To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 12:5. Střely mimo: 6:6. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 11:16.

odvetné semifinálové utkání je za námi a my dnes viděli další útočně laděný fotbal. AS i přes nepříznivý stav nic nevzdalo a mezi 57. a 60. minutou se nadechlo k náporu, kdy nejprve Edin Džeko srovnal a Bryan Cristante strhl vedení na stranu domácích. Gólů mohlo být o mnoho více, jenže v brance stál výtečný de Gea, který pochytal mnoho střel a byl tak veledůležitou postavou Manchesteru. Tou další personou byl Edinson Cavani, když svou dnes druhou trefou srovnal v 68. minutě na 2:2. Přesto se římský celek může radovat z alespoň dílčího úspěchu, dnešní duel totiž vyhrál a o vítěznou trefu se v 83. minutě postaral střídající Nicola Zalewski, jehož ránu si Alex Telles srazil na vlastní branku. Zápas tak skončil výsledkem 3:2 pro AS Řím, do finále Evropské ligy však postupuje Manchester United.

AS ŘímAS Řím(4-2-3-1)

83 Mirante
Mirante
Karsdorp
Smalling
30. min Darboe
Ibañez
33 Peres
Peres
69. min Santon
Cristante
23 Mancini
Mancini
11 Pedro
Pedro
76. min Zalewski
Pellegrini
Mchitarjan
9 Džeko
Džeko
76. min Mayoral

Manchester UnitedManchester United(4-2-3-1)

1 de Gea
de Gea
Wan-Bissaka
46. min Williams
3 Bailly
Bailly
Maguire
23 Shaw
Shaw
46. min Telles
van de Beek
17 Fred
Fred
Greenwood
Fernandes
84. min Mata
6 Pogba
Pogba
64. min Matić
7 Cavani
Cavani
73. min Rashford

Rozhodčí: Brych – Borsch, Lupp (všichni GER)

90+3

Mchitarjanovi utekl míč od kopaček a dokutálel se mimo hrací plochu. David de Gea s odkopem pospíchat nebude.

90+2
Karty

Ještě jedna karta pro Manchester, za útočný faul u vápna ji dostal Brandon Williams.

90+1

Držet míč a nikam se už moc nehnat, to je cíl hostů na přidaný čas.

90

Budou se nastavovat čtyři minuty.

89

Další střelecký pokus hostů, který skončil zcela mimo, autorem byl tentokrát Williams.

88

Rashfordova střela skončila vysoko nad, Mirante pospíchá s rozehrou.

87

Kombinace hostů u středu, tohle jim bohatě stačí.

86

Manchester se snaží držet míč co nejdál od branky a nepřipustit ještě nějaké pozdní drama.

85

David de Gea se dnes rozhodně nenudí a svému celku možná zachránil postup, neboť domácí jej zasypávají velkým množstvím střel. Další akci musel hasit ve spolupráci se svou obranou.

84
Karty

Žlutá karta na straně domácích, nedovoleným zákrokem si ji vysloužil Bryan Cristante.

84

Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Bruno Fernandes, přichází Juan Mata.

83

AS Řím právě vstřelil branku!
Domácí jdou opět do vedení, když si centr z levé strany prošel ke střídajícímu Zalewskimu a jeho pohotovou střelu srazil hostující ALEX TELLES na branku a míč prošel de Geovi mezi nohami do sítě – 3:2.

82

Hosté chystají ještě jedno střídání, musí si ale počkat na přerušení hry.

81

Mchitarjan prostrkával na Pellegriniho, dal mu však až moc prudký pas a míč skončil u brankáře hostů.

80

Pokračuje snaha římského klubu urvat alespoň v tomto utkání výhru, akce ale naráží na i v tuto dobu neúnavně pracující obranu Manchesteru.

78

AS v postupné akci, tentokrát levým křídlem, Santonovi ovšem schází větší podpora spoluhráčů.

76

Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Pedro, přichází Nicola Zalewski.

76

Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Edin Džeko, přichází Borja Mayoral.

76

Na Pedrův centr z pravé strany si nejvýše naskočil Džeko, ale i jeho hlavička byla vyšší...

75

Další z rohových kopů AS Řím, tento centr od rohového praporku de Gea v chumlu hráčů zvládl vyboxovat.

74

Z něj nic nebylo, hosté se v poklidu dostali ze své šestnáctky.

