Liberci ze zdravotních důvodů chybí spousta hráčů základní kádru: Nguyen, Knobloch, Pešek, Sadílek, Mosquera, Júsuf, Jugas, Chaluš, Tijani, Beran, Rabušic, Matoušek i Fukala.

Do branky se dnes postaví liberecký gólman číslo tři Lukáš Hasalík. Devatenáctiletý mladík zatím nemá na kontě jediný ligový start a na evropské scéně to pro něj bude velký křest.

Nákaza koronavirem řádí i v realizačním týmu, takže do Německa s týmem odcestoval jen hlavní kouč Pavel Hoftych, který zůstává negativní.

Premiéru v sestavě Liberce bude mít obránce Marios Pourzitidis, který tým posílil koncem října. Naposledy hrál druhou řeckou ligu.

Vogt
46. min Grillitsch o hráči
Akpoguma
61. min Nordtveit o hráči
29 Skov
Gačinovič
16 Rudy
Rudy
46. min Samassékou o hráči
Baumgartner
73. min Belfodil o hráči
33 Klauss
Klauss
10 Dabbur
Dabbur
61. min Adamyan o hráči

Cancola
90. min Dvořák o hráči
25 Hromada
Hromada
77. min Michal o hráči
Nešický
90. min Černický o hráči
23 Mara
12 Kosek
Kosek
90. min Kazda o hráči
19 Rondič
Rondič
67. min Csáno o hráči

Rozhodčí: Karasev - Demeško, Gavrilin

Na hrotu dostane šanci Imad Rondič.

Od Liberce se dnes nic nečeká, je jasným outsiderem zápasu, zvlášť s přihlédnutím k jeho velkému oslabení. „Hrajeme s nejsilnějším soupeřem ze skupiny, proti němuž bychom i v plné palbě měli vyhlídky nízké,“ řekl před zápasem kouč Pavel Hoftych.

Slovan minulý týden utrpěl debakl 1:5 na hřišti Crvené Zvezdy Bělehrad, na úvod skupiny však porazil doma belgický Gent 1:0.

Hoffenheim je lídrem skupiny, na úvod porazil Crvenou zvezdu 2:0 a poté zvítězil 4:1 v Gentu.

V lize se mu tolik nedaří, naposledy v pondělí prohrál doma s Unionem Berlín 1:3 a je dvanáctý.

Letos už však dokázal porazit Bayern Mnichov 4:1.

Trenér německého týmu Sebastian Hoeness před zápasem ujišťuje, že ačkoli je jeho tým jasným favoritem, českého soupeře nepodcení.

I Hoffenheim má poměrně velkou marodku, chybí například i český reprezentační obránce Pavel Kadeřábek.

S libereckými lapáliemi se to však nedá srovnat. Severočeský klub musel kvůli personální krizi před utkáním narychlo na evropskou soupisku dopsat hráče z rezervního týmu. Těch je dnes plná lavička.

Rozhodčí přivádějí oba týmy na hrací plochu.

Liberec bude hrát celý v bílém, domácí celek v modrém.

1

Začal první poločas utkání Hoffenheim - Liberec

2

První zákrok Hasalíka po zblokované střele Beboua.

4

Hasalík sebral centr směřující do liberecké šestnáctky.

6

Rychlý kontr Liberce končí faulem na Hromadu.

6

Nešický poslal z trestného kopu centr na první tyč, ten však domácí obrana odvrátila.

7

Baumgartner dal balon za obranu do běhu na Klausse, ten však zblízka Hasalíka nepřekonal. Skvělý zákrok libereckého mladíka.

10

Bebou centroval zprava, míč skončil v náruči Hasalíka.

11

Po další útočné akci domácího týmu následuje odkop od branky Liberce.

12

Hasalík musel na zem a vyboxoval nebezpečný centr z levé strany.

13

Baumgartner si narazil balon s Dabburem a zpoza vápna vypálil, odkrytý kout branky však přízemní střelou netrefil.

13

Další nebezpečná akce Hoffenheimu skončila ofsajdem.

15

Liberec srdnatě brání a zatím odolává tlaku favorita.

17

Míč se po zblokované střele snesl z výšky do Hasalíkových rukavic.

