Sparta odstartovala do Evropské ligy domácí porážkou s Lille, když od 23. minuty hrála o deseti. I proto ji dnes bude chybět mladý defenzivní hráč Ladislav Krejčí, který byl vyloučen.

AC Milán, vedoucí tým italské ligy, v úvodním duelu skupinové fáze vyhrál na Celtiku 3:1.

Do sparťanské sestavy se po zranění vracejí Čelůstka i levý záložník Krejčí. Je tam znovu i Vindheim. Proti poslednímu duelu s Lille chybí potrestaný středopolař či stoper Krejčí a krajní hráč Karlsson.

Ze sestavy Letenských vypadl před zápasem pro potíže s chodidlem Hložek, to je pro Spartu citelné oslabení.

AC MilánAC Milán(4-5-1)

Tatarusanu
Calabria
68. min Conti o hráči
24 Kjaer
Kjaer
Romagnoli
80. min Duarte o hráči
5 Dalot
Dalot
Castillejo
Bennacer
80. min Kessié o hráči
21 Díaz
Díaz
8 Tonali
Tonali
33 Krunic
Krunic
88. min Maldini o hráči
Ibrahimovic
46. min Leao o hráči

Lischka
80. min Plechatý o hráči
Hanousek
Vindheim
10 Dočkal
Dočkal
90. min Patrák o hráči
Trávník
80. min Karabec o hráči
Pavelka
Krejčí
63. min Moberg Karlsson o hráči
39 Juliš
Juliš
63. min Kozák o hráči

Rozhodčí: Özkahya - Ersoy, Satman

„Musíme se také vyrovnat se soupeřovou tvrdostí, protože při napadání jeden na jednoho jsou velmi důrazní a nenechají se obejít. A jak jsme se přesvědčili proti Lille, takoví soupeři umí potrestat naše chyby. Proto se jich musíme vyvarovat,“ prohlásil sparťanský trenér Kotal.

Domácí se připravují na to, že soupeř z Prahy nastoupí s velkou energií, protože bude odpočatý a po důkladné přípravě, Kotal si však velmi dobře uvědomuje, že v první řadě chybí jeho celku herní praxe. Proto nabádá k jednoduché hře.

Domácím ude chybět obvyklá brankářská jednička Donnarumma, který má koronavirus. V pondělním ligovém utkání s AS Řím ho zastoupil Tatarusanu, Milán remizoval 3:3 a poprvé v letošní Serii A ztratil body.

Výkop budou mít hosté.

1

Začal první poločas utkání AC Milán - Sparta

1

Heča se hned po pár vteřinách zblízka podíval na Zlatana, který ho napadal při malé domů v podání Sparty. Poradil si odkopem.

1

Na polovině Pražanů útočný faul v podání Kruniče.

2

Sparťané se s míčem na noze dostali na polovinu hřiště, tam jim přihrávka utekla do autu.

2

Kjaer elegantně s hlavou nahoře vyjel z obrany AC Milán s míčem na noze, na levém křídle hledal vysunutého spoluhráče, rozhodčí píská ofsajd.

3

Do ofsajdu si nyní naběhl i Zlatan.

3

Vindheim se pokusil provětrat obranu domácích, Romagnoli byl rychlejší a pomohl si přihrávkou s brankářem.

4

Krunič si krok za pokutovým územím počkal na zpětnou přihrávku, měl hodně místa a času, vypálil však z první vysoko nad.

5

Hostím se nedaří podržet míč, ani když vhazují ze zámezí, a zase musí spěchat do obrany.

5

Vindheim dojel Bennacera, Italové budou rozehrávat z místa přestupku na vlastní polovině.

6

Rychlá akce domácích po pravém křídle, Ibrahimovič z 10 metrů hlavičkuje nad.

7

Dočkal dával balon rychle od nohy, Sáček už byl ale pomalejší a zůstal za zády domácího obránce.

7

Juliš si dlouhý pas prodloužil hlavou za sebe a sám si ho chtěl doběhnout, ale byl osamocen proti dvěma zadákům AC Milán.

9

Ibrahimovič na hrotu útoku nesobecky sklepl míč před Diaze, jeho nebezpečnou ránu zastavil nohou Čelůstka.

