Slavia má izraelskému soupeři co vracet. Právě na stadionu v Petah Tikvě zahájila letošní účast v základní fázi Evropské ligy, ale po nepříliš povedeném výkonu tam podlehla 1:3.

Slavii stačí remíza a s předstihem postoupí do jarní vyřazovací části.

Proti minulému pohárovému duelu udělal trenér Trpišovský dvě změny, místo Bořila a Lingra začínají Oscar a Stanciu.

1

Začal první poločas utkání Slavia - Hapoel Beer Ševa

SK Slavia PrahaSlavia(4-5-1)

Kolář
Masopust
80. min Provod o hráči
15 Kúdela
Kúdela
6 Zima
19 Oscar
Oscar
61. min Bořil o hráči
12 Sima
Ševčík
80. min Traoré o hráči
Stanciu
64. min Lingr o hráči
3 Holeš
Holeš
Olayinka
16 Kuchta
Kuchta
80. min Musa o hráči

Taha
81. min Gamon o hráči
5 Cedek
Cedek
14 Twitto
Twitto
Sallalich
61. min Yosefi o hráči
35 Bareiro
Bareiro
46. min Madmon o hráči
Keltjens
10 Josué
Josué
76. min Hatuel o hráči
25 Varenne
Varenne
61. min Shviro o hráči

Rozhodčí: Bognar - Buzás, Szert

1

Pár vteřin stačilo hostům, aby zaútočili, a Masopust musel hlavou zahrát na rohový kop.

1

Josué ho zahrál na bližší tyč, balon se k němu vrátil a pak se Josué snažil prosadit mezi dvěma bránícími hráči. Za zvýšeného úsilí obrana Slavie odolala.

2

Hosté v ofsajdu.

3

Slavia je s míčem na vlastní polovině a vyčkává.

4

Tato činnost pořád trvá.

4

Holeš to zkusil kolmicí do prostoru, Sima se tam hnal mezi tři obránce a donutil je k zahrání na roh.

5

Centr skončil u opačného rohového praporku, domácí zůstávají v útoku.

5

Ale domácí sázejí víc na držení míče než na přímočarost a zase jsou až před Kolářem.

6

Další pokus vysunout Simu končí u brankáře Levity.

7

Stanciu si seběhl na levé křídlo, suverénně tělem ho tam odstavil Taha.

7

Masopust dostal prostor před pokutovým územím, Masopust si udělal pár kroků ke středu hřiště a jedovatou přízemní ranou nadělal Levitovi starosti.

8

Olayinka na levém křídle kombinoval s Holešem, pak si vzal míč pro sebe a pokusil se probít před branku a po souboji upadl.

9

Holešův faul ve středovém kruhu.

9

Sallalich unikal po pravém křídle, Oscar ho nedovoleně stáhl na zem. Standardka pro hosty.

10

Rozehraná po zemi do pokutového území, Sallalich si zopakoval souboj s Oscarem, nastřelil ho a vybojoval roh.

11

Stanciu řeší situaci odkopem.

12

Masopustova přihrávka sražena do zámezí, domácí pokračují v postupu vpřed.

12

Holeš zakombinoval se Simou, toho bránící hráč nepustil do centru.

13

Na druhý pokus přihrávka před branku hostí, Kuchta na ni nedosáhl.

13

Stanciu si hledal místo mezi hostujícími obránci, jeden z nich byl rychlejší a balon razantně odkopl.

14

Sima se před malým vápnem za Ševčíkovým centrem, chybělo mu pár decimetrů.

15
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Lukáš Masopust (Slavia)

16

Odražený míč nabral Sallalich z halfvoleje, rána mu šla hodně vedle.

17

Masopust na rohu pokutového území našel Holeše, který zkusil technickou střelu levačkou na zadní tyč. Střela šla nad.

18

Twitto si na levém křídle naběhl na dlouhou přihrávku, Slavia ale nemá zájem dostat se pod tlak.

20

Varennemu balon poskakoval a pořádně mu nafackoval, míče se rádi ujali domácí.

