Jorgos Vajanidis (vpravo) z Panathinaikosu útočí kolem Sikoua Niakateho z Bragy. | foto: Profimedia.cz

Braga si po 11 letech zahraje skupinu LM, postupuje i Galatasaray a Young Boys

• 7
Fotbalisté Bragy po jedenácti letech postoupili do skupiny Ligy mistrů. Portugalský tým s českým brankářem Lukášem Horníčkem na lavičce v odvetě závěrečného 4. předkola v Aténách porazil Panathinaikos 1:0 a navázal na úvodní domácí výhru 2:1. Účast v hlavní fáze elitní soutěže si zajistily i týmy Galatasaray Istanbul a Young Boys Bern, které vyřadily Molde, respektive Maccabi Haifa.

Bragu v Aténách podržel gólman Matheus, jenž se nejvíce předvedl proti hlavičce Vajanidise na konci úvodní půle. V 83. minutě zápas rozhodl Bruma střelou na zadní tyč. V nastaveném čase ještě byl po druhé žluté kartě vyloučen domácí Juankar.

Galatasaray už v sedmé minutě otevřel skóre. Ellingsen v pokutovém území přidržel Icardiho a argentinský útočník penaltu proměnil. Jenže pak domácí přenechali iniciativu norskému soupeři, který zahodil několik šancí, ale střídající Hestad v 66. minutě vyrovnal. Galatasarayi ale zařídil vítězství 2:1 Angeliňo ve třetí minutě nastavení tečovanou střelou z přímého kopu. Istanbulské mužstvo navázalo na triumf 3:2 z Molde a kvalifikovalo se do skupiny Champions League po čtyřech letech.

Young Boys po úvodní bezbrankové remíze v Haifě doma nakročili k postupu už v prvním poločase, kdy se trefili Itten a Seck do vlastní branky. Těsně po změně stran v Bernu přidal třetí gól Ugrinic. Švýcarský tým si zahraje podzimní fázi Ligy mistrů podruhé za poslední tři sezony.

Panathinaikos FC - SC Braga 0:1 (0:0)

Branky: 83. Bruma. Rozhodčí: D.Orsato – C.Carbone, A.Giallatini (všichni ITA). ŽK:65. Cantalapiedra, 74. Juankar - 6. Niakate, 79. Saatçi, 83. Bruma. ČK:90+1. Juankar. Diváci: 61 390.

Panathinaikos FC Brignoli – Vagiannidis, Jedvaj (43. Schenkeveld), Magnússon, Juankar – Bernard (78. Djuričič), Perez (C) (78. Čerin), Vilhena – Palacios (61. Aitor), Ioannidis (61. Šporar), Mancini

SC Braga Matheus – Gómez, Fonte, Niakate (49. Saatçi), Marín – Carvalho, R.Horta (C), A.Horta (64. Pizzi) – Bruma (87. Oliveira), Ruiz (87. Banza), Djaló (64. Zalazar)

Galatasaray Istanbul - Molde FK 2:1 (1:0)

Branky: 7. Icardi, 90+3. Angeliňo - 66. Hestad. Rozhodčí: Marciniak – Listkiewicz, Lupsik (POL). ŽK:45+5. Bardakcı, 74. Yılmaz - 5. Ellingsen, 33. Erling Moe, 85. Mnnsverk, 90+7. Berisha.

Galatasaray Istanbul Muslera (C) – Boey, Nelsson, Abdülkerim Bardakci, Angeliňo – Demirbay, Mertens, Torreira – Teté, Icardi – Kerem Aktürkoglu

Molde FK Karlstrom – Haugen, Bjornbak, Ellingsen – Knudtzon, Breivik, Mannsverk, Kaasa, Haugen – Wolff Eikrem, Brynhildsen

BSC Young Boys - Maccabi Haifa 3:0 (2:0)

Branky: 24. Itten, 29. Seck, 46. Ugrinič. Rozhodčí: Vinčič (Slovinsko). ŽK:75. Janko - 67. Podgoreanu. Diváci: 31 500.

BSC Young Boys Racioppi – Janko, Beito, Camaraa, Persson – Ugrinič, Lauper, Imeri – Itten, Rieder, Elia

Maccabi Haifa Nitzan – Haziza, Goldberg, Seck, Sundgren – Jaber, Mohamed, Chery – David, Pierrot, Khalaili