10

Sáček se dostal pod tlak a tak skoro až z poloviny hřiště posílá malou domů.

10

Domácí jsou opět na míči.

11

Sparta brání před vlastním pokutovým územím, Ibrahimovič je zkoušel zaskočit přihrávkou na obsazeného spoluhráče.

12

Chyba hostí při rozehrávce, na levém křídle se Hanousek nestačil rychle otočit a zachytit míč.

12

Pavelka se dobře vrátil do obrany a Diazovu přihrávku do šance odkopl.

13

Pavelka v souboji o míč srazil Kruniče, standardka pro domácí.

13

Bennacer poslal táhlý centr na zadní tyč, opět byl v akci Pavelka a prodloužil balon do zámezí. Roh pro AC Milán.

14

Sparťané (jmenovitě Krejčí) nestačili pokrýt Ibrahimoviče, jeho hlavička ale letěla vedle.

15

Teď ale Zlatan odevzdal míč hostům, kteří pílí dopředu.

16

Vindheim v pokutovém území našel Pavelku, jemuž se ale nepodařilo přejít přes Kjaera.

16

Dobrou pasáž v podání Pražanů zakončuje útočný faul.

17

Calabria při postupu po pravém křídle narazil na Trávníka, který ho důrazně poslal na zem.

18

Juliš výtečně napadal a získal míč pro Spartu.

18

Domácí ale zareagovali úplně stejnou herní činností.

19

Dočkalovi je pískám faul při souboji s Romagnolim.

19

Sparta se mírně osměluje, nevyklízí tak rychle útočnou polovinu a Kjaer pod tlakem odkopává do autu.

20

Čelůstka hraje v obraně velmi jistě, obranným zákrokem zároveň založil útok.

20

Vindheimův průnik končí Romagnoliho faulem, tohle bude velmi zajímavá šance pro Spartu!

21

Dočkal z levé strany místo centru zkusil přímé ohrožení branky. Tatarusanu balon v poklidu chytá.

22

Tonali si zpracovával míč déle než měl, Trávník mu ho ukopl.

23

Diaz hledal uličkou Castilleja, domácí hráč byl v těsném ofsajdu.

24

Brahim Díaz (AC Milán) vstřelil gól. AC Milán - Sparta 1:0
Hosté to s bohorovností přehnali, Lischka dostal na polovině hřiště míč už do obtížné pozice, odevzdal ho a rychlý brejk po Zlatanově přesné přihrávce zakončuje Diaz.

26

Domácí si věří, Tonali proskočil mezi dvěma Pražany a dával Bennacerovi, jemuž patička už nevyšla.

27

Milán pokračuje v útočení, Diazovi na poslední chvíli zabránil ve střele Hanousek.

28
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Bořek Dočkal (Sparta)
Dočkal hrál vysokou nohou, šel po míči, ale trefil Diaze.

30

Znovu se hraje a Heča se vytáhl proti Kruničovi.

31

Pavelka přerušil akci domácích, když čistě odebral míč Bennacerovi.

32

Dočkal faulován při vyvážení balonu, hosté dostanou další příležitost.

33

Ibrahimovič číhal na brankářův odkop v ofsajdu.

33

Jak se Sparta pomalu začala zvedat, tak gól výrazně uklidnil domácího favorita, který nyní na hřišti dominuje.

34

Calabria na pravém křídle přihrál do zámezí.

35

Dočkal si narazil s Hanouskem, ten mu sice vrátil nepřesně, ale domácí zahráli do autu.

35

Spartě vhazování nevyšlo a rychle musí spěchat zpět.

36

Penalta pro AC Milán.

36

Do pokutového území před Heču letěl centr, Lischka stáhl Ibrahimoviče na zem a je zle.

36
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal David Lischka (Sparta)

36

Ibrahimovič penaltu neproměnil! Pravačkou trefil břevno.

38

Obraz hry se po zahozené penaltě moc nezměnil, domácí drží míč.

38

Sáček obešel Zlatana, což je pro něho jistě cenný skalp, následně ale přihrávkou před branku našel jen Kjaera.

39

Diaz si při přebírání míče pomohl rukou, hrát bude Sparta.

39

Pavelka se vysunul po pravém křídle, na centr ale nedostal čas.