20

Stanciu v přehuštěném prostoru před pokutovým územím ztratil míč, bleskově ho zase získal a vybojoval faul.

21
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Mariano Bareiro (Hapoel Beer Ševa)

22

Po faulu loktem už je Stanciu oklepaný a může si nachystat standardku. Míč stojí zhruba metr před pokutovým územím.

22

Stanciu se pokusil prostřelil zeď, jeden z clonících domácích borců nestačil uhnout a po odrazu od něho letí střela vedle.

23

Před Simou zahrál Kabha skluzem do autu.

24

Slavia to dál zkouší trpělivě, ale Ševčík při kombinaci na vlastní polovině uklouzl a hosté mohou vyrazit do kontru.

24

Zimovi se nepovedl odkop, místo dopředu letěl za branku. Roh pro izraelské hosty.

25

Josué to místo na přední tyč dal doprostřed malého vápna, kde nehlídaný Varenne hlavičkoval nad.

26

Sima faulován na polovině hřiště při vyvážení míče.

26

Oscar si vymyslel rychlou akci, Stanciu mu hodil narážečku zpět dost nepřesně, ale Oscar byl naštěstí pro domácí faulován.

27

Masopust nahrával na zadní tyč, Sima skončil po urputném souboji na zemi a balon mu pleskl o ruku. Buď útočný faul nebo hraní rukou, pokračuje se odkopem od branky hostů.

28

Územní převaha Slavie nabírá na síle, už by to chtělo i gólové šance.

29

Olayinka se kolem Tahy probil do pokutového území, Sima si pohybem zpět naskočil na hlavičku a zakončil nad.

30

Holeš ze středu hřiště nabil Ševčíkovi na dva centry, ani jeden z nich mu nevyšel.

30

Poté to Slavia zkusila přes levou stranu, Zima a Olayinka si spíš překáželi a jejich váhání ukončil střelou vedle Stanciu.

31

Abdallah Sima (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Hapoel Beer Ševa 1:0

31

Na krásný Kuchtův centr z levého křídla naskakovali sice brankář Levita a obránce Taha, ale taky Sima. Ten se dostal o patro výš než oni a hlavou otevírá skóre.

33

Domácí pokračují v náporu, ke standardce se staví Stanciu.

33

Rozehrál ji doleva, kde byl Oscar, jehož centr ale bez potíží odrazila obrana hostí.

34

Po týdnu v Evropské lize zase zkratoval Kolář, nohou ve vápně našel přímo nohu Josuého, hosté to ale nedokázali potrestat.

36

Nicolae Stanciu (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Hapoel Beer Ševa 2:0
Olayinka si před pokutovým územím nerozuměl s Kuchtou, míč se ale odrazil ke Stanciuovi, ten neváhal, nachystal si ho na levačku a prudkou ranou po zemi zvyšuje.

38

Twitto si nedokázal zpracoval balon u rohového praporku, aut pro Slavii.

40

Trocha nepřesností domácích před vlastním vápnem, už ale soupeře napadáním vytlačují až za polovinu hřiště.

41

Hosté trochu přidali na pohybu, Dadia měl na noze nebezpečný centr před Koláře, na poslední chvíli ho zastavil Olayinka.

43

Sima obtěžoval před izraelskou obranou Kabhu, už to bylo na hraně útočného faulu, pak do souboje přiletěl Kuchta a to už faul byl bezpečně.

46

Střídání Hapoel Beer Ševa: ze hřiště odešel Mariano Bareiro, nahradil ho Ilay Madmon

47

I po změně stran se hraje podle „sešívaných“ not.

48

Holeš si narazil s Kuchtou, byl v pohybu směrem do pokutového území, ale před pravačkou mu míč skočil.

49

Stanciu dostal spoustu místa ve středu hřiště, nahrál doleva Oscarovi, ten vracel před branku a tam byli hosté v obraně připraveni.

49

Masopust si koleduje, už má žlutou kartu a tvrdě fauluje znovu.

