VELKÁ CHVÍLE. Zlatan Ibrahimovic, rodák z Malmö, dává gól na hřišti Malmö.

VELKÁ CHVÍLE. Zlatan Ibrahimovic, rodák z Malmö, dává gól na hřišti Malmö. | foto: Reuters

Paříž nadělila debakl a postupuje, slaví také Juventus či Atlético

• 55
Další čtyři týmy mají kolo před koncem základní části Ligy mistrů zajištěnou účast v osmifinále - postup slaví fotbalisté Juventusu, Paris St. Germain, Atlétika Madrid a Benfiky Lisabon. Manchester United se bude strachovat do posledního utkání.

Králi středečního večera se stali Pařížané v čele s kanonýrem Zlatanem Ibrahimovicem, jenž nastoupil poprvé coby soupeř na hřišti rodného Malmö. A dal gól!

7000. gól

Di María se postaral o jubilejní 7000. gól v Lize mistrů - navíc shodou okolností na den přesně 23 let od historicky první branky v soutěži.

Na svou velkou chvíli si počkal do 50. minuty, kdy zvyšoval už na 3:0. PSG poté neinkasoval ani z nařízené penalty a zvítězil rozdílem třídy 5:0. Dvakrát se trefil Ángel Di María.

Ještě lépe si vedl jeho bývalý parťák z Realu Madrid Cristiano Ronaldo, jenž se ve Lvově proti Šachtaru Doněck blýskl dvěma góly a k tomu dvěma asistencemi. Stylově tak ukončil třízápasovou sérii gólového sucha.

Real díky Ronaldovu skvělému výkonu vedl ještě dvanáct minut před koncem 4:0, ale pak ukázal, že po debaklu s Barcelonou není v pohodě - Šachtaru dovolil sahat po bodu. V rozmezí 78. a 89. minuty totiž domácí nastříleli tři góly a nakonec prohráli mnohem důstojněji 3:4.

TREFIL SE. Cristiano Ronaldo z Realu Madrid (vpravo) právě skóroval proti Šachtaru.

Juventusu by ve šlágru proti Manchesteru City stačila i remíza, ale finalista minulého ročníku neponechal nic náhodě. Vítězství a posun na první místo skupiny D mu zajistil gól útočníka Maria Mandžukiče z 18. minuty.

Benfica Lisabon si mohla vybojovat postup už o pár hodin dříve než ostatní, protože nastoupila v Kazachstánu. S Astanou však jen remizovala 2:2, a tak doufala v úspěch Atlétika Madrid s Galatasarayem.

A španělský tým nezklamal, výhru 2:0 zařídil Antione Griezmann.

To Manchester United svou příležitost postoupit promarnil. V domácím duelu, který řídil český rozhodčí Královec, uhrál s PSV Eindhoven jen bezbrankovou remízu.

Tabulku skupiny B tak po výhře 2:0 nad CSKA Moskva vede Wolfsburg o bod před United, šanci má i o další bod zpět třetí PSV.

Liga mistrů - 5. kolo základních skupin

Skupina A

Malmö - Paris St. Germain 0:5 (0:2)
14. a 68. Di María, 3. Rabiot, 50. Ibrahimovic, 82. Lucas. Rozhodčí: Collum (Skot.) - MacGraith (Ir.), Connor (Skot.). Diváci: 20 000.

Šachtar Doněck - Real Madrid 3:4 (0:1)
78. z pen. a 88. Teixeira, 83. Dentinho - 18. a 70. Ronaldo, 50. Modrič, 52. Carvajal. Rozhodčí: Nijhuis - Van den Ven, Schaap (všichni Niz.). Diváci: 33 990.

CSKA Moskva - Wolfsburg 0:2 (0:0)
67. vlastní Akinfejev, 88. Schürrle. Rozhodčí: Rocchi - Cariolato, Giallatini (všichni It.). Diváci: 16 450.

Manchester United - PSV Eindhoven 0:0
Rozhodčí:
Královec (ČR) - Slyško (SR), Wilczek (ČR). Diváci: 75 000.

FC Astana - Benfica Lisabon 2:2 (2:1)
19. Twumasi, 31. Aničič - 40. a 72. Jiménez. Rozhodčí: Buquet - Debart, Gringore (všichni Fr.). Diváci: 25 000.

Atlético Madrid - Galatasaray Istanbul 2:0 (1:0)
13. a 65. Griezmann. Rozhodčí: Rizzoli - Di Liberatore, Tonolini (všichni It.). Diváci: 44 000.

Skupina C
1.Atlético Madrid53119:210
2.Benfica53119:610
3.Galatasaray51135:94
4.FC Astana50324:103

Skupina D

Juventus Turín - Manchester City 1:0 (1:0)
Branka:
18. Mandžukič. Rozhodčí: Brych - Borsch, Lupp (všichni Něm.). Diváci: 38 000.

Mönchengladbach - FC Sevilla 4:2 (1:0)
29. a 83. Stindl, 68. Johnson, 78. Raffael - 82. Vittolo, 90.+1 Banega z pen. Rozhodčí: Skomina -Praprotnik, Vukan (všichni Slovin.). Diváci: 45 177.