73

Po Pellegriniho přihrávce do běhu zakončoval Mchitarjan a lehce tečovaná střela se odrazila od tyče mimo hrací plochu – roh.

73

Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Edinson Cavani, přichází Marcus Rashford.

72
Karty

... a taky pro domácího Ricka Karsdorpa.

72
Karty

U pokutového území AS se nám strhla krátká strkanice, kterou rozhodčí vyřešil žlutou kartou pro Edinsona Cavaniho...

70

Pokud by se domácí tým chtěl dočkat prodloužení, musí dát čtyři branky a žádnou již neinkasovat.

69

Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Bruno Peres, přichází Davide Santon.

68

Manchester United právě vstřelil branku!
Hosté si došli pro uklidňující gól, a máme zase srovnáno. Po krátké kombinaci u levého rohu šestnáctky nacentroval Fernandes na nabíhajícího EDINSONA CAVANIHO, ten si dokonale pohlídal ofsajdovou linii a hlavičkou do protipohybu gólmana upravil na 2:2.

66

Sledujeme teď akční a útočný fotbal. Za hosty hrozil Greenwood, jenže ani jeho křížný pokus se do branky nevešel.

64

Po van de Beekově přiklepnutí vystřelil Fernandes, jeho pokus o technické zakončení však skončilo přesně v místech, kde číhal připravený Mirante.

64

Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Paul Pogba, přichází Nemanja Matić.

63

Tlak AS je pro tuto chvíli ukončen útočným faulem po rohovém kopu.

62

Znovu de Gea a nyní z ohromnou porcí štěstí, když vestoje srazil střelu po zemi tak, že ta prolétla kolem jeho brankové čáry a skončila mimo branku.

61

Hosté najednou působí jako zamrzlí a de Gea vytáhl na brankové čáře dva pohotové zákroky!

60

Máme tu otočku ve skóre. Domácí se zase dostali k vápnu, kde Pellegrini vybojoval míč pro BRYANA CRISTANTEHO a ten pohotovou střelou z první uklidil míč mimo de Geův dosah – 2:1.

58
Karty

Žlutá karta na straně Manchesteru, za faul ji dostal Fred.

57

Máme vyrovnáno. AS podniklo akci, kdy centr z levé strany skončil za zadní tyčí, odkud vracel na střed Pedro a jeho prudký pas sklepl hlavou za zkoprnělého de Geu volný EDIN DŽEKO – 1:1.

55

Hosté zakombinovali na levé straně, po narážečce se po míči natahoval van de Beek, měl to však na dlouhou nohu.

54

Na hrací ploše se nám lehce přitvrzuje, sudí Brych ale zvládá vše hlídat bez přísunu žlutých karet.

53

Pedrovi odskočil míč od kopaček a skončil mimo hrací plochu. David de Gea může rozehrát od své branky.

51

Po rozehrávce zakončoval po zemi Pellegrini, byla to však slabá střela a de Gea neměl problém zakročit.

51

Pedro centroval z pravé strany, Williams celkem bez potíží odhlavičkoval na rohový kop.

49

Hostující Maguire si při pokusu o odvrácení centru nastřelil vlastní ruku, sudí Brych i přes protesty hráčů AS pokutový kop správně neodpískal.

47

I v úvodu druhé půle si de Gea zachytal, musel krotit střelu po zemi zpoza pokutového území.

46

Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Aaron Wan-Bissaka, přichází Brandon Williams.

46

Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Luke Shaw, přichází Alex Telles.

46

Začal druhý poločas.

Druhý poločas začne přibližně ve 22:04.

Je za námi první poločas, který sice přinesl aktivitu domácího AS, které se snažilo o rychký gól, jenže vše buď skončilo mimo, nebo na výborném de Geovi. Manchester se nikam nehnal, ale když dostal šanci, tak hrozil. Edinson Cavani se nejprve dvakrát zastřeloval, ale ve 39. minutě skóroval po rychlém kontru a prudké střele. Do kabin se tak odešlo za stavu 0:1 a Manchester je už prakticky definitivně ve finále Evropské ligy.

45+3

První poločas skončil.

45+2

Hosté se po gólu ještě více uklidnili a nyní předvádí pěkné kombinace. Po jedné takové přiklepl Cavani na Fernandese a ten se snažil svou technickou střelu umístit ke vzdálenější tyči. Šlo to ale o kousek mimo.