40

A už to zase hoří před Hečou, kde si Hanousek musel narazit s brankářem.

40

Ibrahimovič je zjevně rozladěný, po vypuštěném souboji se Sáčkem si pomohl útočným faulem proti Vindheimovi.

41

Dočkal obloučkem hledal Krejčího, hosté se krátce udrželi v útoku.

42

Rychlá kombinace Sparty v pokutovém území, Trávník se ocitl v ofsajdu.

43

Hosté opět zvedají hlavu. Trávníka musel při zpracování míče zastavit nedovoleně Tonali.

44

Do pokutového území vyšle balon Krejčí.

44

Tak až Dočkal to byl, kdo po rozehraném signálu hledal Juliše, ten v pokutovém území padá a hosté se dožadují penalty.

44

Možná až v přerušené hře se podíváme na video, zatím útočí AC Milán.

45

Domácí kombinují, jako kdyby se snažili s míčem na noze dohrát poločas.

45

Nákop na Castilleja, Heča byl u balonu dřív.

45

Nastavuje se jedna minuta.

45

Další pohledná akce Sparty Hanousek už to asi s další přihrávkou přehnal, ale balon teď šel hostům rychle od nohy.

45

Roh pro Spartu.

45

Dočkalův míč prošel pokutovým územím, opět si hosté mysleli, že by mohla být penalta po zpracování míče Kjaerem, zase z toho však nic není.

47

Castillejo si na hrudi zpracoval míč, Pavelka ho pro jistotu srazil na zem.

47

Střídající Leao hned v akci, z malého vápna hlavičkuje po Calabriovu centru nad.

48

Dočkal váhal s rozehrávkou a Diaz mu míč sebral, díky Pavelkově bojovnosti se ale znovu dostává k rozehrávce.

49

Ta je ale kostrbatá, hosté si sami posílají míč do autu.

49

Vynikající Heča v brance Sparty drží rozdíl jednoho gólu! Napřed si na něm vylámal zuby Leao a poté s dorážkou Tonali, obě to byly vyložené šance.

50

Leao je v útoku AC Milán pohyblivější než slavný Zlatan, a to bude pro Spartu asi špatná zpráva. Další šance domácích skončila Castillejovou střelu těsně vedle.

52
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal David Pavelka (Sparta)

53

Juliš se pokusil projít přes Kjaera, obránce domácích zahrál do autu.

53

Teatrální Dočkalův pád poblíž branky AC Milán nenašel odezvu u rozhodčího.

54

Hanousek si nerozuměl s Krejčím a těžit z toho může Castillejo.

54

Bezradný Trávník zůstal na útočné půli osamocen a nechal se odzbrojit.

55

Domácí se teď stáhli na vlastní polovinu a nechávají Spartu něco vymyslet.

56

Pohledná kombinace hostí směrem k brance, až Vindheimův pokus o centr dopadl tristně, skončil až na tribuně.

57

Rafael Leao (AC Milán) vstřelil gól. AC Milán - Sparta 2:0
O střídajícím útočníkovi AC Milán jsme mluvili, a je to tady. Čelůstka se na jeho náběh jen díval, Leao zůstal sám před Hečou a z prvního doteku ho překonává.

59

Lischka zase zaváhal, u rohového praporku ještě stačil dostihnout Diaze a zahrát na roh.

59

Tonali trefil na bližší tyči Hanouska.

60

Chvilku se nebude hrát, ve vzdušném souboji se střetli hlavami Krunič a Pavelka.

61

Zase hrozil Leao, Čelůstka před ním zahrál na roh.

62

Romagnoli hlavičkoval vedle, Heča se raději ale vrhl po balonu, aby z toho nebyl další roh, kdyby hlavičku někdo z hostů tečoval.

63

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Lukáš Juliš, nahradil ho Libor Kozák

63

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Ladislav Krejčí, nahradil ho David Moberg Karlsson

64

Ač nastoupil až na druhý poločas, Leao je zatím mužem utkání. Další jeho náběh za obranu neskončil samostatným únikem na Heču jen o fous, střídající hráč nedokázal centr zpracovat.

65

Moberg Karlsson sice umotal obránce, ale Hanousek už byl s míčem u nohy pomalý a obránce ho vytlačil zpět.