50

Keltjens si to namířil dopředu po levém křídle, odzbrojil ho Olayinka.

51

Kolářovi chyba z prvního poločasu neubrala na sebevědomí, suverénně rozehrál do křídla na Masopusta.

51
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal David Keltjens (Hapoel Beer Ševa)

52

Nastartovaný Sima, Kabha si ale dobře stoupnul před něho a po křídle ho nepustil.

53

Hosté v ofsajdu, Varenne se za centrem natahoval zbytečně.

54

Další náznak šance domácích, Zima se pokusil hlavičkovat po rohovém kopu.

56

Olayinka po výtečném Kuchtově sklepnutí míče stál sám před brankářem, při bleskovém tempu kombinace si ale šanci nedokázal nachystat až do konce.

57

Josué vedl míč až moc dlouho, Holeš si ho „nabral“ a poslal ho na zem. Slavia jde do útoku.

58

Rychlá Masopustova akce, zakončená pasem na úplně volného Kuchtu. Útočník Slavie se v zápase stále zlepšuje, ale tahle jeho hlavička šla ve 100% šanci jen doprostřed na gólmana.

60

Domácí si nahrávali na pravém křídle, a když ti tudy nešlo, vrátili se na pár přihrávek zase ke Kolářovi.

60

Stanciu vzduchem za obranou našel Simu, tomu nesedla přihrávka do pokutového území.

61

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Murphy Dorley Oscar, nahradil ho Jan Bořil

61

Střídání Hapoel Beer Ševa: ze hřiště odešel Gaëtan Varenne, nahradil ho Itamar Shviro

61

Střídání Hapoel Beer Ševa: ze hřiště odešel Sintyahu Sallalich, nahradil ho Tomer Yosefi

63

Stanciu je na zemi, naznačuje problémy s hrudníkem.

64

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Nicolae Stanciu, nahradil ho Ondřej Lingr

65

Domácí už si hrají pro radost, Kuchta hledal s otočky spoluhráče ve vápně. Nerozuměli si, ale domácí pokračují vhazováním.

67

Olayinka zapojil do hry střídajícího Bořila, kterého sice obrana zastavila, ale odražený míč si našel Kuchta a z úhlu nastřelil vybíhajícího Levitu.

68

Olayinkova hlavička nad.

69
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Tomer Yosefi (Hapoel Beer Ševa)

69

Lingr hlavičkoval přesněji, ale jen do prostoru, kde hlídkoval brankář Levita.

70

Slavia hraje v klidu, kontroluje zápas.

72

Masopust vysunul Kuchtu, ten si v obtížné pozici proti dvěma obráncům poradil a dostal balon až na Levitu.

74

Holešova rána z dálky nad.

75

Lingr si v pokutovém území nachystal střelu, do které mu skočil Cedek.

75

Laxního bránění Slavie využil Yosefi, předložil balon na malé vápno Shvirovi a ten byl v šanci, jenže podklouzl.

76

Střídání Hapoel Beer Ševa: ze hřiště odešel Josué, nahradil ho Rotem Hatuel

78

Tempo opadlo, Slavia dál drží míč na polovině hostí.

82

Nepříjemný Hatuelův zákrok na Bořila, obránce Slavie bude v pořádku.

85

Dudu Twitto (Hapoel Beer Ševa) vstřelil vlastní gól. Slavia - Hapoel Beer Ševa 3:0
Dlouhý míč na levém křídle doběhl Olayinka, naservíroval ho před branku a tam Sima s přispěním obránce Twitta zvyšuje.

87

Domácí kombinují na útočné polovině. Hosté ještě nejsou laxní nebo odevzdaní, ale nestačí jim.

89

Zima obloučkem za obranou našel Simu, ten si počkal, až se mu míč snese na kopačku, načasoval si krok a vystřelil. Levita dokázal tuhle střelu krýt.

90

Nastavují se dvě minuty.

90

Ještě jeden pokus hostí o brejk, ale ani tento není zakončení střelou na branku. Vrátil se Zima a zakročil.