Liberec: Jiří Liška se raduje z vstřeleného gólu do sítě Dinama Bukurešť | foto: AP

Předčasně ukončeno, když český tým vedl: Dinamo Bukurešť - Liberec 0:2

• 7
Do konce zbývaly ještě nejméně dvě minuty, když rozhodčí musel utkání kvůli výtržnostem domácích fanoušků předčasně ukončit. Fotbalisté Liberce v tu chvíli vedli v úvodním zápase 4. předkola Evropské ligy na hřišti Dinama Bukurešť 2:0.

Osudem nedohraného utkání se nejspíš bude zabývat disciplinární komise UEFA. Liberec má každopádně blízko k postupu do základní skupiny.

Závěr utkání se změnil v "peklo" poté, co jeden z domácích fanoušků vběhl na hřiště, vytrhl rohový praporek u liberecké branky a začal s ním pobíhat po trávníku. Na hrací plochu pak vtrhli další diváci a hostující fotbalisté zasypáni sprškou kamení a různých předmětů se dali na úprk do kabin. -čtěte Po gólu Liberce nastalo peklo. Opilí rumunští chuligáni vtrhli na hřiště

Utkání jsme sledovali on-line

Slovan začal až překvapivě aktivně. Zkušeně držel míč a vůbec nepustil domácí do očekávaného úvodního náporu.

Odměna v podobě vedoucího gólu přišla po pěti minutách. Keričův rychlý únik sice ještě obrana Dinama zblokovala, ale míč se dostal ke Gebre Selassiemu, jehož povedený centr z pravé strany poslal do sítě přesnou hlavičkou přes gólmana Dolhu Liška.

Rumuny inkasovaná branka hodně rozhodila. Kazili spoustu přihrávek, vázla jim kombinace a Liberec v pohodě držel těsný náskok.

Dinamo poprvé zahrozilo v 17. minutě tečovanou přízemní střelou v podání N'Doyeho, po které následoval rohový kop. Jinak ale Severočeši dál pokračovali v aktivním výkonu.

Jedinou vážnou šanci si rumunský celek vytvořil deset minut před pauzou. Za hranicí vápna napřáhl Adrian Cristea a Hauzr jen konečky prstů vytáhl ránu nad břevno.

Domácí pokračovali v náporu i po příchodu z kabin. V 50. minutě se Torje marně dožadoval penalty, za chvíli ve velké šanci vychytal Núdoyeho Hauzr.

Tlak Dinama po hodině hry sílil. Libereckým se nedařilo držet balon a na jejich branku se začal valit jeden útok za druhým. Hodně agilní byl především střídající Andrej Cristea. Jeho akci a následný závar vyřešil v 66. minutě až stoper Holeňák, který v tísni odvrátil na roh.

Liberci se po patnácti minutách podařilo z velkého sevření vymanit a závěr naprosto ovládl. V 82. minutě ještě Liška trefil vnější tyč, ale v 84. minutě už střídající Blažek z otočky nezaváhal a pojistil vedením, což domácí příznivci neunesli.