18

Hasalík šel včas ven z brány a zachytil míč před dobíhajícím Gačinovičem.

19

Dabbur z první pálil z patnácti metrů nad libereckou branku.

20

Tlak Hoffenheimu sílí, hraje se jen na polovině Liberce.

21

Po zásahu Koscelníku domácí kopou roh.

22

Moanes Dabbur (Hoffenheim) vstřelil gól. Hoffenheim - Liberec 1:0
Dabbur si ve vápně položil Pourzitidise, vyhnul se Kačarabovi a prostřelil Hasalíka.

25

Mikula dal malou domů a Hasalík odkopl míč daleko od své branky.

27

Přízemní centr Beboua do šestnáctky trefil jen Koskovy nohy.

28
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Marios Purzitidis (Liberec)
za faul v nebezpečné vzdálenosti od liberecké branky.

29

Moanes Dabbur (Hoffenheim) vstřelil gól. Hoffenheim - Liberec 2:0
Skov zahrával trestný kop z pravé strany a Dabbur dokázal v pádu špičkou tečovat balon za Hasalíkova záda.

32

Liberec na chvíli vyvezl balon, ale na jeho branku se už řítí další lavina.

35

Domácí vybojovali další roh.

35

Z něj branku Slovanu neohrozili.

36
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Melayro Bogarde (Hoffenheim)
za faul na Rondiče.

36

Nešický rozehrál standardku, ale trefil jen prvního hráče.

39

Hasalík vytáhl středu Rudyho na roh.

42

Hasalík chytil střelu Skova z dálky.

42

Skov pálil z nadějné pozice levačkou těsně kolem růžku liberecké branky.

44

Liberec po čase dokázal vyvézt míč za polovinu.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 2:0

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Hoffenheim - Liberec

46

Střídání Hoffenheim: ze hřiště odešel Sebastian Rudy, nahradil ho Diadié Samassékou

50

Hasalík šel na zem a vyboxoval míč před Klaussem.

51

Liberec se snad poprvé v utkání dostal do šestnáctky soupeře, Hromada však na míč hlavou nedosáhl.

51
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Martin Koscelník (Liberec)
za faul.

54

Skov zleva centroval do šestnáctky, Bebou zpětnou přihrávkou nikoho nenašel.

55

Mara centroval zleva na Rondiče, tomu se však na přední tyči hlavička nepovedla. První náznak liberecké šance.

55

Liberec následně kopal roh, branku však neohrozil.

57

Baumgartner nezpracoval přihrávku Bogarda a míče se zmocnil brankář Hasalík.

58

Koscelník odvrátil před Skovem na roh.

59

I ten hosté odvrátili.

59

Florian Grillitsch (Hoffenheim) vstřelil gól. Hoffenheim - Liberec 3:0
Grillitsch vypálil z dálky z první, balon prošel mezi nohama stopera Kačaraby až za záda Hasalíka. Laciný gól.

61

Střídání Hoffenheim: ze hřiště odešel Moanes Dabbur, nahradil ho Sargis Adamyan

46

Střídání Hoffenheim: ze hřiště odešel Kevin Vogt, nahradil ho Florian Grillitsch

65

Hasalík chytil střelu Gačinoviče.

67

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Imad Rondič, nahradil ho Lukáš Csáno

71

Sargis Adamyan (Hoffenheim) vstřelil gól. Hoffenheim - Liberec 4:0
Hasalík nepřesvědčivě vyrazil centr Baumgartnera a Adamyan napálil balon k tyči odkryté branky.

73

Střídání Hoffenheim: ze hřiště odešel Christoph Baumgartner, nahradil ho Ishak Belfodil

76

Sargis Adamyan (Hoffenheim) vstřelil gól. Hoffenheim - Liberec 5:0
Po zmatcích v liberecké obrany se Adamyan trefuje zblízka. Debakl pro Liberec se prohlubuje.

77

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Jakub Hromada, nahradil ho Kristian Michal

61

Střídání Hoffenheim: ze hřiště odešel Kevin Akpoguma, nahradil ho Havard Nordtveit

84

Balon Beboua skončil v moci Hasalíka.

85

Domácí se prokombinovali až před branku, ale Belfodil zblízka Hasalíka nepřekonal.