65

Dlouhý pas letěl na malé vápno domácích, Tatarusanu tam byl rychleji než Vindheim.

66

Diogo Dalot (AC Milán) vstřelil gól. AC Milán - Sparta 3:0
Na druhý gól Milána přihrál, třetí dal Dalot už sám. Od poloviny hřiště šel sám, dostal do na dostřel Hečovi a nekompromisně po zemi k bližší tyči ho překonal.

68

Střídání AC Milán: ze hřiště odešel Davide Calabria, nahradil ho Andrea Conti

69

Leao ranou z hranice pokutového území trefil Čelůstku.

70

Hanousek je aktivní, vyrazil z obrany dopředu a na půlicí čáře ho fauluje Tonali.

70

Trávník na pravém křídle zezadu sražen Romagnolim, standardka pro hosty.

71

Zajímavá pozice pro Moberga Karlssona. Odražený míč prudce napálil asi metr nad.

71

Kozák u míče, při zpracování mu utekl do zámezí, bylo to ale s drobným faulem.

72

Trávník se pokusil kombinovat s Trávníkem, Conti do toho vstoupil faulem.

72

Moberg Karlsson centroval na Čelůstku, obránce domácích byl důraznější.

74

Heča vyběhl až na hranici pokutového území a sebral míč, za nímž se hnal Diaz.

74

Vindheim našel obloučkem Moberga Karlssona, ten pokusem o střelu trefil bránícího hráče.

75

Šance pro AC Milán na zvýšení skóre, Castillejo trefil Čelůstku.

76

Sáček se pustil do souboje jeden na jednoho s Contim a neuspěl.

77

Sparta chystá střídání, zahrají si Plechatý a Karabec.

77

Bennacer hladce prošel středem hřiště, po nabíhajících útočnících ale přihrávku hodil jako kost po psovi.

78

Dočkal je na zemi, Bennacer ho ale zřejmě zastavil čistě.

79

Sparta v lehce delším držení míče.

79

Heča neměl komu rozehrát, nikdo se mu nehýbal, tak nakrátko kombinoval s Trávníkem a ten mu vrací.

82

Sparta se závěr snaží odehrát důstojně a aktivně.

82

Sáčkův centr sice nenašel Kozáka, ale odražený míč získal Moberg Karlsson a jeho ránu musel vykopnout z malého vápna Kjaer.

84

Leao je namlsaný, Diaze se pokusil uvolnit patičkou mezi obránci, nerozuměli si.

85

Hanousek se z levého křídla nedokázal vyháčkovat blíž k pokutovému území, hrají domácí.

85

Přihrávka na Kozáka, ten v rozevlátém náběhu, Dalot ho s přehledem uhlídal.

86

Dočkal místo přesné přihrávky odevzdává míč brankáři.

87

Castillejo mohl jít po pravém křídle do velmi nebezpečného brejku, zbrzdil ho však.

88

Pavelka postrčen Dalotem, máme čas na střídání.

88

Střídání AC Milán: ze hřiště odešel Rade Krunic, nahradil ho Daniel Maldini

89

Diaz si přes sparťanský trojblok netroufl na střelu levačkou, domácí ale zůstávají v útoku.

89

Po Hečově zákroku rozehrávají sparťané, mají ale těžkou šichtu prokousat se od vlastního vápna.

90

Moberg Karlsson hraje s chutí, odvážně, od levé lajny si to namířil na střed hřiště a vypálil nad.

90

Ještě se na něho trochu vyčítavě díval Karabec, který už napřahoval, že akci zakončí ranou zpoza vápna.

90

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Bořek Dočkal, nahradil ho Vojtěch Patrák

90

Nastavují se tři minuty. Pak bude sparťanské trápení u konce.

90

Domácí v poklidu kombinují, dávají si míče do útoku a zase dozadu a tak se posunují po hřišti.

90

Až nepřesná přihrávka končí u Heči.

90

Mnuta do konce, balon je u branky AC Milán v držení domácích.

90

Patrák si vybojoval faul, při zakládání útoku Sparty ho srazil Conti.

90

Domácí favorit vyhrává hladce a zaslouženě, na Spartě se kromě rozdílu v kvalitě hráčů krutě projevila i nerozehranost.