali výborně. V 19. minutě překonal svého brankáře vlastním gólem obránce Marcellis a o deset minut později dorazil Junovu střelu do sítě Gorgon. Bývalému hráči Teplic a Sparty po přestávce zkazil radost ze třetího gólu ofsajd.

Bujará gólová oslava a pyramida fotbalistů Austrie Vídeň

Maher z Alkmaaru právě zmařil šanci v zápase s Austrií Vídeň

Alkmaar se vrátil do hry v 80. minutě po vlastním gólu Slováka Hlinky, kterého za tři minuty z velkého tlaku napodobil domácí Wernbloom a zachránil nizozemskému mužstvu alespoň remízu.

Lazio Řím remizovalo na stadionu FC Curych 1:1 a ani na třetí pokus se v soutěži nedočkalo vítězství. V roli žolíka nedokázal skórovat ani útočník Libor Kozák, který na posledních jedenáct minut vystřídal Francouze Cissého a připsal si teprve druhý soutěžní start v sezoně.

Vítěz předminulého ročníku Atlético Madrid nezvládlo v Udine závěr utkání a po gólech Benatii a Floro Florese z posledních dvou minut prohrálo 0:2. Španělský tým nedokázal skórovat ve třetím soutěžním utkání za sebou.

Skupina A:

Tottenham - Rubin Kazaň 1:0 (1:0)
Branka:
34. Pavljučenko. Rozhodčí: De Sousa (Port.).

PAOK Soluň - Shamrock Rovers 2:1 (1:0)
12. Lazar, 63. Vieirinha - 48. Sheppard. Rozhodčí: Asumaa (Fin.).

Hannover - FC Kodaň 2:2 (1:0)
29. Pander, 81. Pinto - 67. N'Doye, 89. Santin. Rozhodčí: Duhamel (Fr.).

Skupina C:

Hapoel Tel Aviv - PSV Eindhoven 0:1 (0:0)
Branka:
70. Wijnaldum z pen. Rozhodčí: Karasev (Rus.).

Rapid Bukurešť - Legia Varšava 0:1 (0:0)

FC Curych - Lazio Řím 1:1 (1:1)
29. Nikci - 22. Sculli. Rozhodčí: Gil (Pol.).

Sporting Lisabon - Vaslui 2:0 (1:0)
43. Evaldo, 70. Fernandez. Rozhodčí: Turpin (Fr.). ČK: 38. Wesley (Vaslui).

skupina D
1.Sporting Lisabon33006:19
2.Lazio Řím30214:52
3.FC Vaslui30214:62
4.Curych30213:52

Skupina E:

Dynamo Kyjev - Besiktas Istanbul 1:0 (0:0)
Branka:
90. Harmaš. Rozhodčí: Mažič (Srb.).

Stoke - Maccabi Tel Aviv 3:0 (3:0)
12. Jones, 25. Jerome, 32. Shotton. Rozhodčí: Kakos (Řec.). ČK: 42. Jerome - 56. Ziv.

Rozhodčí:
Probert (Angl.). ČK: 64. Chantome, 80. Tiene (oba PSG).

Athletic Bilbao - Salcburk 2:2 (0:2)
69. a 75. obě z pen. Llorente - 30. Wallner, 36. Leonardo. Rozhodčí: Bebek (Chorv.). ČK: 75. Lindgren (Salcburk).