Liberečtí fotbalisté se hecují před zápasem proti Fiorentině.

Liberečtí fotbalisté se hecují před zápasem proti Fiorentině. | foto: Reuters

Fiorentina - Liberec 3:0, šance na postup se smrskly na minimum

• 13
Šance, že liberečtí fotbalisté postoupí do jarní vyřazovací fáze Evropské ligy, je už jen minimální. Český tým prohrál ve 4. kole na hřišti Fiorentiny 0:3 a ve své skupině zůstává poslední.

Liberec v dosavadních třech zápasech získal jediný bod za remízu na hřišti Karabachu. Poté dvakrát za sebou podlehl doma, když nestačil na PAOK Soluň a Fiorentinu.

A bilanci nevylepšil ani ve Florencii. Matematicky jeho postup možný je, ale šance už jsou jen titěrné. Liberci nemusí stačit ani dvě vítězství.

4.Liberec40134:101

V dalším utkání 24. listopadu přivítá Karabach a skupinu uzavře duelem na hřišti PAOK Soluň.

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Fiorentina se dosala do vedení ve 30. minutě, kdy Súkenník fauloval Iličiče a sám postižený hráč proměnil penaltu. Stejný fotbalista si také připsal první větší šanci zápasu, ale po čtvrthodině trefil tyč.

Druhý gól přidal Kalinič, který si zpracoval dlouhý nákop, obešel libereckého brankáře Hladkého a pak už jen střílel do prázdné brány.

Ve druhém poločase se Fiorentina trefila jednou. O třetí branku se postaral Cristóforo, jenž se trefil z dvaceti metrů přesně k tyči.

Severočechům kvůli zdravotním potížím chyběli hned tři stopeři a tak ve středu obrany netradičně nastoupil obvykle pravý bek Coufal, místo něhož hrál na straně Sýkora.

V úvodu potkala Liberec další velká nepříjemnost. Zranil se jediný klasický stoper v sestavě Hovorka, se slzami v očích opustil trávník na nosítkách a místo něj naskočil Nitrianský.

Gól mohlo dát i české mužstvo, když ve 21. minutě Bartl povedeným centrem z přímého kopu našel nabíhajícího Folprechta, jehož střelu z voleje vytáhl domácí gólman nad břevno.