45

Rozhodčí nastaví tři minuty.

44

Manchester měl přímý kop, ten si nachystal Bruno Fernandes, prudkou střelou však trefil pouze dobře postavenou zeď.

42

Hra se nám zase přesunula před de Geu a ten musel ve své šestnáctce vytáhnout pohotový zákrok proti Mchitarjanovi. Zvládl to a udržel tak svému celku těsný náskok.

41

Do další šance Manchesteru se tlačil Greenwood, jeho střela z úhlu však šla vedle.

40

Rozhodčí si ještě nechal celou situaci překontrolovat na videu, zda se nejednalo o ofsajd, po krátké chvíli ale gól definitivně uznal.

39

Navíc přichází rychlý brejk hostů a s ním i vedoucí gól. Fred vyslal přihrávku na EDINSONA CAVANIHO, ten se hravě odpoutal od obránce a prudkou ranou prostřelil o zákrok se pokoušejícího Miranteho – 0:1.

37

Je to teď fotbal na jednu stranu, Manchester ale zvládá většinu akcí zastavovat.

35

David de Gea si připsal další zákrok, nyní po hlavičce, která následovala po centru z levého křídla. AS má převahu, koncovka by chtěla ale vylepšit.

34

Džeko se středem natlačil do vápna, jeho střela byla zablokována, ale míč se odrazil k Pellegrinimu, který pohotovou ranou prověřil de Geovu připravenost.

32

Pellegrini rozehrál přímý kop z pravé strany, našel však pouze Maguireho hlavu. A ten uklidil míč na autové vhazování.

31

Pěkná akce AS, kdy po Džekově sklepnutí centroval Pedro a Mchitarjan hlavou zakončil těsně vedle de Geovy branky. Jenže i kdyby to byl gól, tak by neplatil, neboť jak se ukázalo, mával se opravdu těsný ofsajd.

30

Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Chris Smalling, přichází Ebrima Darboe.

29

Je to tak, ze střídačky bleskově vyskočil Ebrima Darboe a už se chystá na naskočení do hry.

28

Máme tu krátkou pauzu, neboť probíhá Smallingovo ošetřování a dokonce to vypadá, že se bude střídat!

26

Cavani dostal od domácí obrany až moc prostoru a využil toho k prudké střele, kterou musel Mirante pohotově vyrážet!

25

Hostující Bailly se nadechl k individuální akci od své šestnáctky až takřka k vápnu, kde už ale vysílen nepřesně přihrával na levou stranu.

23

Přihrávka do běhu na Pellegriniho, Maguire byl ale rychlejší a zvládl vše uhlídat malou domů na de Geu.

22

Další z narážeček domácích, Mchitarjan hledal Pedra, opět se do toho ale vložili vracející se hráči Manchesteru a rodící se šanci uhasili.

20

Najednou tu byla šance hostů, když přihrávku za obranu dostal Cavani a obloučkem přehazoval Miranteho. Trefil jeho brankovou konstrukci!

18
Karty

Je tu první žlutá karta utkání, za ostrý skluz ji dostal hostující Aaron Wan.Bissaka.

17

Kombinace mezi Karsdorpem a Pellegrinim skončila v pokutovém území malou domů na de Geu a následným odkopem. Dopředu už jde Manchester.

16

AS se trpělivě snaží probít k pokutovému území soupeře, proti je dobře pracující obrana soupeře.

14

Pedro se dokázal odpoutat od svého strážce a vystřelil zpoza pokutového území. Jenže velký kus nad branku Manchesteru.

13

Po akčním úvodu tu máme menší pokles tempa, sledujeme kombinace převážně ve středu hrací plochy.

11

Hosté v kombinační akci, Cavani posunul doleva na Fernandese, jeho následný centr byl ovšem přetažený.

10

Faul domácích na útočné polovině, je tak po akci AS a Manchester jde pozvolna do protiútoku.

9

Manchester zatím nikam nepospíchá, ani to nemá zapotřebí, náskok má z prvního utkání dostatečný.

8

David de Gea musel zase do práce, nyní jej centrem po zemi ohrožoval Karsdorp, gólman Manchesteru vykopl.

7

Po sklepnutí vystřelil kousek za pokutovým územím Lorenzo Pellegrini, jeho prudký pokus ale prolétl vedle de Geovy branky.

6

Zatím sledujeme celkem aktivní fotbal, zejména domácí se snaží o co nejrychlejší gól.

5

Už se zase hrálo na opačné straně, Mirante musel krotit centr v podání Bruna Fernandese.

4

Po rozehrání rohu se k hlavičce dostal Mchitarjan, jenže z celkem dobré pozice hlavičkoval pouze do boční sítě.

4

Po centru propadl míč k Mancinimu, ten si jej okamžitě zpracoval a zblízka ohrozil de Geu. Ten vyrazil a za pomoci spoluhráčů odvrátil na roh.

3

Hostující Bailly trefil rozběhnutého Mchitarjana, tohle bylo skoro KO. Obešlo se to ale bez karty, pouze za cenu přímého kopu z levé strany.

2

Džeko dostával přihrávku na pravou stranu, snažil se ji zpracovat v plném běhu, nebyl ale úspěšný a nevyšla mu ani reklamace o teči.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

AS Řím: Mirante – Karsdorp, Smalling, Ibañez, Peres – Cristante, Mancini – Pedro, Lorenzo Pellegrini (C), Mchitarjan – Džeko.
Náhradníci: Boer, Fuzato – Santon, B. Mayoral, Kumbulla, Bove, Ciervo, Darboe, Zalewski.

Manchester United: de Gea – Wan-Bissaka, Bailly, Maguire (C), Shaw – van de Beek, Fred – M. Greenwood, B. Fernandes, P. Pogba – Cavani.
Náhradníci: Grant, D. Henderson – Lindelöf, Mata, Rashford, A. Diallo, Telles, N. Matić, B. Williams, Tuanzebe, McTominay, Elanga.

Rozhodčí: Brych – Borsch, Lupp (všichni GER).

Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.

Zápas na Stadio Olimpico v Římě začne ve 21 hodin, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Rozhodčí

Hlavním sudím tohoto utkání bue Felix Brych, kterému budou na pomezí asistovat Mark Borsch a Stefan Lupp. Čtvrtým rozhodčím byl nominován Felix Zwayer a u videa budou přítomni Marco Fritz a Sascha Stegemann. Všichni pánové jsou z Německa.

První utkání

Dalo by se říci, že už po prvním vzájemném duelu je o finalistovi rozhodnuto. Minulý týden se dal sledovat aktivní fotbal, ve kterém se domácí Manchester dostal do rychlého vedení, když se už v deváté minutě trefil Fernandes. AS se ale vzepjalo a ještě do půle otočilo výsledek po gólech Pellegriniho a Džeka. Vše vypadalo pro Řím nadějně, jenže přišla hrůzostrašná druhá půle, ve které hosté hned pětkrát inkasovali. Ve 48. minutě srovnal Cavani, v 64. minutě stejný hráč strhl vedení na stranu Manchesteru, poté se v 71. minutě podruhé prosadil Fernandes a hosty poté ještě dorazili Pogba a Greenwood. Zápas tak skončil drtivých 6:2, anglický tým má skvěle našlápnuto a ná se čekat, že trenér Solskjaer dnes nechá některé své opory odpočívat.

Manchester United – AS Řím 6:2 (1:2)

Branky: 9. B. Fernandes (Cavani), 48. Cavani (B. Fernandes), 64. Cavani, 71. B. Fernandes (pen.), 75. P. Pogba (B. Fernandes), 86. M. Greenwood (Cavani) – 15. Lorenzo Pellegrini (pen.), 34. Džeko (Lorenzo Pellegrini)

Žluté karty: 51. P. Pogba – 50. Villar, 61. Smalling

Manchester United: de Gea – Wan-Bissaka, Lindelöf, Maguire (C), Shaw – McTominay, Fred (83. N. Matić) – Rashford (76. M. Greenwood), B. Fernandes (89. Mata), P. Pogba – Cavani.

AS Řím: Pau López (28. Mirante) – Smalling, Cristante, Ibañez – Karsdorp, Diawara, Veretout (5. Villar), Spinazzola (37. Peres) – Lorenzo Pellegrini (C), Mchitarjan – Džeko.

Rozhodčí: del Cerro – Yuste, Fernandez (všichni ESP)

Dobrý večer u odvetného utkání semifinále Evropské ligy. Společně se podíváme na duel mezi týmy AS Řím a Manchester United.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.